Szefowie kuchni z Georgii w Południowej Karolinie utrzymują przy życiu szlaki żywnościowe Gullah Geechee

Sylwester szefa kuchni Benjamina „BJ” Dennisa w dzieciństwie uczczono z nabożeństwem nocnym i oczekiwaniem na zjedzenie talerza Hoppin John’, znanego również jako Reezy-peezy.

To była rodzinna sprawa, ze wspomnieniami chodzenia do domów różnych członków rodziny, każdy dom wypełniony zapachem zieleni, smażonej ryby, wędzonego kurczaka i własnego garnka z groszkiem i ryżem.

Hoppin 'John to podstawa kultury Gullah Geechee, którą spożywa się przede wszystkim podczas obchodów Nowego Roku. Uważa się, że zjedzenie dania wypełnionego groszkiem jest początkiem roku szczęścia, zdrowia i dobrobytu. Tradycja, która wywodzi się z Afryki, od dawna jest sposobem świętowania Nowego Roku na Południu.

Hoppin „Danie Johna wykonane przez szefa kuchni Benjamina "BJ" Dennisa.  Jego kuchnia inspirowana jest kulturą Gullah-Geechee.

Dla Dennisa, który pochodzi z Karoliny Południowej, wprowadzanie kultury Gullah Geechee do jego kuchni stało się sposobem na życie. Do tego stopnia, że ​​uważa się za nosiciela kultury Gullah.

Odwrócenie losów:Uprawy dziedzictwa kulturowego pomagają ożywić społeczności Gullah Geechee, szlaki żywnościowe

„Myślę, że stała się jedną z tych potraw, która nie tylko była ważna dla nas w społeczności Gullah Geechee, ale stała się częścią południowej ojczyzny szlaków żywnościowych” – powiedział Dennis. „To mówi mi osobiście, jak duży wpływ naprawdę mamy na południowe szlaki żywieniowe i tradycje. Nawet jeśli do niedawna nie przypisywali nam tego w głównym nurcie, te rzeczy były częścią naszego dziedzictwa, które stało się częścią Kultura południowa w ogóle ”.

Benjamin, szef kuchni Charleston "BJ" Dennis dodaje w swojej kuchni smaki kultury Gullah-Geechee.  Jest byłym dyrektorem kulinarnym w Lowcountry Fresh Market and Cafe.

Społeczność Gullah Geechee to lokalni potomkowie zniewolonych Afrykanów Zachodnich, którzy zaludnili wyspy morskie i przybrzeżne lądy między Jacksonville w Karolinie Północnej i Jacksonville na Florydzie. Gullah mieszkał w Karolinach; Geechee w Gruzji na południe. Ostatecznie uprawiali ziemię, aby stworzyć wiele przepisów i potraw, które w dużym stopniu wpłynęły na główny nurt kuchni południa, takich jak czerwony ryż, krewetki i kasza.

Subskrybuj 912:Wzmacnianie społeczności Czarnych w Savannah, prezentujące historie, sztukę, jedzenie i nie tylko o Czarnych

Czterysta lat później, pojawienie się i znaczenie potraw Gullah Geechee w kuchni południowej są niesione przez ludzi takich jak szef kuchni i rolnik Matthew Raiford. Raiford znajduje się w wyjątkowej sytuacji, w której ręce przygotowujące potrawy są również tymi, które sadzą nasiona.

Mateusz Raiford

Rekultywacja dróg pokarmowych

Raiford i jego rodzina posiadają i prowadzą gospodarstwa Gilliard Farms, gdzie jest szóstym pokoleniem uprawiającym ziemię od 1874 roku. jedzenie jest prezentowane przez strażników.

Zasadniczo przepis twojej prapraprababci jest nadal przepisem używanym do dziś.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.