Witamy na grillu: AzTec Taqueria oferuje autentyczne meksykańskie przepisy i smaki | Biznes

Witamy na grillu: AzTec Taqueria oferuje autentyczne meksykańskie przepisy i smaki |  Biznes

Jeśli kochasz tradycyjne meksykańskie burrito, tacos i tortas, nowa restauracja otwarta w 160 Kenan Court ma na celu trafienie w dziesiątkę, oferując autentyczne birria, carne asada, al pastor i pollo.

Podczas gdy autentyczne mięsa będą głównym elementem menu nadchodzącej AzTec Taqueria, weganie i wegetarianie mogą również cieszyć się marynowanym tofu. Integralną częścią posiłku będą również domowe tortille kukurydziane i świeżo przygotowane salsy zielono-czerwone.

Firma została otwarta w Cinco de Mayo (5 maja).

Mama i tata właściciela Salvadora Tecpoyotla są kulinarnymi mistrzami przepisów w jego restauracji. Powiedział, że ich autentycznego jedzenia nigdy wcześniej nie widziano w okolicy. Te przepisy i przyprawy są przekazywane od pokoleń.

Tecpoyotl dorastał w regionie Puebla w Meksyku. Kiedy miał cztery lata, jego rodzina wyemigrowała do Kalifornii, gdzie w latach 90. wraz z pięcioma braćmi pracował na polach przy zbiorze winogron dla firmy Sun-Maid Raisins. W 2004 roku przenieśli się na Środkowy Zachód.

W Wisconsin, Tecpoyotl przez 17 lat awansował w ogólnokrajowej franczyzie fast foodów, od zmywaka, przez pomocnika kelnera, przez kierownika do dyrektora generalnego.

Jak powiedział, praca w klimatyzowanej restauracji była „oazą” po latach spędzonych na polu 110°.

Przez ostatnie pięć lat marzył o tym, by wziąć dla siebie wszystko, czego się nauczył i wejść w biznes. Choć nie chodzi tylko o zarabianie pieniędzy, chce wszystkich zaprosić na la carne asada, a raczej – na swojego grilla.

Chce powitać wszystkich jak własną rodzinę.

„Kultura rodzinna dla Majów – dla ludzi-lwów – jest silna, to wszystko” – powiedział. „Przyjdź na gotowanie, oczekuj rodzinnej kultury, niesamowitego jedzenia, śmiechu, zabawy, dobrych wspomnień, szczególnie tego chcemy tutaj”.

Tecpoyotl oznacza w języku Majów „serce z kamienia”, a Salvador wkłada całe swoje serce w tworzenie podstawy potencjalnej nowej serii. Powiedział, że ma nadzieję, że lokalizacja AzTec Taqueria w Weronie będzie tylko pierwszą z wielu, która może rywalizować z krajowymi sieciami.

Symbol krzyża Majów w logo firmy reprezentuje jedność i początek czegoś nowego.

Robiąc to dobrze

Rodzina Tecpoyotla spędziła dużo czasu na wypróbowaniu różnych przepisów salsy, aby znaleźć ten właściwy i mieć nadzieję, że staną się dzięki nim znane. Tortille kukurydziane będą robione od podstaw na specjalnej drewnianej prasie.

Tecpoyotl powiedział, że tortille z mąki i tortille są świeże z piekarni i są pozyskiwane lokalnie, aby pomóc społeczności, a nie być wysyłane.

Birria, czyli rozdrobniona wołowina, będzie gotować się przez 12 godzin, aż rozpłynie się w ustach, powiedział Tecpoyotl.

Al pastor to wolno obracająca się wieprzowina grillowana na rożnie, pokrojona w tacos. Osoby zaznajomione z gyrosem lub shawarmą rozpoznają pionową rożna, która piecze mięso.

„Mięso będzie tradycyjne i dogłębnie wybuchowe” – powiedział Tecpoyotl.

Ludzie mogą wybierać spośród tortilli kukurydzianych lub mącznych, tortów lub misek, do których mogą dodać wybrane mięso lub tofu, kolendrę, cebulę, limonkę, fasolę pinto, ser, biały lub meksykański ryż oraz salsę.

Oprócz przepisów rodem z jedzenia Puebla, gotowanie będzie również czerpać inspirację z ulicznego jedzenia w Tijuanie.

Tecpoyotl udał się do domu do Puebla, gdzie testował jedzenie, aby zainspirować się i zanurzył się w kulturze swoich korzeni. Odwiedził nawet szopę, w której się urodził, która jakoś wciąż stoi.

W menu pojawią się również tradycyjne meksykańskie desery, takie jak ciasto tres leches, horchata i churros, a także agua frescas – mieszanki świeżych owoców i wody w smakach takich jak ananas mango i limonka ogórkowa.

Otwarta atmosfera, otwarte ramiona

Restauracja posiada bramę garażową, która w ładne dni otworzy się na zewnętrzne patio z miejscami do siedzenia, a także wewnętrzny bar z oknem, które można otworzyć na zewnątrz.

Siedzenia na zewnątrz są jasne i kolorowe.

Na ścianach namalowane są meksykańskie kwiaty sztuki ludowej, a także mural z kalendarza Majów, który zawiera wizerunki wojownika i jaguara, namalowany przez artystkę Madison Julie Vornholt.

Dwie łazienki niezwiązane z płcią oferują unikalną tematykę. Jedna jest czarno-biała z motywem Dnia Zmarłych, w tym czaszkami, a druga jest w żywych kolorach z wizerunkami róż nazywanych pokojem życia.

Tecpoyotl jest dumny, że jako imigrant mający tylko wykształcenie średnie, spędził trzy dekady pracując do tego momentu, a teraz chce się odwdzięczyć społeczności.

„Budowanie tego jest niesamowite, ale ma dla mnie większe znaczenie” – powiedział. „Jesteśmy lokalną firmą rodzinną i chcemy, aby wszyscy byli częścią naszej rodziny. Naszą misją jest być zasobem dla społeczności, pomagać ludziom, którzy nie mają głosu. Nie obchodzi mnie, skąd pochodzisz, chcę przekazać te zasoby i oddać ”.

Planuje serwować darmowe posiłki miejscowym nauczycielom, strażakom, policjantom i innym „bohaterom” społeczności w specjalny dzień uznania, który zostanie ogłoszony wkrótce.

„Chcieliśmy zacząć od właściwej stopy na początku i być tutaj przez wiele lat” – powiedział Tecpoyotl.

Teraz czuje się gotowy, by „podbić świat”.

„Chcę całkowicie rozwiać oczekiwania wszystkich dzięki temu doświadczeniu” – powiedział. „To było strategicznie zaplanowane, bez skrótów”.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.