„Watermelon & Red Birds” Nicole A. Taylor z obchodami Juneteenth

„Watermelon & Red Birds” Nicole A. Taylor z obchodami Juneteenth

Biuletyn Stephanie Wu „From the Editor”, podsumowanie najważniejszych wiadomości i historii ze świata żywności, ukazał się 18 czerwca 2022 roku. Przeczytaj archiwa oraz Zapisz się teraz.


Odkąd pamiętam, wszystkie moje uroczystości koncentrowały się na jedzeniu. Niektóre święta, takie jak Święto Dziękczynienia i Nowy Rok Księżycowy, obracają się wokół dużych spotkań przy stole obiadowym i bardzo specyficznej kombinacji potraw. Mniejsze święta, takie jak niedawny Festiwal Smoczych Łodzi, naznaczone są po prostu tradycyjnym chińskim jedzeniem – w tym przypadku zongzi, piramidą gotowanego na parze lepkiego ryżu owiniętego w liście bambusa. Moje stowarzyszenie świętowania z jedzeniem jest jednym z powodów, dla których byłem tak podekscytowany nową książką Nicole A. Taylor, Arbuz i czerwone ptaki: książka kucharska na obchody czerwca i czarne uroczystości. Juneteenth upamiętnia 19 czerwca 1865, dzień gen. Gordon Granger przybył do Galveston w Teksasie i powiedział ponad 250 000 zniewolonych Czarnych Teksańczyków, że są wolni, ponad dwa lata po Proklamacji Emancypacji. W swojej książce „Wprowadzenie do Taylor Writes” jej obchody czerwca brzmiały „Czas, by zablokować ekstremalne dźwięki świata pracy i ucztować na jedzeniu i wolności”.

W jej nowej honorowej książce kucharskiej rozmawiałem z Taylorem o dużych i małych obchodach czerwca. Niezależnie od tego, czy planujesz wielką awanturę — ​​Taylor organizuje trzy dni wydarzeń w swoim rodzinnym mieście Ateny w stanie Georgia — czy też po raz pierwszy uczcisz obchody 13 czerwca, mam nadzieję, że znajdziesz sposób na spotkanie z przyjaciółmi i rodziną przy jedzeniu, tradycyjnym lub nie, i zastanów się nad tym ważnym dniem.

Eater: Co powiesz na książkę kucharską z czerwca?

Nicole A. Taylor: Świętuję Juneteenth od ponad dekady, a ostatnio rozmawiając o tak wielu moich znajomych, zdałam sobie sprawę, że jestem królową uroczystości. Od mojego akademika w college’u po mój dom w Atenach i mieszkanie w Nowym Jorku, moje miejsce zawsze było miejscem spotkań dla wszystkich, ale dla czarnoskórych, szukających odprężenia, wzięcia głębokiego wdechu i wydechu. Zawsze przynoszę dobre jedzenie, dobry napój i dobrą rozmowę. Arbuz i Czerwone Ptaki Jest o moich obchodach czerwca i o tym, jak wybrałem świętowanie ponad dekady. Mam nadzieję, że ta książka kucharska rozpocznie całą serię książek kucharskich z czerwca.

Jakie elementy znałeś od razu?

Zacząłem od pomysłu, że większość przepisów będzie zakorzeniona na stole afroamerykańskim lub afrykańskim. Znajdziesz niespodzianki w klasycznych potrawach Afroamerykanów. Widzisz słodkich ziemniaków, ale nie w cieście, w spritzu. Zielone warzywa liściaste, ale w pesto. Sos barbecue, ale rabarbarowy. I chciałem, aby ta książka wyglądała i czuła się jak lato, była żywa i odważna. Jednym z pierwszych obrazów na mojej tablicy na Pintereście był Kerry James Marshall Czasy przeszłe. Kolory, obrazy czarnoskórych odpoczywających, bawiących się na świeżym powietrzu – chciałem się upewnić, że to książka kucharska.

Okładka książki kucharskiej „Watermelon & Red Birds” Nicole A. Taylor
Szymon i Schuster

Jak w książce kucharskiej wpłynęły obchody Czerwca w regionalnych wariacjach?

Początki Juneteenth sięgają Teksasu. Największa migracja w pięknie czerwca, czarni ludzie na całym amerykańskim południu opuścili swoje domy i udają się do krainy innych. Czarni Teksańczycy udali się na zachód i na Środkowy Zachód. Podczas największych publicznych obchodów czerwcowych zobaczysz, dokąd przenieśli się ludzie. Wielka migracja jest powodem, dla którego po raz pierwszy uczestniczyłem w obchodach obchodów 13 czerwca na Brooklynie. Czerwiec z Wariacji przypisuje się Wielkiej Migracji Czarnych, dla lepszych możliwości i nierówności, które nie są tak oczywiste.

Kiedy się przeprowadzasz, dostosowujesz się do miejsca, w którym mieszkasz. Dlatego widzisz odmiany. A ludzie muszą zdać sobie sprawę, że Czarni nie są monolitem. To, co zwykle widzisz, to ludzie gotujący to, co ich uszczęśliwia, ludzie wplatający się w swoje rodzinne tradycje i ludzie ugruntowujący się w tradycyjnych potrawach, takich jak czerwiec – grill, letnie owoce, takie jak arbuz, lemoniada, czerwone napoje i oczywiście desery. Przygotowałem każdy rozdział [in the cookbook] jako niezbędny. Czuję, że czerwony napój jest niezbędny. Jedzenie na grillu lub gotowanie jest niezbędne. Niezbędne są dodatki, jak sałatka ziemniaczana. Są dwa rozdziały o deserach, więc czym jest deser bez świętowania? Obchody Dnia Emancypacji odbywają się na całym Południu, ale Czerwiec to jedyny raz, który przetrwał próbę czasu i jest teraz świętem uznawanym w całym kraju. Amerykanie mają okazję dokopać się głęboko, zrozumieć, czym jest Juneteenth i jak wpływa na Czarnych w Ameryce.

Wszystko sprowadza się do jedzenia, ale ważne jest, aby wszyscy Amerykanie naprawdę zaczynali dzień – lub pojutrze, kiedy chcą skorzystać ze święta narodowego – od zakorzenienia się w historii początku kopania we wzroście.

Ponieważ czerwiec jest świętem narodowym, jak możesz mieć nadzieję na nowe święto w tym roku?

Jedną z rzeczy, które ludzie mogą zrobić po raz pierwszy, jest rozpoznanie, uhonorowanie i ustalenie, jak pasują do równania. 19 czerwca 1865 – Powiedz, co to jest. To nie jest dzień, w którym zakończył się niewolnictwo, kiedy Teksańczycy dowiedzieli się, że są wolni. Dla nie-czarnoskórego Amerykanina, zainteresowanego namacalnym uhonorowaniem Czerwca, powiedziałbym, że skorzystaj z mojego przewodnika na początku książki, w którym wymieniam czarne, rdzenne i kolorowe produkty spożywcze. Jeśli nie gotujesz, kup te produkty i zainwestuj tego dnia w biznes należący do czarnoskórych osób. Na koniec zachęcam ludzi do korzystania z tej okazji do jedzenia i zbierania się z rodziną i przyjaciółmi oraz do rozmawiania z czarnymi ludźmi o Stanach Zjednoczonych i [to] Wolność historii Ameryki — jak to wygląda i czego ludzie szukają To dobra okazja do rozmowy przy stole.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.