Zwalczanie głodu dzięki tysiącom posiłków dziennie: Foodlink New York polega na liniach KRONEN do przetwarzania owoców i warzyw

Zwalczanie głodu dzięki tysiącom posiłków dziennie: Foodlink New York polega na liniach KRONEN do przetwarzania owoców i warzyw

Jako pionier wśród banków żywności w amerykańskim stanie Nowy Jork, Foodlink pomaga zwalczać głód w społeczności Rochester, wydając ponad 5000 posiłków dziennie. Składniki do tych posiłków są przetwarzane na maszynach firmy KRONEN GmbH z siedzibą w Kehl am Rhein w Niemczech: od wydrążania, łupania i odkażania jabłek, po krojenie warzyw i produkcję „Próbnego Mięsa”. Od uruchomienia pierwszych maszyn w 2014 roku, moce produkcyjne i park maszynowy są stale zwiększane, aby móc niezawodnie dostarczać żywność potrzebującym.

Foodlink został założony w 1978 roku przez Toma Ferraro w Rochester w stanie Nowy Jork jako organizacja non-profit z wizją walki z głodem i ubóstwem, zajmującą się objawami i przyczynami braku bezpieczeństwa żywnościowego. Obecnie Foodlink jest kierowany przez dyrektora generalnego Julię Tedesco i służy jako platforma dla regionalnego systemu żywności w sytuacjach kryzysowych. Firma wykorzystuje lokalne produkty i nadwyżki żywności, aby mieć pozytywny wpływ na lokalne społeczności i środowisko. Zarządza również różnymi projektami społecznymi, takimi jak rolnictwo społecznościowe, szkolenia zawodowe w zakresie żywności i edukacja zdrowotna. Celem jest promocja zdrowia w społecznościach iw tym celu organizacja kontynuuje opracowywanie nowych programów dotyczących tych tematów.

Oferowanie zdrowej żywności w szkołach zachęca do wejścia w przetwórstwo świeżego mięsa

To dzięki temu postępowemu myśleniu Foodlink dostał się do przetwórstwa Freshcut: okręg szkolny zwrócił się do nich z problemem, że wiele jabłek ląduje w koszu. Podczas badań Foodlink natknął się na badanie, które wykazało, że spożycie jabłek w szkołach znacznie wzrosło, gdy zaproponowano je pokrojone. W rezultacie Foodlink zaczął sprzedawać pokrojone jabłka do lokalnych szkół, a wraz ze wzrostem popytu firma zakupiła pierwszą, a następnie drugą maszynę do tarcia, dzielenia i wykrawania KRONEN HGW.

Kiedy w 2016 r. zbudowano nową kuchnię społeczną o powierzchni 28 000 stóp kwadratowych, potrzeba

Powstała bardziej wydajna linia do świeżo krojonych jabłek. KRONEN Corp, amerykańska filia KRONEN GmbH, pomogła Foodlink zaplanować system oszczędzający miejsce, który zwiększyłby produkcję do 1200 jabłek na godzinę i zminimalizował koszty pracy. Nowy system składa się z krajalnicy TONA S180K, która została połączona z wanną zanurzeniową KDB 120 do obróbki świeżo pokrojonych klinów jabłek oraz przenośnika inspekcyjnego. Kliny jabłek są następnie pakowane porcjami przez maszynę pakującą.

Uniwersalność HGW, wcześniej wykorzystywanych do przetwarzania jabłek, pozwoliła firmie Foodlink wykorzystać je do przetwarzania różnych produktów w kuchni. HGW są używane do krojenia niewielkich ilości warzyw, takich jak brokuły, pomidory, seler, papryka i cebula. W przyszłości do HGW i TONA S180K mogą zostać dodane inne narzędzia, które będą wykorzystywane do różnych etapów przetwarzania, takich jak rdzeniowanie i krojenie, dla różnych produktów.

Nowoczesna kuchnia handlowa do przygotowywania pożywnych posiłków

Dzięki nowej, nowoczesnej kuchni komercyjnej Foodlink stworzył możliwości przygotowywania kompletnych posiłków. Terra Keller, dyrektor ds. operacyjnych i finansowych, wyjaśnia: „Jednym z celów naszej nowej kuchni było zwiększenie ilości posiłków przygotowywanych w domu, aby podnieść poprzeczkę w zakresie usług gastronomicznych w instytucjach”.

W ramach inwentaryzacji kuchni zakład zainwestował również w krajalnicę taśmową GS 10-2. Dzięki niezawodnie wysokiej jakości cięcia, GS 10-2 jest używany do przetwarzania warzyw, takiego jak krojenie ogórków lub marchwi, paski papryki oraz paski zielonej i czerwonej kapusty. Maszyna wyposażona jest w rozbudowany przenośnik podający oraz zintegrowany stół krojczy dla czterech osób. Krótko po uruchomieniu firma Foodlink dodała do narzędzi tnących siatkę do krojenia ziemniaków, pomidorów, czerwonej cebuli, papryki i rzodkiewki. Aby zrobić „Pulled Meat” z gotowanego kurczaka i wołowiny, używa się noża do skubania GS 10-2. Przetwarzanie składników za pomocą GS 10-2 zapewniło znaczne oszczędności czasu pracy, dlatego do kuchni dodano drugą krajalnicę taśmową, aby pokroić większe ilości kapusty.

Aby móc oferować zdrowe posiłki w obiektach i przygotowywać składniki do każdego posiłku, Foodlink stawia na sprzęt KRONEN od 2014 roku i do dziś. Higieniczna konstrukcja i łatwe czyszczenie maszyn dają firmie pewność, że składniki są bezbłędne. Wsparcie zapewnia lokalny KRONEN Corp. filia, która w razie potrzeby jest szybko pod ręką z usługami i częściami zamiennymi. Terra Keller podsumowuje to w ten sposób: „Współpraca z zespołem Kronen wykracza poza maszyny. To prawdziwe partnerstwo i cieszymy się, że zbudowaliśmy tak dobre relacje z zespołem, który pomaga nam rozwiązywać problemy i doradza nam w branży.”

O firmie KRONEN GmbH

KRONEN to rodzinny, działający na całym świecie producent i dostawca maszyn wolnostojących i specjalnych oraz zaawansowanych technologicznie linii technologicznych dla przemysłu Fresh-cut. Asortyment firmy KRONEN i jej partnerów obejmuje rozwiązania do przetwarzania owoców, warzyw i sałatek do przygotowywania, krojenia, mycia, odwadniania, obierania, dezynfekcji i pakowania.

Ponadto KRONEN oferuje rozwiązania techniczne dla sektorów takich jak mięso i ryby, wyroby piekarnicze, dania gotowe i gotowe, produkty suszone i mrożone oraz karma dla zwierząt domowych.

Dziś firma z siedzibą w Kehl nad Renem w Niemczech zatrudnia ponad 120 pracowników i drugi zakład produkcyjny w Achern, przedstawicielstwa w ponad 80 krajach na całym świecie i dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie.

Z ponad 40-letnim doświadczeniem w technologii żywności, KRONEN uważa, że ​​jest to główne zobowiązanie do utrzymania tradycyjnych wartości, takich jak świadomość jakości, i koncentruje się na zrównoważonym, holistycznym podejściu do higienicznej i bezpiecznej produkcji zdrowej żywności. KRONEN dąży do bycia think tankiem, tworzącym innowacyjne rozwiązania zgodnie z potrzebami klientów i dla ich korzyści. W ścisłej współpracy z przemysłem i badaniami zapewnia wysoką wiedzę doradczą i planistyczną.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kronen.eu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.