Zdrowe odżywianie ma wiele zalet; oto 3 przepisy na początek

Maria Mendizabal

Wiele osób rezygnuje z pewnych zachowań związanych ze stylem życia, obserwując Wielki Post jako wyraz poświęcenia i rozwijania samodyscypliny.

Może to oznaczać powstrzymanie się od określonych pokarmów lub napojów (często produktów pochodzenia zwierzęcego, alkoholu, napojów zawierających kofeinę lub innych ulubionych). Jeśli jesteś jedną z tych osób i odniosłeś sukces w abstynencji w tym czasie, gratulacje! Możesz czuć się z siebie bardzo dumny.

Mamy nadzieję, że wszelkie zdrowe zmiany, które wprowadziłeś, staną się rutyną. Zmiana jest trudna dla tych, którzy przeżyli całe życie jedząc produkty pochodzenia zwierzęcego, ale każda drobna zmiana, jaką wprowadzamy, ma wpływ na nasze własne ciała, a biorąc pod uwagę fakt, że hodowla zwierząt przyspiesza globalne ocieplenie, potencjalnie na cały świat.

Dr. Michael Greger, który specjalizuje się w żywieniu klinicznym, jest autorem książki „Jak nie umrzeć”. Zawiera informacje o tym, jak spożywana przez nas żywność wpływa na nasze zdrowie – zarówno w dobry, jak i zły sposób.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.