Ta babcia z CT zasłynęła na TikToku. Teraz napisała „inny rodzaj książki kucharskiej”

Ta babcia z CT zasłynęła na TikToku.  Teraz napisała „inny rodzaj książki kucharskiej”

Barbara Costello z Betel przygotowywała prosty posiłek z blachy w pierwszych miesiącach pandemii COVID-19, kiedy jej córka Elizabeth z New Canaan zasugerowała udostępnienie filmu na TikTok.

„Myślałem, że to będzie jednorazowa sprawa. … To było kilkaset filmów temu – żartował Costello. „Ludzie byli odcięci od rodziny, od pracy, więc mieli czas na poznawanie gotowania. Pomysł (uczenia się od) starszej osoby, która przypominała im matkę lub babcię, dawał im wiele pocieszenia. Wylew emocjonalnego połączenia, które odkryliśmy, był całkowicie nieoczekiwany ”.

Dwa lata później Costello zgromadziło ponad 1,7 miliona obserwujących w TikTok pod nazwą „Brunch with Babs”. Niedługo potem dołączyła do Instagrama i ma tam prawie 650 000 obserwujących.

Teraz Costello przygotowuje coś nowego, w czym fani mogą zatopić zęby.

W książce „Celebrate with Babs”, wydanej 12 kwietnia, czytelnicy mogą znaleźć świąteczne menu bezpośrednio z pudełka z przepisami Costello. Większość dań można przygotować z wyprzedzeniem, aby pozbyć się stresu i niepokoju związanego z goszczeniem, powiedziała.

Każdy rozdział rozpoczyna „mały pamiętnik” o tym, jak rodzina Costello obchodzi niektóre święta i jak te tradycje zmieniały się na przestrzeni pokoleń. Zawiera również wskazówki dla czytelników, jak zakładać własne tradycje oraz porady dotyczące rozrywki dla dużych grup.

73-letnia matka czwórki dzieci i babcia ośmiorga gości od prawie pół wieku. Pierwszym świętem, które gościła dla swojej rodziny, był Nowy Rok na początku lat 70. XX wieku.

Costello mieszkał w Ridgefield przez ponad 30 lat; otworzyła i prowadziła Przedszkole Drzew Rosnących. Ona i jej mąż Bill zmniejszyli swoje rozmiary i przeprowadzili się do Betel 10 lat temu.

Hearst Connecticut Media miał okazję porozmawiać z Costello przed premierą książki.

Pytanie: Skąd pomysł na „Świętuj z Babsem”? Czy to podążyło za twoją sławą na TikTok, czy było to coś, o czym zawsze myślałeś?

Costello: Nigdy nie myślałem o zrobieniu tego. Kiedy już miałem tę obecność… firma wydawnicza skontaktowała się ze mną i zapytała, czy rozważyłabym napisanie książki kucharskiej… a ja powiedziałem: „Spróbuję”.

Naszym zdaniem brakowało ludziom w tym całym mrocznym okresie więzi rodzinnych i celebrowania życia, więc postanowiliśmy zrobić książkę celebrującą tradycje i specjalne rodzinne przepisy na święta.

Pytanie: Czy pamiętasz przepis, który przygotowałeś lub przyjęcie/święto, które zorganizowałeś, które wzmocniło twoją radość z rozrywki?

Costello: Uwielbiam Święto Dziękczynienia (ponieważ) to tylko rodzina, tradycja i jedzenie. W książce znajdują się wspaniałe przepisy na Święto Dziękczynienia.

Moja nocna zapiekanka śniadaniowa – wyciąłem przepis z gazety i robię go w każdy świąteczny poranek od pół wieku. Niektóre dania stały się synonimem naszych tradycji i po prostu stały się częścią rodziny. Teraz jest przekazywany moim wnukom.

Pytanie: Twoje przepisy, wskazówki dotyczące imprez i life hacki otrzymały już tysiące wyświetleń na TikTok i Instagramie. Czym różniło się przełożenie ich na formę książki?

Costello: Mam to małe drewniane pudełko na przepisy, w którym od zawsze zbieram przepisy. Kiedy poszedłeś do czyjegoś domu i skosztowałeś dania, otrzymywałeś małą kartę z przepisami. Teraz jest inaczej, ludzie wszędzie znajdują przepisy.

Wiele (przepisów w książce) pochodzi z mojego małego pudełka z przepisami. Są wyjątkowe na święta; chcieliśmy pójść w innym kierunku niż (co jest na) TikTok i Instagram

Pytanie: Czy w „Świętuj z Babsami” jest jakiś przepis lub tradycja, którą najbardziej chciałbyś podzielić się z fanami? Jeśli tak, to jakie?

Costello: Wielkanocny chleb mojej babci. Moje dzieci powiedziałyby, że najbardziej pamiętnym wspomnieniem jest… to świąteczny poranny chleb małpi.

Pytanie: Jak sądzisz, w jaki sposób książka odbije się echem wśród czytelników, gdy ludzie zaczną gromadzić się po pandemii?

Costello: To inny rodzaj książki kucharskiej. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze to współbrzmią i (mogą) nawiązać kontakt. Samo jedzenie jest czymś, co ludzie będą cieszyć i miejmy nadzieję, że będą się nimi dzielić.

Wszystko sprowadza się do łączenia się z rodziną i przyjaciółmi w te wyjątkowe dni i rozpoczynania własnych tradycji. Są czymś w rodzaju cementu, który łączy rodzinę i przyjaciół, a jedzenie i wspomnienia z nich wywoływane łączą to wszystko razem.

Costello będzie w RJ Julia Booksellers w Madison 12 kwietnia na pytania i odpowiedzi oraz podpisanie książek. Aby zobaczyć inne daty wycieczki, kliknij tutaj.

„Celebrate with Babs” jest dostępne w przedsprzedaży na Amazon, Barnes & Noble, Books A Million, bookshop.org i QVC.

alyssa.seidman@hearstmediact.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.