Walka o zdrową żywność dla dzieci – Press Room

Walka o zdrową żywność dla dzieci – Press Room

11 kwietnia 2022

Jak jeden z niedawnych absolwentów odgrywa kluczową rolę w polityce żywienia dzieci w Stanach Zjednoczonych?

Opublikowany w: Absolwenci, Zdrowie, Nauka i Technologia, Uniwersytet

Isabella Paz Baldrich kończy stypendium dla absolwentów na Kapitolu, gdzie spędziła prawie dziewięć miesięcy, pracując nad sfinalizowaniem języka ustawy o ponownym zatwierdzaniu żywienia dzieci dla Komisji ds. Edukacji i Pracy Izby Reprezentantów USA.

Absolwentka Montclair State University Isabella Paz Baldrich ’19, licencjat z żywienia i nauk o żywności, spędziła miesiące na Kapitolu, pogrążona w drobiazgowej pracy politycznej, w tym redagowaniu przepisów mających na celu rozwiązanie problemu braku bezpieczeństwa żywnościowego wśród amerykańskich dzieci.

24-letni dietetyk zakończy w maju dziewięciomiesięczne stypendium dla absolwentów w Congressional Hispanic Caucus Institute (CHCI). Jako stypendystka CHCI PepsiCo w zakresie zdrowia żywieniowego współpracuje z Komitetem ds. Edukacji i Pracy Izby Reprezentantów USA, który nadzoruje programy żywienia dzieci. Komitet ma jurysdykcję nad Narodowym Programem Obiadów Szkolnych, Programem Śniadań Szkolnych, Programem Żywności Opieki nad Dziećmi i Dorosłymi i nie tylko, wyjaśnia Paz Baldrich. Jako jedna z zaledwie dziesięciu stypendystów CHCI wybranych z całego kraju po intensywnym pięciomiesięcznym wywiadzie i procesie selekcji, zagłębiła się w ustawę o reautoryzacji żywienia dzieci (CNR), która wygasła w 2015 roku.

„Powinno się to odbywać co pięć lat, ale były nieudane próby. Tak więc staramy się to zrobić w tym roku, głównie dlatego, że w przyszłym roku Senat ma zamiar zająć się ustawą o rolnictwie” – mówi Paz Baldrich. „To jedyna okazja, w której możemy to zrobić”.

Zdjęcie Isabelli Paz Baldrich na trawniku po drugiej stronie ulicy od budynku Kongresu USA
Isabella Paz Baldrich ’19 w swojej roli jako absolwentka zdrowia żywieniowego CHCI PepsiCo.

W swojej roli jako stypendystka Paz Baldrich zbiera informacje od grup zajmujących się żywieniem dzieci i innych interesariuszy, aby pomóc we wzmocnieniu ustawy CNR. „Próbujemy unowocześnić i rozszerzyć wytyczne, aby więcej dzieci mogło się kwalifikować” – mówi. „Również wzmocnienie standardów żywieniowych w celu dostosowania do wytycznych żywieniowych, to jeden z naszych priorytetów”.

Paz Baldrich pasjonuje się równością żywności, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci i ich rozwój. Jest szczególnie zainteresowana rozszerzeniem Specjalnego Programu Żywienia Uzupełniającego dla Kobiet, Niemowląt i Dzieci, bardziej znanego jako WIC, który zapewnia pomoc dzieciom do 5 roku życia.

„Niektóre dzieci, gdy mają 5 lat, nie chodzą do przedszkola, więc nie są objęte programem posiłków szkolnych, więc staramy się przedłużyć go do wieku 6 lat lub do pierwszego dnia przedszkola w aby wypełnić tę lukę ”- wyjaśnia.

Zajmuje się także rozszerzeniem programów bezpłatnych obiadów w szkołach. „Z powodu COVID wszystkie dzieci w szkołach mają prawo do bezpłatnych posiłków. Ale przed COVID tak nie było; albo zapłaciłeś pełną cenę, obniżoną cenę, albo dostałeś darmowy posiłek. Tak więc jedną z największych rzeczy, które staramy się zrobić, jest sprawienie, aby więcej dzieci miało prawo do bezpłatnych posiłków. To jest tak blisko, jak możemy dostać się do powszechnych posiłków szkolnych, co byłoby idealną sytuacją ”.

Paz Baldrich niedawno moderowała panel ekspertów ds. zdrowia i żywienia na temat „Wpływów braku bezpieczeństwa żywnościowego na rozwój dzieci: nacisk na dzieci latynoskie i latynoskie mieszkające w USA” w ramach czterodniowej serii briefingów politycznych 2022 CHCI Capitol Hill.

zdjęcie uczestników internetowego spotkania dotyczącego polityki Capital Hill
Na tym zrzucie ekranu, Isabella Paz Baldrich, absolwentka Montclair (w górnym rzędzie, po lewej), obecnie absolwentka na Kapitolu, prowadzi wirtualny panel na temat „Wpływy braku bezpieczeństwa żywnościowego na rozwój dzieci: nacisk na dzieci latynoskie i latynoskie mieszkające w USA

Została przedstawiona przez przedstawiciela USA. Robert Scott, D-VA, który przewodniczy Komisji Edukacji i Pracy Izby Reprezentantów i sponsoruje ustawę o ponownej autoryzacji.

„Isabella odegrała i nadal będzie odgrywać kluczową rolę we wspieraniu opracowywania przepisów dotyczących tej ponownej autoryzacji” — mówi Scott. „Nasz komitet miał ogromne szczęście, że Isabella przedstawiła swoją perspektywę, nie tylko jako absolwentka CHCI, ale także jako zarejestrowany dietetyk. Dzięki studiom Izabeli jako licencjat z żywienia na Uniwersytecie Stanowym Montclair, zaczęła rozumieć złożoność związaną z równością żywności i rolą rządu w zwalczaniu braku bezpieczeństwa żywnościowego.

Wszystkie doświadczenia Paz Baldrich jako małego dziecka na bezpłatnym programie obiadowym i jej studia w zakresie żywienia „są absolutnie cenne w pracach legislacyjnych, którymi zarządza” – mówi Scott.

Dietetyk jedzie do Waszyngtonu

Wkrótce po przybyciu do Waszyngtonu na stypendium Paz Baldrich skontaktowała się ze swoją byłą profesor Lauren Dinour, aby jej podziękować. „To ona jest powodem, dla którego tu jestem” — mówi absolwent Montclair.

„Byłem bardzo podekscytowany, słysząc, że dostała to stypendium i wprowadzała swoją edukację w czyn” — mówi Dinour, profesor nadzwyczajny ds. żywienia i żywności. Dinur. „Chciałem usłyszeć więcej”. Zaprosiła więc Paz Baldrich do przemówienia na kampusie.

Paz Baldrich zdobyła najwyższe stopnie i kilka stypendiów, wspomina Dinour. Jednak „to, co było najbardziej imponujące w Isabelli, to jej chęć wykorzystania swoich umiejętności dwujęzycznych” – dodaje Dinour. „Była jedną z dwóch studentów, które zgłosiły się na ochotnika do pracy w Centre of Excellence for Latino Health, które jest częścią Clara Maass Medical Center. Opracowali warsztaty edukacji żywieniowej w języku hiszpańskim i przeprowadzili je po hiszpańsku, co było bardzo imponujące, biorąc pod uwagę, że nie prowadzimy naszych kursów żywieniowych w języku hiszpańskim ”.

Klasa Dinour porusza temat braku bezpieczeństwa żywnościowego i programów żywieniowych, takich jak specjalny program żywienia uzupełniającego dla kobiet, niemowląt i dzieci. Większość jej studentów żywienia koncentruje się na pomaganiu ludziom w pojedynkę lub w małych grupach. „Wchodzą w żywienie, nie myśląc o polityce… i nie rozumiejąc roli, jaką polityka odgrywa w tak dużej części naszego codziennego życia”, mówi Dinour. „Tak więc częścią tego, co staram się przekazać na tym kursie, jest rola i znaczenie polityki, ale także nasza zdolność do wpływania na politykę jako obywatele Stanów Zjednoczonych, jako przyszli profesjonaliści, jako adwokaci”.

Jedno zadanie wymaga od uczniów przeanalizowania aktualnego projektu ustawy w legislaturze stanowej lub Kongresu i napisania tego listu, do którego wysłania, jak mówi Dinour, zachęca swoich uczniów, nawet jeśli otrzymanie odpowiedzi często zajmuje dużo czasu.

„Powinieneś dać im znać, jak się czujesz jako mieszkaniec lub jako osoba, która bardzo troszczy się o te problemy, ponieważ mogą to dotyczyć twoich pacjentów lub klientów” – mówi Dinour.

Właśnie to zadanie pisania listów po raz pierwszy wzbudziło zainteresowanie Paza Baldricha polityką publiczną. Nie był to też jedyny raz, kiedy pisała do przedstawiciela. Po ukończeniu i odbyciu stażu dietetycznego w Clara Maass Medical Center RWJ Barnabas Health, Paz Baldrich uzyskała tytuł magistra nauk ścisłych i żywienia na Uniwersytecie Saint Elizabeth, gdzie miała podobne zadanie pisania listów.

Chociaż przeprowadzała wywiady, aby pracować z poszczególnymi liderami Kongresu, zdecydowała się pracować w komisji Izby ze względu na jej wykształcenie.

Isabella Paz Baldrich przemawiająca przed klasą
Isabella Paz Baldrich przemawia do uczniów na zajęciach Community Nutrition profesora Lauren Dinour.

Paz Baldrich wróciła do kampusu tej wiosny, aby porozmawiać ze studentami w Dinour’s Community Nutrition Class o potrzebie dietetyków na Kapitolu.

„Jestem tutaj, aby powiedzieć, że potrzebujemy więcej dietetyków i więcej specjalistów ds. żywienia tworzących politykę żywieniową, ponieważ ludzie, którzy tworzą te zasady, nie są ekspertami w zakresie żywienia” – powiedział zaangażowanym klasom Paz Baldrich.

Jej przemówienie na zajęciach Dinour było momentem pełnego kręgu dla Paz Baldrich, która miała profesora na dwóch zajęciach, w tym kursie żywienia społecznego, wiosną 2019 roku.

Isabella Paz Baldrich przemawia do klasy na Uniwersytecie Stanowym Montclair
Profesor nadzwyczajny Lauren Dinour i studenci słuchają gościnnej wykładowcy Isabelli Paz Baldrich, która dzieli się swoimi pracami politycznymi w amerykańskiej Komisji Edukacji i Pracy, która nadzoruje programy żywienia dzieci.

Jedzenie było w jej przyszłości

Paz Baldrich, która urodziła się w Cali w Kolumbii i dorastała w Budd Lake w New Jersey, wspomina, jak dostawała darmowy lunch w szkole podstawowej. Chociaż nie przypomina sobie żadnego piętna, które czasami dotyka małe dzieci w programie, pamięta pewnego rodzaju konflikt kulturowy. Dorastała na diecie bogatej w fasolę, soczewicę i inne produkty, które nie były łatwo dostępne w jej szkolnej stołówce.

„Kiedy nie miałaś pieniędzy na lunch lub o nich zapomniałeś, dawali ci kanapki z masłem orzechowym i galaretką” – mówi, kręcąc głową na to wspomnienie. „Jako Latynoska nigdy nie jadłam kanapki z masłem orzechowym i galaretką i nienawidziłam tego. Było to dla mnie bardzo niefortunne, ponieważ tak naprawdę nie mogłem tego zjeść ”.

Dorastając, oglądając codziennie Food Network, nie jest zaskakujące, że Paz Baldrich w końcu zajmie się odżywianiem jako karierą. Lubiła gotować z dziadkami lub samodzielnie, według przepisu iw pewnym momencie aspirowała do bycia kucharzem.

„Moim marzeniem było pójście do Kulinarnego Instytutu Ameryki, ponieważ chciałam zostać szefem kuchni” – wspomina ze śmiechem. „Wtedy zdałem sobie sprawę, że nie znoszę gotować na życie. Robię to, ponieważ lubię gotować dla siebie.”

„Myślę, że absolwenci mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i, miejmy nadzieję, zainspirować nową klasę przyszłych dietetyków. Wspaniale jest również, gdy uczniowie mogą usłyszeć od rówieśników o swoich doświadczeniach, o tym, gdzie się znajdują, o ich dotychczasowej ścieżce i o tym, jak wykorzystali to, czego się nauczyli, aby dotrzeć tam, gdzie są”.

Wiedza o tym, czego nie chcesz, jest ważna

Pomimo sukcesu Paz Baldrich na Kapitolu, ostatecznie ma nadzieję znaleźć pracę w organizacji non-profit, w której będzie mogła skupić się na edukacji żywieniowej, szczególnie wśród społeczności latynoskiej.

„Widziałam dysproporcje, z jakimi boryka się nasza społeczność” – mówi. „Chcę bardziej skoncentrować się na dostosowaniu edukacji żywieniowej do populacji, z naciskiem na żywność kulturową, ponieważ często dietetycy tak naprawdę nie rozumieją różnych kulturowych produktów spożywczych, które mamy. To zupełnie inny świat. Nie będę rozumieć na przykład kultury japońskiej tak bardzo, jak rozumiem własną, prawda? To nie ich wina, to po prostu nie wiedza, którą posiadają.”

Historia autorstwa pisarki sztabowej Sylvii A. Martinez. Zdjęcia dzięki uprzejmości Amaris Benavidez, Congressional Hispanic Caucus Institute i Jessiki Karasik.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.