Zwolnienia, które zapewniały wszystkim uczniom bezpłatne śniadanie i lunch, wkrótce wygasną. Więc co dalej z okręgami szkolnymi?

Zwolnienia, które zapewniały wszystkim uczniom bezpłatne śniadanie i lunch, wkrótce wygasną.  Więc co dalej z okręgami szkolnymi?

Kiedy szkoły przestawiły się na wirtualną naukę na początku pandemii, Krajowy Program Obiadów Szkolnych pogrążył się w chaosie. Miliony dzieci polegają na szkolnych posiłkach, aby powstrzymać głód, więc dyrektorzy ds. żywienia szkolnego starali się zaadaptować nowe, kreatywne sposoby dostarczania żywności rodzinom. Mówią, że niektóre z tych zmian były ulepszeniami status quo.

W ramach ustawodawstwa dotyczącego pomocy w przypadku pandemii, federalna agencja ds. Żywności i Żywienia zniosła wymóg podawania posiłków w szkołach w grupach, podniosła stawki refundacji za rok szkolny do poziomu letniego w przypadku szkolnych programów żywieniowych i przyznała większą elastyczność w przygotowywaniu posiłków i zapakowane.

Szkoły zaczęły przygotowywać lunche z torebkami i inne opcje, które rodzice mogą odebrać w szkole i zabrać do domu dla swoich dzieci. Korzystali nawet z autobusów, aby przynosić posiłki, czasami nawet całodniowe, do miejsc odbioru w różnych dzielnicach.

Ale to wszystko – darmowe obiady dla dzieci bez względu na dochód rodziny, zwroty stawki letniej i elastyczność, z której niektóre dystrykty mogły skorzystać – formalnie zakończy się 30 czerwca. Oznacza to, że wraz ze wzrostem kosztów , okręgi szkolne będą musiały powrócić do niższych stawek zwrotu kosztów, a rodziny, które nie spełniają federalnych wymagań dotyczących dochodu na bezpłatne lub po obniżonych cenach obiady, ponownie będą musiały płacić za te posiłki.

Kevin Harris, prezes Illinois School Nutrition Association i dyrektor ds. usług żywieniowych w okręgu szkolnym McHenry, powiedział, że „istnieje wiele zaniepokojenia spadkiem” wsparcia finansowego pochodzącego od innych osób na jego stanowisku.

„Jesteśmy w połowie czerwca i nie wiemy, jakie będą nasze stawki posiłków” – powiedział Harris. „Istnieje wiele (legislacyjnych) ustaw, ale czy któreś z nich będą wspierane, czy po prostu wrócimy do poprzedniego stanu?”

Harris powiedział, że pamięta, jak we wrześniu zeszłego roku przedłużono zwolnienia z lunchu, kilka miesięcy po tym, jak dystryktalne operacje lunchowe były już w toku po rozpoczęciu roku podatkowego 1 lipca.

„W zeszłym roku nie zatwierdzali wszystkiego aż do dwóch tygodni po rozpoczęciu roku szkolnego” – powiedział. „Powiedzieli: „Och tak przy okazji, idziemy do tego dla ciebie – śmiało i antydatuj to na początek września”. Więc faktycznie w sierpniu dzieci płaciły za posiłki, a potem zaczęły płacić we wrześniu. To było po prostu duże obciążenie dla pracowników gastronomii, aby upewnić się, że robimy to, co musimy zrobić.

Na początku tego miesiąca Politico poinformowało, że urzędnicy administracji Bidena próbują wykorzystać około 1 miliarda dolarów z Funduszu Rolniczego na pomoc okręgom szkolnym, ale wysiłek ten nie został jeszcze sfinalizowany.

„Skontaktowałem się z naszymi kongresmanami, zadzwoniłem do naszych senatorów, zostawiłem wiadomości i niestety wiele z nich wydaje się głuchych” – powiedział Harris.

Na niedawnym spotkaniu rady szkolnej w okręgu szkolnym jednostki 5 hrabstwa McLean, dyrektor finansowy Marty Hickman powiedział członkom rady pozytywne odnotowane w niektórych aspektach budżetu szkolnego – w tym federalne zwroty kosztów posiłków szkolnych – nie zostaną uwzględnione w nadchodzącym roku podatkowym.

„Zwiększone dochody po stronie usług żywieniowych z federalnego refundacji – ten program dla wszystkich nie został rozszerzony, o ile mi wiadomo, nadal, więc nie spodziewamy się tak dużego wzrostu w przyszłym roku” – powiedział.

Dyrektor jednostki 5 ds. żywności i żywienia Joanna Rewerts powiedziała, że ​​dzielnica jest gotowa powrócić do praktyk sprzed pandemii w zakresie pobierania opłat za posiłki i pomimo dostępności bezpłatnych śniadań i lunchów „nasza liczba posiłków była bardzo podobna do tej z 2019 r., kiedy byliśmy w ramach Krajowego Programu Obiadów i Śniadań Szkolnych.”

Rewerts powiedział, że okręg „nie obliczył, czy więcej opłacanych rodzin korzystało z bezpłatnych posiłków, czy nie”.

„Ogólnie rzecz biorąc, liczba obiadów i śniadań, które serwowaliśmy, była bardzo podobna do czasów sprzed pandemii COVID” – powiedziała.

Ustępujący nadinspektor Okręgu 87, Barry Reilly, powiedział, że okręg Bloomington również jest przygotowany na powrót do praktyk sprzed pandemii, zauważając, że rodzice, którzy muszą wypełnić formularze, aby otrzymać bezpłatne lub tańsze obiady, będą musieli pamiętać, aby zrobić to po dwóch lekcjach lat nie musiałem tego robić.

„Osobiście uważam, że nadszedł właściwy czas, aby naród przeszedł na powszechne karmienie studentów” – powiedział prezydent ILSNA Harris. „W tej chwili ponad 50% populacji Stanów Zjednoczonych otrzymuje posiłki bezpłatne lub po obniżonych cenach. Wybiegając w przyszłość, nie sądzę, aby włączenie wszystkich studentów do naszych bezpłatnych posiłków w tym momencie było tak wielkim hitem. ”

NPR przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.