Twoje po prostu desery: Czasami mądrym posunięciem jest zamówienie słodyczy i nazwanie tego nocą – Post Biuletyn

Twoje po prostu desery: Czasami mądrym posunięciem jest zamówienie słodyczy i nazwanie tego nocą - Post Biuletyn

Z kuchni lokalnych restauracji wychodzą niesamowite desery, prawie jadalne dzieła sztuki. Jest tylko jeden problem: zwykle jesteśmy zbyt syci, by zamówić posiłek.

Istnieje rozwiązanie tego dylematu deserowego dzięki Helen Keller, która powiedziała: „Życie jest krótkie i nieprzewidywalne. Najpierw zjedz deser”.

Możemy nawet pójść o krok dalej, zamiast wychodzić na obiad na deserową randkę. Jedyne, co musisz wymyślić, to gdzie iść najpierw. Niedawno zrobiłem małe rozeznanie na ten temat i chociaż jadłem każdy deser w mieście, udało mi się całkiem sporo (z niewielką pomocą moich znajomych).

Wśród rzeczy, których się nauczyłem, nie brakuje tu kreatywnych deserów, w większości robionych we własnym zakresie. Są ciasta, budynie, budynie i ciasta. Najbardziej popularne? Ciastka.

To wcale nie jest pełna lista, ale może dać ci kilka pomysłów i sugestii:

Ciasto naleśnikowe Bleu Duck.

Przesłane / Kaczka Bleu

Ciasto Naleśnikowe w Bleu Duck (14 4th St.). To arcydzieło pustynnej kreatywności z 16-18 domowymi naleśnikami, każda warstwa pokryta lekkim nadzieniem z ubitego mascarpone doprawionego solą morską i karmelem.

Aromaty zmieniają się od czasu do czasu. Według współwłaścicielki Jenny Lester, nadchodzi truskawka, potem może czekolada i może jakiś rodzaj cytrusów. Część jest dość ogólna i łatwa do udostępnienia. Jeśli wygląda na zbyt bogatą, nie jest i zamiast tego smakuje lekko, nie jest przesadnie słodki, wręcz puszysty. Możesz również wybrać bułkę z czekoladą lub ciasto Key Lime. Wszystkie te słodycze są tworzone i pieczone przez Patisserie M z Midori, część zespołu kulinarnego restauracji.

Irlandzkie ciasto Prescotta

Ciasto Irlandzkie Prescotta, Zrobione z Guinnessa, Bailey’s i Jamesona.

Przesłane / Holly Ebel

Następnie jest The Irish Cake, specjalność w Prescott’s (1201 Broadway Ave. S). Jak wyjaśnił szef kuchni Chris Rohe: „To był deser, który wypiekaliśmy od lat w Dzień Świętego Patryka…”

Wypiekane przez wieloletnią cukiernik Paige, to trójwarstwowe ciasto czekoladowe wykorzystuje Guinnessa jako płynne ciasto. Whipped Cream Frosting jest doprawiony irlandzką śmietaną Bailey’s i whisky Jameson, dzięki czemu jest bardzo irlandzki. Smaki były subtelne, dobrze ze sobą współgrały, nic nie może być zbyt mocne, jak aromat alkoholowy. Jeśli go ma, warto zamówić również Pieczoną Alaskę. Duży deser, idealny do dzielenia się.

Pudding Chlebowy Pappas

Hubbell House z Pudding Chlebowy Pappas.

Przesłane / Holly Ebel

Kiedy Hubbell House (502 N. Main St., Mantorville) został ponownie otwarty, zmartwiłem się, że pudding chlebowy może zniknąć z menu i odważyłem się wyjść. To było, sos karmelowy z Puddingiem Chlebowym Pappy’s Famous.

Oryginalny przepis pochodzi od prababki Mary Pappas i przez lata prawie się nie zmienił. Nadal ich bestsellerem są warstwy chleba nasączonego mlekiem, cynamonem, rodzynkami i polane oryginalnym sosem karmelowym. Budyń jest gęsty, a sos doskonale go uzupełnia. Jak powiedziała Alaina Pappas-Mitchells: „Pappy’s Bread Pudding jest dla Hubbell House tym, czym Bunny’s Cake dla kanadyjskiego Honkera”. (Co też znajduje się w menu deserów.)

Po intrygującej historii za ciastem kokosowym o wartości 10 000 dolarów w Crave (220 Broadway Ave. S.) na pewno będziesz chciał kawałek.

Deser pochodzi z przepisu, który zasadniczo należał do zespołu męża i żony, którzy są właścicielami piekarni w Minneapolis. Byli rozwiedzeni, a przepis był dużym problemem w osiedlu. Crave kupił go za 10 000 $. Przepis należy teraz do jadłodajni i jest przygotowywany na miejscu. Zaufaj mi, to było warte każdego centa. Lekko aromatyczny i wilgotny, niezbyt słodki, z niebiańskim lukrem kokosowym – podobnym do lukru 7-minutowego – ulubiony przez klientów. Nawet jeśli nie jesteś fanem kokosa, to ci się spodoba.

Inne daktyle deserowe mogą obejmować Chester’s Banana Cream Pie lub ich lot deserowy, który obejmuje porcje lodów, ciasto bananowe, ciasto czekoladowe i budyń chlebowy. Terza też ma swoje Tiramsu i/lub tort czekoladowo-migdałowy. Chesters znajduje się pod adresem 111 Broadway Ave. S. w Sklepach przy Placu Uniwersyteckim, Terza przy ul. SE.

Holly Ebel, pisarka o jedzeniu w Post Bulletin, wie, co się gotuje. Wyślij komentarze lub wskazówki dotyczące historii

life@postbulletin.com

.

Myśl o jedzeniu - kolumna Holly Ebel sig

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.