Ta 35-letnia pielęgniarka sama przyniosła 117 000 $ ze swojej bocznej krzątaniny

Ta 35-letnia pielęgniarka sama przyniosła 117 000 $ ze swojej bocznej krzątaniny

W zeszłym roku Helena Faustin prawie podwoiła swoje roczne dochody – wszystko dzięki bocznemu zamieszaniu.

W swojej codziennej pracy 35-latka jest pielęgniarką na oddziale intensywnej terapii noworodków (NICU) mieszkającą w Freeport w stanie Nowy Jork, zarabiającą 105 000 dolarów rocznie. W wolnych chwilach spędziła ostatnie cztery lata prowadząc That Nurse Can Cook, blog kulinarny, na którym opisuje przepisy i publikuje filmy o gotowaniu.

Początkowo Faustin kosztował około 700 dolarów w artykułach spożywczych, lampkach pierścieniowych i innych materiałach produkcyjnych, aby wprowadzić tę pielęgniarkę na rynek. Według dokumentów przeanalizowanych przez CNBC Make It, w zeszłym roku zgiełk przyniósł 117 000 USD z przychodów YouTube, partnerstw z markami i sprzedaży e-książek kucharskich. Faustin, która sama planuje, filmuje, montuje i promuje wszystkie swoje treści, tylko w czerwcu 2021 r. przyniosła ponad 25 000 dolarów od That Nurse Can Cook.

Helena Faustin prowadzi swojego popularnego bloga kulinarnego That Nurse Can Cook ze swojej domowej kuchni we Freeport w stanie Nowy Jork.

CNBC Zrób to

Ale wartość pieniężna jest daleka od jedynej korzyści dla Faustin, matki dwójki dzieci, która twierdzi, że jej blog dał jej poczucie kontroli podczas pracy jako pielęgniarka podczas szczytu pandemii Covid.

„Czułem się, jakbym naprawdę i naprawdę pracował z konieczności” – mówi Faustin w rozmowie z CNBC Make It. „Masz rachunki do opłacenia, masz gęby do wykarmienia, a praca musi iść dalej bez względu na wszystko. Powiedziałem sobie: „O rany, gdybym mógł mieć większą autonomię w moim życiu, byłbym w stanie wiele zarobić więcej decyzji dla siebie i dla mojej rodziny.”

Ale sukces That Nurse Can Cook nie nadszedł z dnia na dzień. Pasja Faustina do gotowania – i pośpiechu – trwa od ponad 20 lat.

Odziedziczona intuicja

Początkowo Faustin odziedziczyła miłość do gotowania po swojej matce, imigrantce z Jamajki, która nauczyła Faustina, jak przyrządzać posiłki takie jak ackee i solona ryba w ich rodzinnej kuchni na Brooklynie w Nowym Jorku.

Kiedy Faustin miała dziewięć lat, jej matka wysłała ją na sąsiednie targowiska, gdzie nauczyła się rozróżniać i przynosić do domu różne składniki. Faustin mówi, że w wieku 15 lat zaczęła uważniej przyglądać się matce w kuchni, a następnie poprosiła o przyłączenie się.

„[My mom] nie zawsze miał cierpliwość, by uczyć – mówi Faustin.[Jamaicans] gotować instynktownie, więc mówiłem: „Ile sproszkowanego czosnku powinienem dodać?” A ona dosłownie patrzyła na mnie i mówiła: „Wykorzystaj swój osąd”.

Faustin nigdy nie wyobrażał sobie, że jej rodzinne przepisy staną się lukratywne. Zamiast realizować swoje kulinarne pasje, poszła do szkoły, dostała dobre oceny i została pielęgniarką na OIOM-ie.

„Każdy, kto jest Amerykaninem pierwszego pokolenia i urodził się z rodziców, którzy są imigrantami, zawsze byliśmy wychowywani w pragnieniu stabilności” – mówi Faustin. „Zawsze uczyli nas, jak iść do college’u i zdobyć dyplom. Dlatego nie wyobrażałem sobie kariery w kuchni”.

Pomimo sukcesu swojej pracy na boku, Faustin nadal pracuje jako pielęgniarka na OIOM-ie w Nowym Jorku i mówi, że pielęgniarstwo jest częścią jej tożsamości.

CNBC Zrób to

Nauka biznesu

Pielęgniarstwo przyniosło stabilność: z biegiem lat roczna pensja Faustina wzrosła aż do 126 000 dolarów. Pomysł na blog kulinarny wziął się z jej życia osobistego. W 2018 roku zaczęła publikować na Instagramie zdjęcia swoich potraw w jamajskim stylu, a zainteresowanie przyjaciół i rodziny było natychmiastowe.

Mimo to istnieje duża różnica między zdobywaniem polubień na Instagramie a byciem regularnym twórcą treści – dlatego Faustin spędziła wiele godzin na badaniu trendów, sprzętu i przepisów, które mogą dotrzeć do jej docelowych odbiorców.

„Musiałem się nauczyć… jak tworzyć treści, które przemawiają do ludzi” — mówi Faustin. „Na wczesnych etapach miałem wiele bólów wzrostu, wiele prób i błędów”.

Zwróciła się do innych twórców treści, aby dowiedzieć się, ile – i po prostu w jaki sposób – zarabiali inni influencerzy. Kupiła statywy, lampki pierścieniowe i zaktualizowała swojego iPhone’a, a następnie zaczęła prezentować oferty innym markom, mając nadzieję na nawiązanie kontaktów i współpracę.

Kiedy Covid drastycznie zmieniła jej codzienną pracę pielęgniarską, jej umysł często oddalał się od szpitala i wracał do swojej rodziny. Chciała zarabiać pieniądze, nie spędzając jeszcze więcej czasu poza domem.

Wtedy inny bloger kulinarny zasugerował Faustin napisanie własnej e-książki kucharskiej. Teraz dwa e-booki Faustin – które skupiają się odpowiednio na 30-minutowych przepisach i „ekstrawaganckich posiłkach z dodatkami” – stanowią znaczną część jej miesięcznych przychodów: w zeszłym roku zarobiła 71 333 USD z pobrań e-booków, w porównaniu z $ 39 030 ze współpracy marek i 7523 USD z przychodów z reklam.

Utrzymanie tempa

Faustin mówi, że jej praca na boku pomogła jej być bardziej obecna w życiu rodzinnym, jednocześnie poprawiając jej zdrowie psychiczne. Ale prowadzenie firmy przy jednoczesnym utrzymaniu pracy na pełen etat ma swoją cenę: jej wolny czas.

„Kiedy po raz pierwszy zaczęłam tę poboczną zgiełk, byłam tak zachwycona spełnianiem moich marzeń, że nie przestałam” – mówi. „Dosłownie pracowałem każdego dnia, kiedy nie pracowałem w szpitalu”.

Kiedy nie jest na nogach w pracy lub w domu, wysyła e-maile, szuka informacji i robi zakupy spożywcze – co przy około 600 USD miesięcznie jest jednym z jedynych wydatków jej firmy. Są dni, w których jej treści nie działają tak dobrze, jak ma nadzieję, dzięki algorytmom mediów społecznościowych. Mówi, że chce zatrudnić pracownika do delegowania zadań, które odciągają ją od tworzenia treści.

Faustin mówi, że trzeba było prób i błędów, aby dowiedzieć się, jak nawiązać kontakt z publicznością. Gdy ta pielęgniarka potrafi gotować, zwróciła na siebie uwagę, zainwestowała w nowy sprzęt, aby poprawić jakość swoich treści.

CNBC Zrób to

Faustin nadal ma długie dni pracy jako pielęgniarka, ale sukces That Nurse Can Cook pozwolił jej ograniczyć zmiany w szpitalu. Obecnie pracuje osiem 12-godzinnych zmian miesięcznie, w porównaniu z poprzednią liczbą 13 takich zmian.

Mówi, że nie przewiduje rzucenia opieki w najbliższym czasie. Ale ma nadzieję, że pewnego dnia, że ​​pielęgniarka potrafi gotować, zapewni jej stabilność w wyborze jednej z dwóch ról.

„Nie musisz ani siedzieć za komputerem, ani pracować w tradycyjnym trybie od dziewiątej do piątej, aby żyć tak, jak chcesz” – mówi Faustin. „Jeśli masz talent, wykorzystaj go, naucz się z niego jak najwięcej i zarabiaj na tym”.

Zapisz się teraz: Bądź mądrzejszy o swoich pieniądzach i karierze dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

Nie przegap:

Ta 27-latka z 45 000 dolarów rocznie zarobiła ponad 350 000 dolarów w swoim internetowym biznesie

Ta poboczna robota „Shark Tank” przyniosła prawie zerowe przychody – oto dlaczego Mark Cuban i tak zainwestował

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.