Zdrowe przekąski do trzymania na biurku podczas pracowitego tygodnia pracy

Zdrowe przekąski do trzymania na biurku podczas pracowitego tygodnia pracy

Pamiętanie o jedzeniu w pracowity dzień pracy może być trudne, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w biurze – chyba że schowasz przekąski na biurku.

To ważniejsze niż myślisz. Dietetycy twierdzą, że przekąski nigdy nie powinny zastępować posiłków, ale często są konieczne, aby zatrzymać cię, dopóki nie będziesz mógł odejść od komputera: jedzenie co trzy do czterech godzin może utrzymać stabilny poziom cukru we krwi, co może zapobiec poważnym problemom zdrowotnym, takim jak serce choroby, według Centers for Disease Control and Prevention. Może również pomóc w skutecznym kontrolowaniu głodu w ciągu całego dnia.

„To, co widzę bardzo często, to ludzie [who] wracają do domu i nie jedli przez cały dzień, ponieważ byli zbyt zajęci lub nie mieli szansy”, mówi CNBC Make It Erica Leon, zarejestrowana dietetyczka i terapeutka żywieniowa z Nowego Jorku. stajesz się „zgłodniony”, nie zdając sobie z tego sprawy, bardzo często przechodzisz na drugą stronę, która jest przejadaniem się”.

Sztuką jest oczywiście znalezienie przekąsek, które są zarówno smaczne, jak i stosunkowo zdrowe: wiele popularnych przekąsek jest przeładowanych nadmiarem sodu i cukru. Zwykle jest to w porządku z umiarem, ale prawdopodobnie nie jest to coś, co chcesz jeść wielokrotnie codziennie.

Oto, co kilku dietetyków i ekspertów ds. żywienia regularnie trzyma przy swoich biurkach na codzienne podjadanie:

Owoce z masłem orzechowym lub serem

Łączenie ulubionych owoców z dowolnym masłem orzechowym lub serem — jak plasterki jabłka z masłem orzechowym lub jagody z twarogiem — może być doskonałym źródłem białka, które pomoże ograniczyć głód w południe, mówi Leon. I bonus: łatwo połączyć w parę z przedmiotami, które prawdopodobnie są już w Twoim domu.

Jeśli nie masz obecnie żadnych świeżych owoców, znajdź lokalny rynek rolny i znajdź czas, aby wpaść, mówi Kimberly Snodgrass, ekspert ds. Żywności i żywienia oraz rzecznik akademii w Akademii Żywienia i Dietetyki.

„Idź na lokalny rynek i weź dużą tacę z owocami i wybierz stamtąd to, co chcesz” – mówi Snodgrass. „Jest już wstępnie posiekany, wstępnie umyty i jest zdrową przekąską, która jest łatwo dostępna”.

Orzechy lub nasiona

Orzechy i nasiona mają dwie główne zalety: zawierają dużo białka i mogą z łatwością zmieścić się w środku lub na prawie każdym biurku.

Snodgrass szczególnie poleca niesolone pistacje, ponieważ zawierają dodatkowo tłuszcze jednonienasycone i wielonienasycone, które są dobre dla serca. Mówi, że solone wersje zawierają zbyt dużo sodu – i zawsze możesz dodać własną sól, aby kontrolować, ile spożywasz.

Jeśli chodzi o nasiona, mówi Snodgrass, nasiona chia i nasiona lnu są dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w połączeniu z niskotłuszczowym jogurtem greckim. Oba rodzaje nasion zawierają błonnik, który może obniżyć poziom cholesterolu. Badania pokazują, że białko z jogurtu w stylu greckim sprawia, że ​​przekąska jest wystarczająco nadziewana, aby spełnić swoje zadanie.

Bary przekąskowe

Batoniki przekąskowe są szybkimi i łatwymi przekąskami, które można złapać w drodze do drzwi lub idąc z kuchni do domowego biura. Leon zauważa, że ​​nie tracą one tak szybko, jak inne produkty spożywcze, więc możesz z łatwością przechowywać je przez jakiś czas na biurku.

Opcje wahają się od batoników muesli po batony figowe, z wieloma innymi pomiędzy – a niektóre są zdrowsze niż inne. Przewodnik Consumer Reports z zeszłego roku zaleca poszukiwanie batonów bez dodatku cukrów i co najmniej trzech do pięciu gramów błonnika i białka. Raport zaleca również sprawdzenie listy składników: Jeśli na szczycie listy nie ma owsa, owoców, orzechów lub jaj, prawdopodobnie powinieneś trzymać się z daleka.

Hummus i warzywa lub chleb

Leon mówi, że łączenie hummusu z warzywami lub produktami na bazie chleba, takimi jak krakersy lub chleb pita, może skutkować przyjemną kombinacją zdrowych dla serca tłuszczów, białka, węglowodanów i błonnika.

Węglowodany i białko mogą pomóc w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi, mówi Leon. CDC zauważa, że ​​błonnik może obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a potas w warzywach może pomóc organizmowi regulować płyny potrzebne do funkcjonowania.

Razem, mówi Leon, kombinacja może na chwilę zaspokoić głód. Jeśli chodzi o wybór między pieczywem a warzywami, dodaje: To zależy od twoich osobistych preferencji.

Woda

Czasami twój mózg lub żołądek może powiedzieć ci, że jesteś głodny – podczas gdy w rzeczywistości możesz potrzebować tylko wody, mówi Snodgrass. Zaleca trzymanie wody przy biurku i wypicie jej przed wstaniem z łóżka, aby złapać przekąskę, aby sprawdzić, czy twoje ciało ostrzega cię przed głodem lub pragnieniem.

„Zazwyczaj zobaczysz ludzi biegnących po jedzenie, kiedy musisz sprawdzić swoje wskazówki i powiedzieć: „Chwileczkę, czy miałam dzisiaj choć trochę wody?”. Ponieważ wiele razy, kiedy myślisz, że jesteś głodny, jesteś naprawdę spragniony i odwodniony” – mówi.

Jeśli po wypiciu wody nadal jesteś głodny, zdobądź przekąskę — prawdopodobnie jej potrzebujesz. A jeśli chcesz, aby Twoja woda była mniej zwykła, Snodgrass mówi, dodaj do niej owoce lub warzywa: Dodatki takie jak ogórki, cytryny lub mięta mogą zapewnić dodatkowy smak, którego pragniesz.

Zapisz się teraz: Bądź mądrzejszy o swoich pieniądzach i karierze dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

Nie przegap:

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.