Z miłości do gotowania

Z miłości do gotowania

Niektóre z najlepszych rad, jakie kiedykolwiek otrzymałem, pochodziły od mojej przyjaciółki Jean. To naprawdę zmieniło życie. Wiele lat temu moja rodzina i ja odwiedzaliśmy Jean i jej rodzinę w jej domu w Pensylwanii.

Było to wkrótce po zakończeniu remontu mojej kuchni, który zbiegł się z rokiem, w którym moje dzieci w końcu wyrosły z paluszków z kurczaka i obsesji na punkcie makaronów i serów. Chciałem więcej gotować w domu, a mniej podgrzewać jedzenie. Potrzebowałam przepisów, które spodobałyby się całej rodzinie. Jean był dobrym kucharzem. Więc poprosiłem ją o radę.

Jean zasugerował, żebym spróbowała książek kucharskich Barefoot Contessa napisanych przez Inę Garten. Jean wyciągnęła swoją kopię Boso Contessa Imprezy książkę kucharską i wręczył mi ją. Przeglądając książkę kucharską, znalazłem przepisy, które wydawały się nieskomplikowane, oraz zdjęcia jedzenia, które wyglądało tak pysznie, że chciałem polizać stronę! Zapisz mnie!

Kiedy wróciłem z podróży, kupiłem książkę kucharską. Po przygotowaniu kilku przepisów, zakochałam się w książce kucharskiej. Każdy przepis, który zrobiłam, był tak aromatyczny, a jednocześnie łatwy do wykonania nawet dla początkującego. Moja długo uśpiona miłość do gotowania została wskrzeszona. Szczerze mówiąc, myślę, że cała moja rodzina zakochała się w Ina Garten tamtego roku!

Spędziłem całą jesień gotując sobie drogę przez Boso Contessa Imprezy książka kucharska. Na Boże Narodzenie otrzymałam dwa z moich ulubionych prezentów wszech czasów; niebieską patelnię Le Creuset Dutch Oven od mojego męża Mike’a i cały zestaw książek kucharskich Barefoot Contessa Cookbook (pięć w tym czasie) od moich dzieci (tak naprawdę ode mnie do mnie).

Teraz, ponad piętnaście lat później, ugotowałem sobie drogę przez wszystkie 12 książek kucharskich Barefoot Contessa, tworząc około 75% z prawie 1100 przepisów Iny. Bardzo skorzystałam z rady mojego przyjaciela Jeana i nie mogę wystarczająco polecić domowej kuchni i książek kucharskich Barefoot Contessa.

Okazuje się, że domowe gotowanie jest dobre nie tylko dla podniebienia, ale także zapewnia wiele korzyści fizycznych i psychicznych. Badania wykazały, że spożywanie domowych posiłków może wspierać układ odpornościowy, zmniejszać ryzyko chorób serca, raka, nadciśnienia i cukrzycy. Może również dać Ci więcej energii, poprawić sen, pomóc lepiej zarządzać swoim zdrowiem, a nawet wydłużyć życie.

Ale to nie wszystko. Gotowanie w domu jest dobre dla umysłu. Gotowanie w domu może wyostrzyć umysł, zwalczyć spadek funkcji poznawczych i zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera. Łagodzi również stres, buduje poczucie własnej wartości i ogranicza negatywne myślenie. Jest to tak korzystne, że terapeuci zalecają teraz lekcje gotowania w leczeniu depresji i lęków, a także zaburzeń odżywiania, ADHA i uzależnień.

Psychologowie uważają, że gotowanie jest terapeutyczne, ponieważ pasuje do rodzaju terapii znanej jako „aktywacja behawioralna”. Gotowanie łagodzi depresję poprzez zwiększanie zachowań zorientowanych na cel i ograniczanie prokrastynacji. Gotowanie pozwala ludziom skoncentrować się na zadaniu, co może dać im poczucie władzy i kontroli, których mogą nie mieć sami w codziennym życiu poza kuchnią.

Co więcej, badanie wykazało, że każdy dzień był kreatywny i sprawiał, że ludzie czuli się tak, jakby „rozkwitali” – psychologiczny termin opisujący poczucie osobistego rozwoju. W badaniach psychologicznych coraz częściej uznaje się, że kreatywność wiąże się z funkcjonowaniem emocjonalnym.

Wielu z nas uważa, że ​​nie ma czasu ani energii na gotowanie w domu. Oto wskazówka, jeśli wpadniesz w tę pułapkę umysłu. Śledź przeglądanie Internetu, oglądanie telewizji lub granie w gry na telefonie. Być może masz więcej czasu na gotowanie, niż wcześniej sądzono.

Aby stać się lepszym kucharzem, zapoznaj się z dziesięcioma wskazówkami dotyczącymi gotowania Iny Garten: zacznij od świetnego sprzętu, używaj wysokiej jakości składników, zrób własny winegret, zamrażaj chleb na kawałki, wybierz najmniejszego kurczaka, zrób to jeszcze raz. i ponownie. i znowu, nie wymyślaj zbytnio, wykorzystaj przestrzeń kuchenki, zrób to z wyprzedzeniem — ale skończ to dnia, zawsze gotuj z Cosmo w ręku.

Gotowanie w domu niesie ze sobą wiele zaskakujących korzyści, nie tylko smacznych potraw. Podobnie jak gotowanie w domu, planowanie osiedla ma również zaskakujące korzyści. Ukończony plan osiedla stwarza poczucie spełnienia, odhaczając długo zaniedbywaną skrzynkę do zrobienia. Kilka rad mędrca; nie ma czasu jak teraźniejszość, aby zacząć gotować w domu i zacząć planować swoją posiadłość.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.