Zeszłego lata ten okręg szkolny serwował dzieciom 36 000 posiłków tygodniowo. Tego lata będzie szczęśliwie podawać 600 tygodniowo. Dlatego. – KION546

Zeszłego lata ten okręg szkolny serwował dzieciom 36 000 posiłków tygodniowo.  Tego lata będzie szczęśliwie podawać 600 tygodniowo.  Dlatego.  - KION546

Tami Luhby, CNN

Zeszłego lata Shenae Rowe była w stanie zapewnić 36 000 posiłków tygodniowo głodnym dzieciom w całym hrabstwie Warrick w wiejskiej południowo-zachodniej części stanu Indiana. Rodzice mogliby podczas jednej podróży odebrać jedzenie na cały tydzień, aby zabrać je do domu.

Tego lata szkoła Warrick doradzała dyrektorowi ds. żywności i żywienia, że ​​ma nadzieję serwować 600 posiłków tygodniowo. Śniadanie i obiad będą dostępne tylko w dwóch szkołach w rozłożonej dzielnicy zamiast dziewięciu i tylko przez cztery tygodnie zamiast całego lata. Poza tym dzieci będą musiały jeść na miejscu, zamiast przynosić jedzenie do domu.

„To sprawia, że ​​pęka mi serce” – powiedział Rowe. „Musieliśmy pomóc tak wielu rodzinom”.

Programy letnich posiłków w całym kraju drastycznie się kurczą w tym roku, ponieważ Kongres nie przedłużył zwolnienia z pandemii Covid-19, które zapewniło okręgom szkolnym znacznie większą swobodę w dystrybucji żywności wśród dzieci podczas przerwy.

Zwolnienia, które wprowadzono w marcu 2020 r., aby zapewnić potrzebującym rodzinom dostęp do bezpłatnych posiłków, gdy szkoły zostały zamknięte na początku pandemii oraz aby pomóc szkołom radzić sobie z zakłóceniami w łańcuchu dostaw, wygasają 30 czerwca. część ustawy o wydatkach rządu federalnego w marcu, ale środek ten nie został wprowadzony do ostatecznego ustawodawstwa.

Liderzy komisji Izby Reprezentantów i Senatu pracują nad porozumieniem w sprawie przedłużenia zwolnień, poinformowało CNN źródło zbliżone do negocjacji.

Ograniczone programy posiłków letnich pojawiają się w czasie, gdy wielu rodziców ma problemy z jedzeniem na stole, ponieważ ceny artykułów spożywczych, benzyny i innych niezbędnych rzeczy rosną.

„Rodziny będą tego lata bardzo boleć” – powiedziała Jillien Meier, dyrektor ds. partnerstwa i strategii kampanii w kampanii Share Our Strength’s No Kid Hungry. „To zrywa koc bezpieczeństwa, na którym polegały te rodziny”.

Więcej letnich posiłków serwowanych podczas pandemii

Zwolnienia znacznie rozszerzyły programy letnich posiłków Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, które tradycyjnie miały niski wskaźnik uczestnictwa z powodu wszystkich ograniczeń. Jednak są one ważnym źródłem pożywienia dla dzieci, których rodziców nie stać na regularne kupowanie świeżych owoców i warzyw oraz innych zdrowych produktów.

Bycie dobrze odżywionym w okresie letnim minimalizuje również straty w nauce, których doświadcza wiele dzieci, gdy lekcja jest poza domem.

Przez ostatnie dwa lata szkoły i grupy społeczne mogły dostarczać żywność w większej liczbie miejsc, nie tylko na obszarach o wysokim wskaźniku ubóstwa. Rodzice i dzieci mogli odbierać posiłki do domu, zamiast jeść na miejscu. I mogli otrzymać wielodniowe śniadania i lunche.

W rezultacie liczba serwowanych letnich posiłków prawie potroiła się do 263 milionów w lipcu 2020 r., zgodnie z analizą danych USDA No Kid Hungry. W lipcu zeszłego roku wydano prawie 191 milionów posiłków.

Analiza wykazała, że ​​w lipcu liczba ta może się zmniejszyć o 95 milionów posiłków. Już sama utrata zwolnienia umożliwiającego dystrybucję w większej liczbie lokalizacji może zagrozić dostępowi do żywności dla prawie 7 milionów dzieci, ponieważ około 20% witryn może zostać zamkniętych.

Szczególnie mocno ucierpią rodziny na obszarach wiejskich, ponieważ wiele z nich będzie musiało teraz podróżować dalej do miejsc, w których można spożywać posiłki, ponieważ ceny benzyny gwałtownie rosną. Rowe powiedział, że taniej może być dla nich zrobienie swoim dzieciom kanapki z masłem orzechowym i galaretką w domu, chociaż dzieci mogą wtedy przegapić świeże owoce i warzywa, które codziennie dostarczają okręgi szkolne.

USDA wykorzystuje wszelkie możliwe środki, aby pomóc szkołom w dostarczaniu letnich posiłków dzieciom, powiedziała Cindy Long, administratorka Agencji ds. Żywności i Żywienia.

Zachęca również stany do ubiegania się o letni program Pandemic-EBT, który jest dostępny podczas trwania krajowej sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego. Środek ten zapewnia rodzinom, które kwalifikują się do bezpłatnych posiłków po obniżonych cenach, prawie 400 dolarów na dziecko, aby pomóc im kupić jedzenie, gdy szkoła jest poza domem.

Jedenaście stanów zostało już zatwierdzonych, a kolejne są w trakcie przeglądu, powiedział Long. Jednak może minąć kilka tygodni lub miesięcy, zanim pieniądze dotrą do rodziców. Niemal wszystkie państwa wzięły udział w programie zeszłego lata.

Programy redukcyjne

Nakłonienie dzieci do udziału w programach letnich posiłków zawsze było wyzwaniem – szczególnie wymaganie, aby jadły na miejscu, co jest trudne do zorganizowania dla wielu pracujących rodziców, powiedziała Susan Maffe, dyrektor ds. usług żywieniowych i żywieniowych w Meriden Public Schools w Connecticut, gdzie ponad trzy czwarte oskarżonych uczniów ma prawo do bezpłatnych lub obniżonych cen posiłków w ciągu roku szkolnego.

Latem 2019 r. dzielnica wydała zaledwie 59 000 posiłków około 700 dzieciom. Ale kiedy wkroczyły zwolnienia, liczby wzrosły do ​​prawie 400 000 dostarczonych posiłków do około 2000 dzieci w 2020 roku i około 339 000 posiłków do 1750 dzieci zeszłego lata. A Meriden był w stanie zapewnić jedzenie na siedem dni, a nie tylko na pięć dni.

Tego lata dystrykt ma nadzieję rozdać 106 000 posiłków, chociaż Maffe nie jest przekonany, czy osiągnie tę liczbę. Ponadto Meriden działa w tym roku tylko w sześciu lokalizacjach, o dwie mniej niż w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wymaganie od dzieci jedzenia na miejscu jest głównym środkiem odstraszającym, a wielu ankietowanych rodziców Meriden twierdzi, że ich harmonogramy pracy na to nie pozwalają. Inni stwierdzili, że tego lata lokalizacje są zbyt daleko i nie mają transportu.

„Więcej dzieci będzie głodować” – powiedział Maffe, zauważając, że jesienią zmniejszy to szanse dzieci na gotowość do nauki. „To kolejne obciążenie finansowe rodzin”.

Aby zachęcić dzieci do udziału, dzielnica stworzyła magnesy na lodówkę z kodem QR, który informuje rodziców, gdzie znajdują się miejsca na posiłki. I planuje organizować imprezy, podczas których dzieci będą mogły wybrać nagrodę ze skrzyni skarbów lub książki po czytaniu. Przeprowadzi również polowania na padlinożerców i wystawę plecaków z miejscową strażą pożarną.

Zwolnienia dały również okręgom szkolnym większą elastyczność w przypadku zakłóceń w łańcuchu dostaw, eliminując grzywny za niespełnienie federalnych wymogów żywieniowych.

Hrabstwo Jefferson Na przykład tego lata dzielnica szkół publicznych w pobliżu Denver miała problemy z pozyskiwaniem pełnoziarnistych produktów spożywczych od sprzedawcy pizzy i producenta ciastek. Beth Wallace, dyrektor wykonawczy przepisanych usług żywnościowych i żywieniowych, obawia się, że jeśli problemy będą się utrzymywać, jesienią mogą zostać ukarane szkoły.

„Musimy dokonywać wyborów i robić wszystko, co w naszej mocy, i zawsze serwujemy pożywny posiłek. Ale może to nie być zgodne z tym, co mówią nasze wytyczne, ponieważ po prostu nie możemy uzyskać produktu ”- powiedział Wallace, który jest również prezesem School Nutrition Association. „Nie wiem, jak dużą tolerancję będzie mieć USDA, jeśli nie będzie w stanie spełnić wymagań programu legislacyjnego”.

Chociaż agencja jest bardziej ograniczona w zakresie tego, na co może pozwolić bez zwolnień, nadal stara się być kreatywnym w pomaganiu szkołom, które borykają się z problemami w łańcuchu dostaw, powiedział Long.

„Nasza ogólna filozofia polega na tym, że każdy okręg szkolny, który ciężko pracuje, aby umieścić na stole zdrowe posiłki i doświadcza wyzwań, na które nie ma wpływu, nie powinien martwić się, że USDA mocno na niego spadnie” – powiedziała.

Finansowanie lokalne

Przez ostatnie dwa lata Children’s Hunger Alliance rozdało setki tysięcy posiłków w ponad 300 lokalizacjach w Ohio. Zdając sobie sprawę, że będzie musiała zmniejszyć liczbę witryn o ponad połowę w tym roku, dyrektor generalna organizacji non-profit, Judy Mobley, zaczęła szukać funduszy od państwowych i prywatnych darczyńców.

Sojusz korzysta z dotacji w wysokości 300 000 dolarów od rządu stanu Ohio. Mike DeWine, a także darowizny na przywrócenie niektórych lokalizacji, które mogą działać bez zasad USDA. Ma również nadzieję kontynuować jedną z ośmiu mobilnych tras, które rozprowadzały śniadania i lunche w parkach, bibliotekach, kompleksach mieszkalnych i innych miejscach, w których latem gromadziły się dzieci o niskich dochodach.

Mimo to Mobley jest bardzo zaniepokojony, że sojusz i inni dostawcy posiłków nie będą w stanie dotrzeć do wszystkich dzieci, którym służyli w ciągu ostatnich dwóch lat, dzięki zwolnieniu z pandemii, w szczególności możliwości dostarczania posiłków na wynos. Zeszłego lata w Ohio wydano łącznie 5,9 miliona posiłków, w porównaniu z 1,9 miliona w 2019 roku.

„Byliśmy po prostu skoncentrowani na tym, jak nakarmić dzieci w potrzebie. Zwolnienia pozwoliły nam to zrobić ”- powiedziała.

Przewód-CNN
™ & © 2022 Cable News Network, Inc., firma WarnerMedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.