Wschodząca gwiazda kulinarna Eitan Bernath skłania się ku światowemu komfortowi

Wschodząca gwiazda kulinarna Eitan Bernath skłania się ku światowemu komfortowi
Ten obraz opublikowany przez Clarkson Potter przedstawia okładkę książki kucharskiej "Eitan zjada świat" przez Eitana Bernatha.  (Clarkson Potter przez AP)

Ten obraz opublikowany przez Clarkson Potter przedstawia okładkę książki kucharskiej „Eitan Eats the World” autorstwa Eitana Bernatha. (Clarkson Potter przez AP)

Ten obraz opublikowany przez Clarkson Potter przedstawia okładkę książki kucharskiej „Eitan Eats the World” autorstwa Eitana Bernatha. (Clarkson Potter przez AP)

NOWY JORK (AP) – Jako dziecko Eitan Bernath nie kolekcjonował kart bejsbolowych, komiksów ani monet, jak robili to jego rówieśnicy. Zbierał narzędzia kuchenne. „Moje najmilsze wspomnienia z mojego życia zawsze dotyczą jedzenia” – mówi.

Pamiętaj, że życie jest wciąż młode. Bernath ma zaledwie 19 lat, ale zdołał wykorzystać swoją miłość do gotowania, aby stać się wpływowym w mediach społecznościowych i osobowością telewizyjną. Tej wiosny wydał swoją pierwszą książkę kucharską „Eitan Eats the World” wydaną przez Clarkson Potter.

Książka zawiera 85 przepisów na komfortowe jedzenie z całego świata, od Sweet & Smoky Guac Burger po turecką zupę z czerwonej soczewicy i kurdyjski shamburak.

„Wiedza to potęga, a wiedza jest tak ważna” — mówi Bernath. „Im więcej dowiesz się o otaczającym Cię świecie, tym lepiej możesz być świadomym i życzliwym obywatelem świata”.

Bernath jest częścią fali młodych gwiazd kulinarnych, które zdobyły swoją trampolinę z mediów społecznościowych, w jego przypadku silnego obserwatora TikTok. Jego treści ogląda 350 milionów ludzi w ponad 150 krajach, a firma produkcyjno-rozrywkowa zatrudnia sześć osób.

Po raz pierwszy wystąpił w telewizji w „Chopped” Food Network w wieku 11 lat – kilka lat później pojawił się także w „Guy’s Grocery Games” z restauratorem Guyem Fieri – i zaczął tworzyć treści, gdy miał 12 lat. Uważał to za pracę, zarabianie jego blog po trzecim poście.

„Byłem podekscytowany zrobieniem tego, zanim ktokolwiek obejrzał” – mówi. „Byłem naprawdę tak samo podekscytowany, kiedy w wieku 12 lat uzyskałem 100 wyświetleń, a dostaję miliony”.

Jest głównym współpracownikiem kulinarnym w „The Drew Barrymore Show”, a niedawno znalazł się na liście Forbesa „30 Under 30” w kategorii Food and Drink.

Wychowany w Teaneck, New Jersey, Bernath mówi, że oboje jego rodzice byli nauczycielami i używali jedzenia jako narzędzia, aby uczyć go i jego brata o otaczającym ich świecie.

„Dorastając w żydowskim gospodarstwie domowym, jedzenie jest tak centralną częścią społeczności i kultury, jak w przypadku wielu innych społeczności” – powiedział. „To świetny sposób na delektowanie się pysznym jedzeniem, ale także poznawanie otaczającego Cię świata”.

Przepisy w „Eitan Eats the World” zabierają czytelników z Bliskiego Wschodu do Hiszpanii, z Włoch do Indii. Bernath upewnia się, że przypisuje każdej kuchni zasługi i jest „wdzięczny, a nie zawłaszczany”.

„Przyjmuję perspektywę, jestem uczniem, który dzieli się z moimi obserwującymi tym, czego się nauczyłem. Oczywiście nie jestem ekspertem od kuchni indyjskiej, ani od kuchni meksykańskiej, ani od kuchni włoskiej, bo nie jestem Meksykanką, Włoszką ani Hindusem, ale jestem kimś, kto uwielbia się o nich uczyć.”

Dorastając, często można go było spotkać w swoim pokoju przyklejonym do kulinarnych filmów dokumentalnych, uważnie obserwując gotujących w Indiach, Meksyku czy Włoszech i zapełniając swoje notatniki. Potem wchodził do kuchni i próbował odtworzyć to, co oglądał.

Aby przygotować książkę, zwrócił się również do Internetu. Ale stwierdził, że musi być wyjątkowo kreatywny, ponieważ trudno jest stworzyć coś, czego nikt inny nie zrobił.

„Wiele razy jako twórca przepisów wpadasz na pomysł i myślisz:„ Och, to brzmi tak dobrze! Uwielbiam ten pomysł. A potem pójdę do Google i zastanawiam się, czy ktoś to już zrobił, i powiedziałbym, że w 99,9% przypadków odpowiedź brzmi tak, ktoś to zrobił ”.

Dlatego Bernath wymyślił zaskakujące kombinacje ukrywające się na widoku, takie jak Bruschetta Avocado Toast, czyli połączenie dwóch ulubionych dodatków do chleba. „To tak jak parowanie, w którym myślę:„ Dlaczego nie zrobiłem tego milion razy? To jest pyszne. „

Piorun uderzył dwa razy, gdy Bernath wziął klasyczny topiony tuńczyk i podniósł go, nadając mu francuski zabieg croque monsieur. Tradycyjną szynkę tego ostatniego zastępuje tuńczyk i dodaje się sos Mornay. Ten nazywa „grzesznie pysznym”.

Bernath jest ewangelistą o jedzeniu i mówi, że istnieje o wiele więcej ścieżek kariery w jedzeniu, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. Odpycha również tych, którzy węszą, że musi pracować w restauracji, aby nazywać się szefem kuchni.

„Myślę, że szef kuchni to ktoś, kto zarabia na gotowaniu, kto pracuje w kuchni”, mówi. „Myślę, że pod koniec dnia, jakkolwiek chcesz nazwać to, co robię, bez względu na to, czy jest kucharzem, czy nie, świat się zmienia”.

___

Mark Kennedy jest w http://twitter.com/KennedyTwits

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.