Wspomnienie przepisów – Eagle News Online

Wspomnienie przepisów - Eagle News Online

Był czas w latach 60. i 70., kiedy myślałem, że jestem dobrym kucharzem. Oczywiście były to czasy, kiedy gotowanie dla smakoszy oznaczało używanie zup w puszkach do zagęszczania sosów lub jako samego sosu. Możecie mnie kwestionować, ale mam książkę kucharską zatytułowaną „Gourmet Cooking”, która zawiera przepis na kotlety wieprzowe w sosie zrobionym z zupy pomidorowej i sosu Worcestershire. Już samo pisanie sprawia, że ​​drżę. Była to również era sałatek i deserów na bazie galaretki. Niektórzy z nas pamiętają uwodzicielskie reklamy, w których głos Sterlinga Hollowaysa wabił cię w pożądane warstwy galaretki, formowanego galaretki, bloków galaretki lub musu stworzonego z galaretki i bitej polewy, który był dostarczany w pudełku. Więcej dreszczy….

Oczywiście możesz połączyć reklamy Jello z aksamitnym zaproszeniem Eda Herlihy’ego do potraw z serów Kraft, dzięki którym Velveeta stała się kuszącym uniwersalnym substytutem sera. Pamiętasz słynny dip stworzony przez zmieszanie roztopionej Velveety i puszki pokrojonych w kostkę pomidorów z chili?

Aby być całkowicie przejrzystym, mam Jello w mojej spiżarni. Moi wnukowie to uwielbiają, a zeszłego lata wskrzesiłem sałatkę owocową Jello z przepisu, który dał mi mój sąsiad, kiedy przeprowadziliśmy się do tego domu milion lat temu.

Tak więc oto jestem doprowadzony do poczucia, że ​​nie jestem szczególnie dobrym kucharzem. Ok, jest kilka rzeczy, których nie wstydzę się podawać mojej rodzinie i przyjaciołom, ale nie pociąga mnie już potrzeba doskonalenia przepisów, które są nowe, ekscytujące i wymagają dziwnych składników. Wyzwanie błyszczących magazynów lub soczyste oferty Food TV nie mogą już skłaniać mnie do próbowania najnowszych kulinarnych mody.

Ja jednak drukuję przepisy z internetu, może zbyt często. Mam ich setki schowane na biblioteczce w kuchni. Używam ich około 10 z pewną regularnością. Reszta? Cóż, to jedna z tych rzeczy, które „wyglądały wtedy dobrze”.

Czytam też i zapisuję przepisy z kilku czasopism, obecnie znacznie mniej, ponieważ tak wiele z nich opiera się teraz na ziołach i przyprawach, których nie mam, i stwierdzam, że większość sklepów, w których robię zakupy, nie ma ich też. Jedna z tych przypraw, sumak, pochodzi z krzewów sumaka, które rosną wzdłuż naszych jezdni, ale wiem też, że istnieją dwa rodzaje sumaka i jeden może zakończyć testowanie receptur i oddychanie, więc nie próbowałem zbierać mój własny, aby przygotować jeden z bardziej au courantowych przepisów. Nadal nie wymyśliłem, co zrobić z resztkami xawaash, przyprawą dołączoną do jednego z tych gotowych posiłków, które są dostarczane do twoich drzwi. Nawiasem mówiąc, te posiłki wcale nie są złe. Trochę drogo, ale te kilka, które kupiłem, uznano za mini wakacje dla mnie… bardzo mini, ponieważ wciąż musiałem gotować i sprzątać. Tam znowu wychodzę z tematu.

Wczoraj otrzymałem moje najnowsze Żyjący magazyn w poczcie. Na stronie 13 Marta ma zdjęcie kanapki, którą robi z jajek. Ja też robię kanapkę z jajek.

Jest kilka różnic między kanapką Marty a moją. Najpierw używa jajek od swoich kurczaków. Nie mam kurczaków. Pięć kotów to więcej niż mogę znieść. Piecze delikatny budyń na wnętrzności kanapki. Gotuję, obieram i rozcieram dwa jajka wymieszane z majonezem, solą i pieprzem jako nadzienie. Dodaje ręcznie zebraną rzeżuchę wodną, ​​podczas gdy ja używam dowolnego zielonego liścia znajdującego się w pojemniku na warzywa (i nadal jest chrupiące).

A chleb? Ja używam chleba chłopskiego Heidleberg (z Nojaims w Marcellus). Ona używa japońskiego chleba mlecznego. Żartujesz? Gdzie można znaleźć japoński chleb mleczny? Wiem, że Nojaim tego nie nosi. Podobnie jak Walmart, Aldi’s, Tops czy Wegmans. Mogę sobie tylko wyobrazić, ile kosztuje ten chleb.

Moja rodzina i przyjaciele będą musieli zadowolić się bardzo zwykłymi, zagubionymi w przeszłości prostymi artykułami spożywczymi, które znajdują odzwierciedlenie w mojej spiżarni, która jest w zasadzie taka sama jak u mamy – żadnych zup w puszkach, sumaków czy japońskiego chleba mlecznego.

Oczywiście jest to xawaash. Ile czasu upłynie, zanim będziesz mógł wyrzucić przyprawę?

Więcej o Jello… moi uczniowie powinni o tym pamiętać. Produkt o nazwie Jello, deser owocowy, został stworzony przez Pearle Wait w 1897 roku, ale proces użycia żelatyny (nie pytaj, jak jest zrobiony) do zestalania płynów został stworzony przez Petera Coopera w latach 50. XIX wieku. Pan. Cooper był także projektantem „Tom Thumb”, pierwszej lokomotywy parowej w USA, i kandydował na prezydenta w 1876 roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.