Zaginione Sałatki Południa

Zaginione Sałatki Południa

Zaginione Sałatki Południa

Łaska Kaanana

Uwielbiam sałatki — bardzo. Właściwie to tak bardzo mi się podoba, że ​​zacząłem publikować biuletyn na ten temat, „Departament Sałat: Oficjalny Biuletyn”. Mam taką obsesję, że konstytucyjnie nie jestem w stanie naprawdę tego nie lubić w jakiejkolwiek formie. Więc zawsze rani moje uczucia, jeśli ktoś je lekceważy.

Jako mieszkaniec południa chciałbym jednak prosić, aby reszta kraju przestała obwiniać Południe za zakrzepłe/żelatynowe sałatki. Może wolę smaczną sałatkę z pomidorów i ogórków z odrobiną czerwonej cebuli, ale nie wstydzę się przyznać, że nostalgicznie darzę te dziwaczne wynalazki pełne orzechów, owoców i posiekanych warzyw. To wyjaśnia, dlaczego denerwuję się na Święto Dziękczynienia, jeśli nie widzę przynajmniej jednego na stole. („Hej, gdzie jest niespodzianka z limonkowo-kapustą-orzechowo-prawoślazową? Nie, nie chcę jej jeść. Po prostu upewniam się, że jest tutaj.”)

W przeciwieństwie do tego, co tak wiele z moich psich uszów, spiralnych książek kucharskich z Ligi Juniorów i starych książek kucharskich z Południa implikuje ich obfite „Fluffs” i „Delights”, nie wymyśliliśmy sztuczki polegającej na zawieszaniu jedzenia w żonglującej żelatynie. Tę praktykę można przypisać starożytnym pikantnym galaretom — niektórzy historycy twierdzą, że pochodzą ze średniowiecznej Francji, a inni twierdzą, że sięgają wstecz do kuchni arabskiej z X wieku. Zamiast tego obwiniaj kampanie marketingowe producentów żywności za eksplozję zakrzepłych sałatek na początku i w połowie wieku.

Jeśli cofniesz się w naszą kulinarną przeszłość, sałatki odzwierciedlają tutejsze produkty w znacznie większym stopniu niż popularność dań gotowych. Uprawiamy prawie każde warzywo znalezione w pozostałych częściach Stanów Zjednoczonych, jak zauważył wielki dziennikarz z południa John Egerton w swoim klasyku z 1987 roku. Południowe jedzenie: w domu, w drodze, w historii. Odniósł się do naszego regionu jako „pierwotnego i wieloletniego sadu i ogrodu ciężarówek”.

Tak więc w 1824 roku, kiedy Mary Randolph opublikowała Gospodyni domowa z Wirginii (uważana za pierwszą prawdziwą książkę kucharską w kraju) zawierała wiele sposobów przygotowania karczochów, szparagów, bakłażana, jarmużu morskiego, szczawiu, szpinaku, fasoli cukrowej, rzepy i grochu. Dała też instrukcje dotyczące ubierania sałatek, które są tak apodyktyczne i aktualne, że mogłyby zostać napisane wczoraj — przeze mnie. („Aby mieć to delikatne danie w perfekcji, sałatę, trawę pieprzową, trybulę, rzeżucha itp. [sic] należy zebrać wcześnie rano, ładnie zebrać, umyć i ułożyć w zimnej wodzie, co poprawi dodanie lodu…”) Williamsburg Sztuka kulinarna, zbiór przepisów z gospodarstw domowych w Wirginii w XVIII i na początku XIX wieku zawiera sekcję zatytułowaną „Ogród i sałatki”. I ten Karolina Gospodyni, opublikowany w 1847 roku, ma oczywiście sałatkę z pomidorów.

Południowcy byli sałatkami prawie sto lat przed tym, jak „sałatka ogrodowa” stała się wszechobecna w domu i restauracjach. Ale o to chodzi: nigdy nie piliśmy o naszych sałatkach. W przeciwieństwie do Cezara, Cobba, Waldorfa, Niçoise i innych słynnych, nazwanych na cześć szefów kuchni, restauracji lub miast, nasze przepisy wyrosły z codziennych nawyków żywieniowych ogrodników i domowych kucharzy.

Pięć poniższych przepisów można uznać za nasze zagubione sałatki, ale prawda jest taka, że ​​je zapamiętaliśmy. Są dla nas tak samo drugą naturą, jak stawianie garnka z fasolą lub robienie chleba kukurydzianego na patelni.

Sałatka Ziemniaczana w Stylu Cajun

Sałatka ziemniaczana to obowiązkowa pozycja podczas letnich gotowania lub zjazdów rodzinnych. Ci z Luizjany wiedzą, że przyprawa Cajun przesadza. Na szczęście przepis przeszedł przez granice stanów, dzięki czemu reszta z nas na Południu może się nim cieszyć.

Przepis: Sałatka Ziemniaczana w Stylu Cajun

Sałatka Ziemniaczana w Stylu Cajun

Sałatka Ziemniaczana w Stylu Cajun

Sałatka Cytrusowo-Awokado Z Vinaigrette Grejpfrutowym

Sałatki z południa nie są zbyt obfite w majonez. Georgia autorka książek kucharskich i felietonistka prasowa, pani SR Dull wiedziała, że ​​panie, które jedzą lunch, chcą lekkiej, orzeźwiającej sałatki na spotkaniach w klubie brydżowym, więc włączyła wersję „awokado i grejpfruta” do swojej książki z 1928 roku, Kuchnia południowa. Ta sałatka prawie zawsze zawiera lekki vinaigrette; nasz jest zrobiony z soku grejpfrutowego i odrobiną musztardy.

Przepis: Sałatka Cytrusowo-Awokado z Winegret Grejpfrutowy

Sałatka Cytrusowo-Awokado Z Vinaigrette Grejpfrutowym

Sałatka Cytrusowo-Awokado Z Vinaigrette Grejpfrutowym

Sałatka Ziołowa z Kurczakiem I Ryżem

Kurczak i ryż są integralną częścią kuchni południowej. W latach dwudziestych wiele sałatek ryżowych było słodkich, ale zdecydowaliśmy się nadać naszej aktualizacji pikantny smak z kurczakiem i dressingiem cytrynowym.

Przepis: Ziołowa Sałatka Z Kurczakiem I Ryżem

Sałatka Ziołowa z Kurczakiem i Ryżem

Sałatka Ziołowa z Kurczakiem i Ryżem

Sałatka Z Pomidorów i Krakersów

Sałatki z pomidorów i krakersów są dostępne od dawna, ale nie zawsze są ładne. Smaki zbliżone do kanapki z pomidorami sprawiają jednak, że jest to obowiązkowa pozycja na lato. Trochę podkręciliśmy przepis, dodając piękne rodzinne pomidory, słodką kukurydzę i czosnkowe krakersy.

Przepis: Sałatka Z Pomidorów i Krakersów

Sałatka Z Pomidorów i Krakersów

Sałatka Z Pomidorów i Krakersów

Salmagundi

Salmagundi istnieje dłużej niż bardziej popularna sałatka skomponowana: Cobb. Salmagundi jest jednym z niewielu prawdziwych „paragonów”, które Mary Randolph zanotowała w swojej książce z 1824 roku: The Virginia Housewife: lub metodyczny kucharz. Do naszej świeżej interpretacji sałatki dodaliśmy kilka ulubionych potraw z Południa i gotowany dressing.

Przepis: Salmagundi

Salmagundi

Salmagundi

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.