Żywność i napoje, które łaskoczą kubki smakowe w Ramadanie

Żywność i napoje, które łaskoczą kubki smakowe w Ramadanie

Ramadan obchodzi święty miesiąc jedzenia.

Kaszmir ma swoją własną specjalność nawet w miesiącu Ramadan, a ludzie serwują i cieszą się tymi specjalnymi napojami i potrawami przez cały święty miesiąc.

Podczas postu muzułmanie unikają spożywania posiłków w ciągu dnia, natomiast o zmierzchu oddają się wyjątkowym, obfitym posiłkom przygotowywanym w ciągu dnia.

Za wszystkimi tymi ucztami stoją profesjonaliści lub amatorzy, którzy kucharze poszczą przez cały dzień, aby przygotować smaczne potrawy.

Podczas tego ramadanu spotykamy się z kilkoma Kaszmirczykami, szefami kuchni, które zachwycają swoich klientów i członków rodzin przepysznymi tradycyjnymi daniami i deserami.

W tym duchowym miesiącu kobiety zaczynają szukać inspirującej kuchni kaszmirskiej, specjalnych napojów i słodkich dań, aby ich rodziny mogły cieszyć się i budować więź.

Jednym z nich jest Sadiya Aslamktóra przygotowuje dla członków swojej rodziny specjalne dania kuchni rodzinnej.
Asad, która pochodzi z Saida Kadal Srinagar, pokonała szanse, opanowując scenę jedzenia, siedząc w swoim domu.

Przygotowuje również dania kuchni tradycyjnej Mughlai i Kaszmiru, kontynentalne, desery, słodycze, dania wegetariańskie i niewegetariańskie.

Aslam planuje zebrać razem młodych i starych, aby cieszyć się nowymi i tradycyjnymi potrawami w miesiącu Ramadan. Chce sprzedawać w Internecie specjalne potrawy i napoje domowej roboty.
„Dania tradycyjne i potrawy Mughlai są obowiązkowymi daniami podczas Ramadanu. Robię głównie domowe potrawy i napoje. To czas, aby rozkoszować się wszystkimi tradycyjnymi i Mughlai potrawami i zapomnieć o wszystkich nowoczesnych rzeczach ”- powiedziała.

Kolejny szef kuchni, Iqra Aijaz Sprzedaje swoje produkty spożywcze, przyjmując zamówienia na stronach Instagram i Facebook pod nazwą „Food Mania”.

W przeciwieństwie do Sadii i Iqry, Tasiya Tariq Posiłki iftar i tradycyjne kolacje Ramzan są wykwintne i wyszukane.
Ten Ramadan, oprócz gotowania Kaszmiru Wazwan, Tariq, który pochodzi z Mominabad Srinagar, przygotowuje serię przekąsek, Baribyol (napój z nasion bazylii), Kulfi, Phirni, Seviyan kheer, czat owocowy, krem ​​owocowy, inne napoje, desery i kuchnie.
Swoje umiejętności kulinarne pokazuje na kanale YouTube o nazwie „Kashmir Food Fusion”.
„To jest Ramadan, będę przesyłać przepisy na kuchnię kaszmirską oraz słodkie potrawy, napoje i desery, w tym mój kanał YouTube na Kulfi.
„Nie chcę dostarczać ludziom jedzenia, ale chciałbym pokazać swój kanał na YouTube. Naczynia z Kaszmiru Wazwan są wyjątkowe i mają smak. dodaje.

Jednak, dziewczyna Khanyar Madiha Bashir Jej rodzina kuchni i porcji osób z eksploracją nowych potraw i eksperymentów.

„Ramadan to miesiąc wczesnych poranków, bardzo późnych nocy i przypadkowych drzemek pomiędzy nimi, a jeśli chodzi o jedzenie, każdy chce czegoś wyjątkowego i smacznego” – mówi.

Bashir powiedział, że w czasach, gdy poziom energii jest niski, wiele rąk wykonuje lekką pracę, a składanie posiłków jest zdrowym, dobrze przyprawionym posiłkiem dla całej rodziny. „Podczas gotowania Ramadan zawsze jest pracą zespołową, ale tym razem postanowiłam gotować dla mojej rodziny” – mówi.

Powiedziała, że ​​jedzenie jest częścią tradycji Ramadanu. Rodzina i przyjaciele zbierają się, aby dzielić i cieszyć się podawanymi im posiłkami.

Kaszmirczycy są zapalonymi miłośnikami jedzenia, dlatego oto kilka pysznych potraw z Ramadanu, których nie można przegapić:

Babribiol
Nasiona bazylii, znane również jako „Babribyol” w języku kaszmirskim. Nasiona bazylii są czarne i bazują na słodkich nasionach bazylii. Te pachnące nasiona nie mają tak naprawdę wyrazistego smaku i można je dodawać do różnych potraw, aby zwiększyć ich wartość odżywczą. Są świetnymi napojami i deserami do dekoracji. To idealny napój na przerwę podczas jedzenia.

Sevija
Ta pustynia jest przygotowywana w prawie każdym gospodarstwie domowym Kaszmiru podczas Ramadanu. Ten deser powstaje poprzez gotowanie w mleku, gotowanie w syropie cukrowym lub skondensowanym mleku, khoya lub po prostu smażenie w ghee i dodawanie cukru. Seviya lub makaron jest kochany nie tylko przez dzieci, ale przez wszystkie grupy wiekowe.

Szafran Phirni
Chociaż Phirni jest w całych północnych Indiach, dodanie do niej Szafranu sprawia, że ​​Kaszmir jest specyficzny. To słodkie danie jest przygotowywane przez Ramadan i posiłki istar po posiłkach iftar. Kong Phirin to kremowy i lekki deser, który jest świetnym sposobem na zakończenie ciężkiego posiłku. Kluczem do uzyskania bogatej i kremowej konsystencji jest umieszczenie jej w tradycyjnym glinianym pojemniku, ponieważ glinka pochłania nadmiar wilgoci i daje gęstą i kremową konsystencję Kong Phirin.Anchara

Domowe, ostre i aromatyczne pikle kaszmirskie mają niezrównany pikantny smak, który jest ucztą dla kubków smakowych po długim dniu postu.Kateer
Napój Kateer, znany również jako Tragacanth Gum, jest pełen korzyści zdrowotnych. Reguluje ciśnienie krwi i działa detoksująco. Poza tym ochładza organizm jak nic innego. Kateer to ciernisty krzew tragakant soku, który jest ciernisty i nisko rosnący krzew, który występuje głównie na Bliskim Wschodzie, w Iraku i Iranie, a nawet w zachodniej Azji.Południe Chai
Szczęśliwe chwile przy parującej filiżance czaju w południe są cenione przez wszystkie grupy wiekowe Kaszmiru. Tradycyjny napój przyrządzany jest z ziaren herbaty proszkowej, mleka i sody oczyszczonej i jest pierwszym wyborem osób poszczących (rozedarów) podczas ich „iftaru (wieczornego posiłku)”.

Daktyle
Słodkie, smaczne i bogate w wartości odżywcze daktyle są główną atrakcją wszystkich iftarów. Kto nie chce go złapać! Rynki w Kaszmirze są zalane różnorodnymi datami. Od Ajwy po Kalimę, Kaszmirczycy, podobnie jak inni muzułmanie, uwielbiają szybkie przerwy na randki.

Rooh Afza

Rose sharbat lub Rooh Afza, spotykane w specjalnym miejscu dla wielu posiłków iftar. Stworzony w 1907 roku przez zielarza Unani, Hakima Abdula Majeeda, napój ten jest powszechnie spożywany ze względu na swoje właściwości orzeźwiające i pewne korzyści zdrowotne. Po całym dniu bez jedzenia i wody ugaś pragnienie i uzyskaj natychmiastowy zastrzyk nawodnienia.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.