W Westerly Library & Wilcox Park: Książki, które pomogą Ci ograniczyć marnowanie żywności | Kolumny gości

W Westerly Library & Wilcox Park: Książki, które pomogą Ci ograniczyć marnowanie żywności | Kolumny gości

Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska opublikował w zeszłym roku raport ujawniający, że marnotrawienie żywności przyczynia się do 8-10% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Postanowiłem przeczytać trochę więcej na ten temat i byłem zszokowany tym, co znalazłem. Każdego roku w Stanach Zjednoczonych marnuje się 108 miliardów funtów żywności. Odpowiada to 130 miliardom posiłków i ponad 408 miliardom dolarów wyrzucanej co roku żywności. Prawie 30 do 40% całej żywności w Ameryce jest marnowane.

„Waste-free Kitchen Handbook: A Guide to Eating Well and Saving Money by Marnating Less Food” jest autorstwa Dany Gunders, naukowca z Rady Obrony Zasobów Naturalnych, która kierowała pracami NRDC nad zmniejszeniem ilości marnowanej żywności w całym kraju. Autorka podpowiada, jak kupować mądrzej, precyzyjniej porcjując, a także jak prawidłowo korzystać z lodówki. Zapewnia bardzo proste sposoby, dzięki którym wszyscy możemy wytwarzać mniej odpadów.

Kolejną książką do sprawdzenia jest „No-Waste Save-the-Planet Vegan Cookbook: 100 Plant-based Recipes and 100 Kitchen-tested Tips For Cooking-Beatless Cooking” autorstwa Celine Steen. Wiem, jesteś oszołomiony, że zachwalam wegańską książkę kucharską! Znajdziesz ponad 100 pysznych przepisów, w tym zupy, dodatki i sałatki, a także dania główne, a nawet pyszne desery, które nie pozostawiają po sobie niezwykłych odpadów.

„Gotowanie ze złomami: zamień skórki, rdzenie, skórki i łodygi w pyszne posiłki” autorstwa Lindsay-Jean Hard zawiera 80 kreatywnych, pysznych przepisów dla każdego, kto chce gotować inteligentne, zrównoważone i imponujące posiłki z niewykorzystanych kawałków produktów, skórki sera, czerstwy chleb i inne często wyrzucane produkty. „Wasted!: The Story of Food Waste” to dokument, który można zamówić w innej bibliotece, zawierający wywiady z Anthonym Bourdainem, Danem Barberem, Mario Batalim i innymi. Ci szefowie kuchni w pełni wykorzystują każdy rodzaj jedzenia, przekształcając to, co większość ludzi uważa za resztki, w niesamowite potrawy, które tworzą bezpieczniejszy system żywnościowy.

Oprócz pomagania środowisku w ograniczaniu marnowania żywności, może również pomóc w utrzymaniu portfela. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przyjdź do nas w bibliotece!

Najczęściej zamawiane książki

 • 1. „Hotel Nantucket” Elin Hilderbrand
 • 2. „Miejsce letnie” Jennifer Weiner
 • 3. „Sparring Partners” Johna Grishama
 • 4. „Miasto w ogniu” Dona Winslowa
 • 5. „Mieszkanie Paryskie” Lucy Foley
 • 6. „Fly Girl” Ann Hood
 • 7. „Miłośnicy książek” Emily Henry
 • 8. „Człowiek 6:20” Davida Baldaccía
 • 9. „To kończy się z nami” Colleen Hoover
 • 10. „Gdzie jest mnie” Viola Davis

Najczęściej zamawiane płyty DVD

 • 1. „Ojciec Stu”
 • 2. The Beatles: Wracaj
 • 3. Morbiusz
 • 4. Człowiek z północy
 • 5. „Najgorsza osoba na świecie”
 • 6. „Wszystko wszędzie i na raz”
 • 7. „Pogotowie”
 • 8. CODA
 • 9. Wykonawca
 • 10. Nie do zniesienia ciężar ogromnego talentu

W tym tygodniu

PONIEDZIAŁEK – 13:30-15:00, Grupy fokusowe Przyjazne dla osób starszych RI – Przyjazne osobom starszym RI poszukuje uczestników na sesje słuchowe dotyczące potrzeb transportowych mieszkańców Westerly i okolicznych społeczności hrabstwa South. Skontaktuj się z Jamesem pod adresem jconnell@ric.edu, aby uzyskać więcej informacji; 6-18:30, Zbuduj kumpla – Ten program jest pełny. Uczestnicy zbudują futrzanego przyjaciela i wysłuchają historii.

WTOREK – 9-10 rano, Yoga in the Park z Chelsea Hauck – Dołącz do nas za stawem w Wilcox Park. Uczestnicy powinni przynieść matę do jogi, ręcznik, butelkę z wodą i spray na owady; 16.00, rzecznik ds. zasobów społeczności – nasz wolontariusz rzecznik ds. zasobów społeczności jest dostępny za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem adwokat@westerlylibrary.org; 15:30, Virtual Tech Social – Spotykamy się na Zoom, aby odpowiedzieć na Twoje pytania techniczne. Wymagana jest wstępna rejestracja; 16-17, Cotygodniowe Letnie Dungeons and Dragons – Dołącz do nas w Teen Space na prowadzonej przez nastolatków kampanii Dungeons & Dragons! Wymagana jest rejestracja; 17:30-19:30, Klub Dzianiny i Szydełka – Grupa Dzianiny i Szydełka spotyka się na 2 piętrze biblioteki.

ŚRODA – 9:30-10:00, Essentrics Stretch w Parku – Przynieś matę, ręcznik kąpielowy i wodę; 10-10: 30, Summer Family Storytime – Dołącz do nas w pokoju na tarasie, aby przeżyć rodzinną historię, ukierunkowaną na wiek od urodzenia do 11 lat w towarzystwie opiekuna; 10-11 rano, Parent Support Network of RI Information Table – Dowiedz się więcej o zespole Hope Recovery CORE (Community Outreach Response Efforts), który działa w całym stanie Rhode Island.

CZWARTEK – 10-11 rano, zajęcia plastyczne Drop-in z Olean Center – Te zajęcia plastyczne są bezpłatne dla wszystkich grup wiekowych. Dziś wykonamy ozdobną girlandę z pomponami; 10:00-13:00, Wyprzedaż Książek Wyskakujących Przyjaciół – Latem w każdy czwartek Przyjaciół Biblioteki na esplanadzie bibliotecznej odbędzie się Letnia Wyprzedaż Książek Wyskakujących; 16-17, Klub Książki dla Nastolatków – Klub będzie omawiał Córkę Strażaka wraz z innymi książkami, które czytają nasi klubowicze; 17:30-18:30, Zumba in the Park – Ciesz się bezpłatną lekcją Zumby z Yvonne Brown i Tiną Pagliusi; 17:30-19:30, Klub Szachowy – Zapraszamy graczy na wszystkich poziomach umiejętności; 19-21, Teatr Flock prezentuje „Peer Gynt” – przynieś swoje koce lub krzesła do Wilcox Park A i ciesz się adaptacją „Peer Gynt” w teatrze Flock. Ten program działa co wieczór od czwartku do niedzieli.

PIĄTEK – 9-10 rano, Yoga in the Park z Michaelem Dotolo – Dołącz do nas w Wilcox Park, na tyłach stawu, na zajęciach jogi na wszystkich poziomach.

SOBOTA – 9-16, Zestawy weź i zrób | 4 lipca ZABAWA – W każdą pierwszą sobotę miesiąca zgarnij torbę artykułów z torby „Dzieci” w pokoju dziecięcym. Poproszę jedną na dziecko, do wyczerpania zapasów; 9:00-16:00, Zestawy weź i zrób | Mini filcowe sukulenty – Do udziału zapraszamy młodzież w klasach 7-12. Zestawy dostępne do odbioru w przestrzeni Teen do wyczerpania zapasów; 10:30-11:30, Zumba in the Park – Zapraszamy na bezpłatne zajęcia Zumby w Wilcox Park.

Cassie Skobrak jest szefem referencji w Westerly Library i Wilcox Park.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.