Z nowej ankiety wynika, że ​​55 procent rodziców chce, aby dzieci jadły więcej roślin

Z nowej ankiety wynika, że ​​55 procent rodziców chce, aby dzieci jadły więcej roślin

Kolacja może zmienić się w pole bitwy, gdy poprosisz dziecko o dokończenie warzyw. Rodzice na całym świecie starają się przekonać swoje dzieci do jedzenia większej ilości zieleniny, ale wielu nie wie, jak sprawić, by to zadziałało. Teraz nowe badanie wykazało, że ponad połowa wszystkich rodziców (55 procent) również chce, aby ich dzieci cieszyły się białkiem roślinnym, takim jak tofu, seitan, rośliny strączkowe lub jakakolwiek forma, już od najmłodszych lat, wynika z badań opublikowanych przez marka żywności dla niemowląt Gerber.

W ankiecie przeprowadzono ankietę wśród 2000 nowych rodziców, aby określić ich największe zmagania z wybrednymi nawykami żywieniowymi swoich dzieci oraz to, w jaki sposób mają nadzieję wprowadzić zdrowsze jedzenie dla swoich dzieci. Ankieta wykazała, że ​​ponad połowa miała dzieci z wybrednymi nawykami żywieniowymi, które nie chciały próbować nowych pokarmów, a jeszcze więcej 83 procent rodziców martwi się o dostarczanie dzieciom wystarczającej ilości składników odżywczych. Badanie wykazało również, że dwóch na trzech rodziców ma nadzieję, że ich dzieci poznają różne pokarmy, w tym białka roślinne.

„Słyszymy od rodziców, że chcą więcej opcji na bazie roślin, które są zgodne z ich wartościami żywieniowymi” – powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Gerber Tarun Malkani. „Dlatego chcemy zapewnić rodziców, że są dostępne bardziej pożywne, odpowiednie rozwojowo opcje, aby mogli karmić swoje maluchy zróżnicowaną dietą”.

Podstawowe problemy rodziców wynikają z braku informacji. Badanie wykazało, że 55 procent rodziców ma problemy z kupowaniem żywności, która jest jednocześnie interesująca, aromatyczna i pożywna. Prawie 54 procent uczestniczących rodziców przyznało się nawet, że niewiele wie o żywności pochodzenia roślinnego. Ankieta Gerber ma na celu zrozumienie, czego rodzice potrzebują, aby czuć się pewnie, wprowadzając zdrowszą żywność swoim dzieciom.

„Przyjęcie nowej żywności przez dziecko może zająć nawet 10 razy – więc nie poddawaj się” – powiedział dr Whitney Casares, pediatryczny konsultant medyczny Gerbera i członek Amerykańskiej Akademii Pediatrii. oświadczenie. „Rodzice, którzy chcą wprowadzić produkty roślinne, radzę„ karmić tęczę dziecka” z różnych pokarmów”.

Co dzieci chcą jeść?

W badaniu Gerber zbadano, w jaki sposób rodzice i dzieci reagowali na zmiany w diecie i wprowadzenie zdrowej żywności. Rodzice odpowiedzieli, że brak informacji (45 proc.), preferencje dzieci (28 proc.) i koszty (22 proc.) były najbardziej palącymi przeszkodami we wprowadzaniu nowej żywności.

Badanie Gerbera poszło o krok dalej, aby zobaczyć, jakie są ulubione potrawy dzieci. Według rodziców ulubionymi potrawami ich dzieci są truskawki (30 proc.) i banany (29 proc.). Rodzice zauważyli również, że fasola (22 proc.), groch (21 proc.) i kukurydza (20 proc.) spotkały się z największą krytyką ze strony ich dzieci.

Ankieta wykazała, że ​​55 procent rodziców ma nadzieję, że ich dziecko będzie przestrzegać tej samej diety co oni. Rodzice i dzieci dzielili się posiłkami zawierającymi białko roślinne (39 proc.), zboża i rośliny strączkowe (36 proc.), chleb (35 proc.), owoce cytrusowe (33 proc.) i posiłki doprawiane razem (32 proc.).

Gerber szuka żywności dla dzieci opartej na roślinach

W kwietniu Gerber ogłosił, że opracował roślinną żywność dla niemowląt, która ma dostarczać dzieciom prawidłowe składniki odżywcze bez składników pochodzenia zwierzęcego. Mając nadzieję, że wegańscy rodzice odetchną z ulgą, wybór Plant-tastic ma na celu uczynienie żywności roślinnej apetyczną dla małych dzieci. Żywność na bazie roślin jest również przystępna cenowo i całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, co potwierdza certyfikat Carbon Trust. Prawie 81 procent gospodarstw domowych z dziećmi kupuje białko roślinne, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na wegańskie rozwiązania dla całej rodziny.

„Słyszymy od rodziców [that] chcą więcej opcji białka roślinnego, które są zgodne z ich wartościami żywieniowymi i klimatycznymi” – powiedział wtedy prezes i dyrektor generalny Gerber Tarun Malkani. „Gerber Plant-tastic oferuje żywienie oparte na etapach, począwszy od ekologicznych woreczków dla dzieci, przekąsek i posiłków”.

Niektórzy rodzice są sceptycznie nastawieni do polegania na pokarmach roślinnych, aby zapewnić swoim dzieciom niezbędne składniki odżywcze. Ale jedno badanie opublikowane w maju tego roku obala mit, że żywność pochodzenia roślinnego jest nieodpowiednia. Gabinet z St. Naukowcy ze szpitala Michaela odkryli, że wegetariańskie dzieci są tak samo zdrowe jak osoby jedzące mięso. Opublikowane w PediatriaBadanie wykazało, że obie grupy dzieci wykazywały podobny wskaźnik masy ciała (BMI), wzrost, poziom żelaza, witaminy D i cholesterolu.

„W ciągu ostatnich 20 lat zaobserwowaliśmy rosnącą popularność diet roślinnych i zmieniające się środowisko żywieniowe z większym dostępem do roślinnych alternatyw, jednak nie widzieliśmy badań dotyczących wyników żywieniowych dzieci stosujących dietę wegetariańską w Kanadzie” Główny autor badania i pediatra dr. Jonathon Maguire powiedział w oświadczeniu.

Więcej informacji o roślinach znajdziesz w artykułach The Beet’s News.

31 pysznych, roślinnych przepisów do zrobienia za każdym razem

Szukasz świeżych pomysłów na zdrowe, roślinne i smaczne posiłki? Ten bezpłatny biuletyn jest dla Ciebie. Zarejestruj się, aby codziennie rano otrzymywać na swoją skrzynkę odbiorczą przepis dnia.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.