Wewnątrz nowej elektrycznej hali gastronomicznej Microsoftu, w której nie ma gotowania na gazie – GeekWire

Wewnątrz nowej elektrycznej hali gastronomicznej Microsoftu, w której nie ma gotowania na gazie - GeekWire
Szef kuchni Microsoft, Jevic Acain, pracuje nad elektrycznym wokiem w Pacific Rim, koncepcją kulinarną w nowej One Esterra Food Hall w centrali firmy w Redmond w stanie Waszyngton. (Zdjęcie GeekWire / Kurt Schlosser)

Na początku istnienia Microsoftu Bill Gates i Paul Allen byli tak skoncentrowani na uruchomieniu i uruchomieniu swojej firmy programistycznej, że myśl o zatrzymaniu się i zjedzeniu porządnego posiłku prawie nigdy nie była myślana.

Gates słynie ze swoich ówczesnych upodobań do fast foodów i długich godzin pracy. W filmie dokumentalnym Netflix z 2019 r. „Inside Bill’s Brain” powiedział nawet, że zwykł polewać dłoń w proszku mieszanki napojów Tang i zlizywać go, aby dodać sobie energii podczas pracy.

Ponad 40 lat później pracownicy rozległego kampusu firmy w Redmond w stanie Waszyngton i innych biur nie tylko przestają jeść, ale robią to w wymyślnych wewnętrznych halach gastronomicznych, które oferują całą gamę ofert kulinarnych.

A teraz są gotowi robić to w jeszcze bardziej zrównoważony sposób.

One Esterra to nowy budynek biurowy Microsoftu, który został otwarty pod koniec marca, w sąsiedztwie miejsca, w którym firma buduje nowy kampus wschodni. Budynek z certyfikatem LEED Platinum obejmuje w 100% elektryczną halę spożywczą, pierwszą dla Microsoftu i poligon doświadczalny dla tego, co ma spotkać firma, ponieważ gigant technologiczny ma na celu obniżenie emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

One Esterra firmy Microsoft to zielony budynek, w którym działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w kuchni są projektem pilotażowym dla ogromnego nowego kampusu wschodniego firmy, budowanego niedaleko. (Zdjęcie GeekWire / Kurt Schlosser)

Podczas trasy w tym tygodniu GeekWire obserwował, jak szefowie kuchni pracują na 13 200 metrach kwadratowych całkowicie elektrycznej przestrzeni do gotowania w dziewięciu niestandardowych jadłodajniach, przystosowanych do przygotowywania ponad 1000 posiłków dziennie bez zapalania ani jednego płomienia.

Komercyjne kuchnie zużywają około pięć razy więcej energii niż biurowce, według Katie Ross, liderki globalnego zrównoważonego rozwoju nieruchomości w firmie Microsoft. Po raz pierwszy zaczęła myśleć o przejściu na elektryczność pięć lat temu i stanęła przed trudnym zadaniem wymiany sprzętu, który w 80% składał się z gazu.

„Jeśli próbujesz zelektryfikować cały budynek i wykonałeś systemy mechaniczne, wyciągnięcie gazu z kuchni to rodzaj ostatniego kroku” – powiedział Ross. „I to jest najtrudniejsze.”

W konkurencyjnym krajobrazie technologicznym, nawet takim, który podczas pandemii stał się częściowo zdalny i hybrydowy, nadal istnieje potrzeba nakarmienia głodnych inżynierów oprogramowania w biurze. Microsoft szczyci się kulturą, którą tworzy wokół jedzenia i kulinarnych doświadczeń.

Microsoftowi zależało na utrzymywaniu czołowej pozycji i centrum pokazu w One Esterra. Tutaj nixtamalizowana kukurydza jest mielona, ​​aby zrobić masę, ciasto kukurydziane używane do robienia tortilli, tamales i innych, w jadłodajni zwanej również Masa. (Zdjęcie GeekWire / Kurt Schlosser)

„Z pewnością gotowanie elektryczne nie jest niczym nowym” — powiedziała Jodi Smith Westwater, starszy kierownik ds. usług w dziale restauracyjnym firmy Microsoft. „Ale dziedzina kulinarna jest niesamowicie przesiąknięta tradycją i autentycznymi metodologiami gotowania, które są bardzo zaawansowane”.

Zamiast skupiać się na tym, co może stracić, odchodząc od gotowania na gazie, Microsoft skupił się na czterech obszarach, w których nie było miejsca na kompromis: różnorodności oferty żywności; szybkość przygotowania; autentyczność tego, co było gotowane; i wystawa tego wszystkiego.

„Nie chcieliśmy umieszczać ściany z mikrofalami i mówić:„ Tu jest twoja elektryczna kuchnia ”- powiedział Westwater.

Nowy sprzęt to wszystko inne. W jadłodajni Pacific Rim wystawiono jeden z bardziej wyjątkowych elementów – elektryczny wok stworzony dla Microsoftu we współpracy z komercyjnym producentem Jade Range.

Zamiast być w ciągłym ruchu na otwartym ogniu, tak jak woki są tradycyjnie używane do przygotowywania frytek i tym podobnych, nowy wok znajduje się na indukcyjnej powierzchni do gotowania, która otacza patelnię. Nagrzewa się bardzo szybko i jest bardzo wydajny.

Microsoft współpracował z komercyjnym producentem kuchni nad kilkoma wersjami elektrycznego woka. (Zdjęcie GeekWire / Kurt Schlosser)
Szef kuchni Jevic Acain trzyma danie ze smażonego ryżu wieprzowego, które przygotował na elektrycznym woku. (Zdjęcie GeekWire / Kurt Schlosser)

Szef kuchni Jevic Acain przygotował dla GeekWire danie ze smażonego ryżu wieprzowego, które wyglądało, pachniało i ostatecznie smakowało, jakby pochodziło z wypróbowanego i przetestowanego podgrzewanego płomieniem woka. Lekko regulując temperaturę na sprzęcie, uważając na przypiekanie, Acain osiągnął zwęglenie i smak typowy dla gotowania w woku.

„Fakt, że nie mogłem zobaczyć płomienia, był tym, do czego musiałem się przyzwyczaić” – powiedział Acain o zmianie z gazu. „Zazwyczaj, kiedy gotuję, jeśli widzę płomień, który mogę zmierzyć w mojej głowie,„ OK, jest mi zbyt gorąco lub zbyt nisko. Tutaj nic mi to nie mówi, więc wszystko, czego teraz szukam, to reakcja na patelni.

Powiedział, że patrząc na reakcję na jedzenie i gotowanie z elektrycznością uczyniło go lepszym kucharzem.

Nowy wok najwyraźniej działa również dla tych, którzy jedzą z niego. Aby zademonstrować, że nie chce iść na kompromis w kwestii autentyczności żywności, Microsoft przeprowadzał testy smaku w ciągu ostatnich dwóch lat. Pokonywał przyrządzone elektrycznie naczynia z woka z przyrządzanymi na gazie. Pracownicy nie mogli odróżnić.

Koncepcja Charbroil w kampusie Microsoftu o nazwie Flame jest teraz „grillowana” w całkowicie elektrycznej hali gastronomicznej. (Zdjęcie GeekWire / Kurt Schlosser)

Na razie mogą być w stanie dostrzec różnicę wizualnie w przypadku mięsa, które nie jest już pieczone na węglu drzewnym na otwartym ogniu. Koncepcja na kampusie o nazwie Flame nazywa się teraz Grilled w elektrycznej jadalni. Ale technologia elektryczna jest na dobrej drodze, aby nadać tym mięsom i białkom niezbędną estetykę zwęglenia.

Po wycieczce po wszystkich kulinarnych konceptach w One Esterra, usiadłem z Westwater i Rossem na zrównoważonej uczcie, próbując kuchni latynoskiej, azjatyckiej i amerykańskiej, wrapów, kanapek, dań wegetariańskich i nie tylko.

Po jedzeniu łatwo było zapomnieć o tym starym sloganie: „Teraz gotujesz na gazie”. Może „jest elektryczny i eklektyczny” może być dobrym substytutem nowej ery zrównoważonego przygotowywania posiłków.

Pracownicy firmy Microsoft mogą zamawiać z wyprzedzeniem w dowolnej z dziewięciu restauracji One Esterra, zapłacić, a następnie odebrać jedzenie na stacji o nazwie To-Go. (Zdjęcie GeekWire / Kurt Schlosser)

Obie kobiety są głodne swoich wysiłków, aby rozprzestrzenić się poza Jedną Esterrę. Stanie się to, gdy w przyszłym roku rozpocznie się otwarcie kampusu wschodniego, a 77 000 metrów kwadratowych powierzchni do przygotowywania posiłków, która będzie służyć około 10 000 posiłków dziennie, będzie całkowicie elektryczne.

I mają nadzieję, że stanie się to w całej branży kulinarnej i społeczeństwie. Ponieważ Microsoft zajmuje się większością prac związanych ze wspólnym opracowywaniem sprzętu, tworzeniem przestrzeni i szkoleniem pracowników, chętnie dzielą się wiedzą.

„Dla mnie najbardziej ekscytującym elementem jest potencjalny efekt domina, jaki wywieramy na kulinaria, restauracje, szefów kuchni i całą branżę” – powiedział Ross. „Ponieważ jeśli możemy to zrobić tutaj z 1000 transakcji dziennie, naprawdę nie ma powodu, aby ktokolwiek nie mógł zrobić tego samego”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.