Uniwersalne posiłki szkolne stają się prawem

Uniwersalne posiłki szkolne stają się prawem

Studenci Vermont otrzymają bezpłatne śniadanie i lunch w latach 2022-23

Magazyn biznesowy Vermont We wtorek 31 maja gubernator Phil Scott podpisał S.100, ustawę o posiłkach w szkole powszechnej. Ta ustawa, w połączeniu z przepisami przyjętymi w tym dwuletnim okresie, mającymi na celu zwiększenie wykorzystania żywności Vermont i farmy do szkoły, oznacza, że ​​wszyscy uczniowie Vermont będą mieli codziennie dostęp do Farm Fresh School Meals.

Ustawa o posiłkach w szkole powszechnej zapewnia wszystkim uczniom w szkołach publicznych stanu Vermont codzienne zdrowe, pożywne śniadanie i lunch, bez kosztów dla nich samych lub ich rodzin, w roku szkolnym 2022-23. Zatwierdzone niezależne szkoły mają również możliwość przystąpienia do programu.

Ponadto tegoroczny budżet państwa kontynuował finansowanie programu dotacji na lokalne jedzenie w stanie Vermont, który został uruchomiony w roku szkolnym 2021-22, a także zwiększono finansowanie programu Farm to School and Early Childhood do 500 000 USD rocznie.

Wszystkie szkoły w Vermont zapewniały Universal School Meals od początku pandemii COVID-19, a federalne zwolnienia zapewniają dodatkowe, tymczasowe finansowanie programu.

Podczas gdy federalne zwolnienia kończą się tego lata, S.100 zapewnia jednoroczne przedłużenie Universal School Meals. Szkoły będą nadal pobierać dolary federalne na wsparcie programu posiłków szkolnych, a stanowy fundusz edukacyjny pokryje pozostałe koszty.

Ustawodawca wyraził zamiar wprowadzenia stałych posiłków w szkole powszechnej w Vermont, a S.100 instruuje Agencję Edukacji i Wspólne Biuro Podatkowe, aby przywróciły dane w styczniu 2023 r., aby pomóc władzy ustawodawczej w ustaleniu, jak kontynuować program po następnej szkole rok.

Lokalny Program Dotacji Żywnościowych, uchwalony przez ustawodawcę w 2021 r., pomaga szkołom kupować więcej żywności bezpośrednio od gospodarstw i producentów Vermont. W połączeniu z programem Vermont Farm to School and Early Childhood, dzieci są w stanie nawiązać kontakt z farmami w swoich społecznościach i poznać pożywne, lokalne składniki, a więcej gospodarstw i producentów może sprzedawać szkołom i dostawcom usług wczesnego dzieciństwa.

Farm Fresh School Meals for All in Vermont to kulminacja pracy koalicji partnerów reprezentujących adwokatów, interesariuszy, specjalistów ds. edukacji i żywienia, studentów i nie tylko. Grupa obejmuje Hunger Free Vermont, Vermont FEED, School Nutrition Association, National Education Association of Vermont (NEA), Rights and Democracy, NOFA-VT, Shelburne Farms, Vermont Early Childhood Advocacy Alliance, Vermont Farm to School and Early Childhood Network, Vermont Foodbank i tysiące zwolenników z całego Vermont.

„To koalicja nauczycieli, uczniów, rodziców, rolników, szkolnych specjalistów od żywienia i członków społeczności w Vermont. Nie zaszlibyśmy tak daleko bez ich głosów i to zaszczyt pracować razem z nimi, aby zapewnić każdemu uczniowi w każdej szkole pożywne śniadanie i lunch, bez żadnych kosztów dla ucznia; ponieważ żadne dziecko nie zasługuje na naukę, jak odczuwa się głód w szkole – powiedziała we wtorek Anore Horton, dyrektor wykonawczy Hunger Free Vermont.

Betsy Rosenbluth, dyrektor projektu w Vermont FEED, zgodziła się, mówiąc: „Szkoły i programy dla małych dzieci w Vermont chcą połączyć uczniów z sąsiednimi farmami i lokalnymi producentami. Historyczna inwestycja w farmę do szkoły i wczesnego dzieciństwa dokonana w tym roku pomoże zaszczepić trwające całe życie połączenie z lokalną żywnością, rolnictwem i edukacją żywieniową bardziej sprawiedliwie z dziećmi w całym stanie. A kiedy wszyscy uczniowie mogą jeść szkolne posiłki bez wstydu i piętna, więcej dzieci z Vermont doświadcza lokalnego jedzenia i tego, skąd ono pochodzi”.

Horton dodał, że dzięki wsparciu ustawodawcy i administracji stanu Vermont każdy uczeń będzie miał dostęp do zdrowego śniadania i lunchu w szkole, a lokalni rolnicy będą mieli dostęp do nowych rynków szkolnych.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi w 2023 r., aby wprowadzić na stałe posiłki w szkole powszechnej i nadal wspierać lokalne zakupy w szkołach oraz programy od farmy do szkoły i wczesnego dzieciństwa” – powiedziała.

Scott Fay, prezes School Nutrition Association w Vermont, powiedział: „Po przejściu S.100 dowiemy się, że każdy uczeń Vermont ma dostęp do zdrowego śniadania i lunchu, gdy są w szkole. Programy żywieniowe w szkołach Vermont będą mogły skoncentrować się na oferowaniu uczniom posiłków najwyższej jakości bez rozpraszania się zbieraniem pieniędzy na niespłacony dług. Nasze szkolne stołówki w całym stanie będą wolne od napiętnowania, a uczniowie będą otrzymywać posiłki w równym stopniu iz godnością, która wymykała się nam przed Powszechnymi Posiłkami. To prawo zapewni, że nasi uczniowie będą nakarmieni i gotowi do nauki, dzięki czemu nasi nauczyciele będą mieli większe szanse na osiągnięcie pożądanych efektów edukacyjnych.”

O Hunger Free Vermont: Hunger Free Vermont to ogólnostanowa organizacja non-profit, która współpracuje z agencjami stanowymi i grupami społecznymi w celu opracowania zrównoważonych rozwiązań dotyczących głodu. Od 1993 roku programy pomocowe i rzecznictwo Hunger Free Vermont znacznie poprawiły sieć bezpieczeństwa żywieniowego Vermont i zwiększyły dostęp do pożywnej żywności. glodfreevt.org

O PASIE Vermont: Vermont FEED to projekt partnerski od farmy do szkoły NOFA-VT i Shelburne Farms, który ma na celu zaangażowanie każdego ucznia i społeczności w lokalną kulturę żywności i farmy, która dba o zdrowie dzieci, uprawia rentowne gospodarstwa i buduje żywe społeczności. Te dwie organizacje non-profit mają ponad czterdzieści lat doświadczenia w pracy od gospodarstwa do szkoły, wspierając nauczycieli, personel żywienia szkolnego, rolników i administratorów. vtfeed.org

MONTPELIER, Vermont – (1 czerwca 2022)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.