Szef kuchni Eitan Bernath przygotowuje idealny przepis na makaron pesto z Oprah Daily

Szef kuchni Eitan Bernath przygotowuje idealny przepis na makaron pesto z Oprah Daily

Czy naleśniki PB&J, tacos z mostkiem duszonym w coli lub ciasteczka z kawałkami czekolady z masłem bourbon i czekoladą sprawiają, że ślinka cieknie Ci w ustach? Teraz możesz nauczyć się tworzyć te przepisy (i wiele innych!) w domu, dzięki Eitan zjada świat: nowe, komfortowe klasyki do gotowania już terazdebiutancka książka kucharska 20-letniego szefa kuchni Eitana Bernatha, która ukazała się na początku maja.

Prawdopodobnie widziałeś go, jak gotuje burzę w telewizji lub dla swoich milionów obserwujących w TikTok, Instagramie, Facebooku, YouTube i nie tylko. Jako entuzjasta jedzenia, który dorastał, opracowując przepisy kulinarne – niektóre z nich są opisane w jego nowej książce kucharskiej – Eitan wszedł w centrum uwagi w młodym wieku. Po rywalizacji w pierwszym odcinku dla dzieci w Food Network Posiekany w wieku 11 lat pojawił się później w programie Guy Fieri Guy’s Food Games. Dziś Eitan służy jako kulinarna osobowość, artysta estradowy i twórca przepisów, a także nosi wiele dodatkowych kapeluszy: jest dyrektorem generalnym Eitan Productions i głównym współpracownikiem kulinarnym Pokaz Drew Barrymore na CBS.

Zobacz, jak Eitan gotuje idealny sezonowy przepis na lunch lub kolację, miętowe kaloryfery z pesto z ziemniakami i groszkiem, na powyższym filmie. Następnie czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak się czuł, gdy jego książka kucharska trafiła na półki.

Eitan zjada świat: nowe klasyki komfortu do gotowania od razu: książka kucharska

Teraz 25% zniżki

O przepisie, który ugotował dla Oprah Daily:

To mój grzejnik miętowy pesto z ziemniakami i groszkiem. To bardzo łatwe pesto — to właściwie bardzo tradycyjny rodzaj pesto, po prostu nie jest tak popularny w USA, ale zawiera ziemniaki i groszek. Dodaje trochę ekstra oomfi do niego. Tam jest złoto Yukon, jest trochę mrożonego groszku, a potem to super klasyczne pesto, tyle że zamiast bazylii użyłem mięty. Pesto nie zawsze jest zrobione z bazylią. Mięta naprawdę sprawia, że ​​jest super świeża i nowa.

W swojej książce kucharskiej, która ukazała się w maju:

Jestem naprawdę zaszczycona, że ​​mogę napisać i wydać książkę kucharską. Zawsze mówiłem rodzicom: „Pewnego dnia napiszę książkę kucharską”. Nie wiedziałem, czy to będzie, gdy miałem 30 lat, kiedy miałem 40 lat i jestem naprawdę wdzięczny, że stało się to teraz, gdy mam 20 lat. Opisuję jedzenie w Eitan zjada świat jako komfortowe jedzenie z całego świata.

Oboje moi rodzice są nauczycielami i używali jedzenia jako narzędzia do poznawania otaczającego nas świata. Z Eitan zjada świat, moim celem jest również pokazanie ludziom, [that] są to produkty zapewniające komfort, które ludzie jedzą na całym świecie. Oczywiście nie jestem ekspertem od przepisów z całego świata i staram się być bardzo świadomy tego, że nigdy nie przystosowuję się i jestem niezwykle jasny. Dzielę się tym, czego się nauczyłem, ponieważ jestem podekscytowany, ale pamiętam, aby przypisać zasługi.

O rodzajach przepisów opisanych w jego książce kucharskiej:

Wiele przepisów jest, nie powiedziałbym, „amerykańskich”, ale bardzo klasycznie je się tu w USA, ale z moimi zabawnymi zwrotami akcji. Jest też sporo z całego świata. Mam tam mnóstwo przepisów: [food] z Bliskiego Wschodu, kuchni azjatyckiej, kuchni indyjskiej i kuchni meksykańskiej. Możesz spodziewać się, że naprawdę znajdziesz swoje ulubione potrawy zapewniające komfort [that] prawdopodobnie lubisz zamawiać w restauracjach, których nigdy nie robisz w domu. Na przykład kurczak generała Tso od zera.

Opisuję żywność zapewniającą komfort jako przepisy, które przynoszą Ci komfort i sprawiają, że gotowanie sprawia Ci przyjemność. Przepisy, które masz wokół siebie. [For] wiele z tych przepisów w książce dzielę się historiami. Każdy znajdzie coś dla siebie, a moim celem jest to, że gdziekolwiek jesteś ze swoimi umiejętnościami gotowania, możesz znaleźć przepisy, które już czujesz, a potem [can] cały czas buduj swój poziom pewności siebie.

Moim celem jest naprawdę, że gdziekolwiek jesteś ze swoimi umiejętnościami gotowania, możesz znaleźć przepisy, które już czujesz.

O jego ulubionych momentach w karierze:

Najważniejszym wydarzeniem w karierze było zdecydowanie zaproszenie do Białego Domu. Zostałem zaproszony dwa razy w grudniu, raz na wydarzenie dla twórców. Zaprosili kilku twórców do obejrzenia świątecznych dekoracji. A potem, kiedy tam byłem, ktoś z zespołu Jill Biden zaprosił mnie na święto Chanuka, które odbyło się następnego wieczoru. Byłem po prostu naprawdę zaszczycony, jako dumny Żyd, móc świętować święto, które dorastałem i które moja społeczność obchodzi od tysięcy lat.

Dla mnie to był naprawdę dumny moment, aby być dumnym, głośnym i żydowskim w najpotężniejszym budynku na świecie, świętując z prezydentem i wiceprezydentem dwie najpotężniejsze osoby na świecie. To był naprawdę znaczący moment, cały rok będąc głośnym, dumnym i żydowskim – nawet po tych antysemickich atakach nie zniechęciliśmy się [from] bycie głośnym i dumnym z naszych tradycji i wszystkiego. Myślę, że to było dla mnie najbardziej znaczące, wiedząc, że praca, którą wykonałem, doprowadziła mnie tam, gdzie byłam, stojąc tam, świętując.

O tym, na co czeka w swojej nowej dekadzie i wielkich zmianach osobistych:

Większość mojej kariery spędziłem w szkole. Technicznie rzecz biorąc, nadal jestem zapisany na Columbię i próbuję wykonywać tę pracę w niepełnym wymiarze godzin. Czuję, że zawsze miałam ten przypływ, Muszę odnieść sukces przed ukończeniem studiów, więc to może być moja praca na pełen etat. To się stało. Jestem teraz w tym miejscu, gdzie jestem naprawdę szczęśliwa. Dążę do więcej i zawsze pracuję nad większymi i lepszymi projektami.

Moje życie tak bardzo się zmieniło w ciągu ostatnich dwóch lat, że nawet nie wyobrażam sobie, jak zmieni się w 10. Wiem, że wszystko, co myślę, że się wydarzy, będzie zupełnie inne. Półtora roku temu mieszkałem w domu moich rodziców w Jersey, pracowałem sam i filmowałem w ich kuchni. Mieszkam teraz na Manhattanie, prowadzę dużą firmę z mojego mieszkania i wydaję książkę kucharską.

Mój dziadek zmarł z Covid w marcu 2020 roku. To był bardzo trudny czas. To był mój najniższy dołek. Wpadłem w naprawdę głęboką depresję. Ale zaraz potem cała moja kariera zaczęła eksplodować. Rok 2020 był zarówno najgorszym, jak i najlepszym rokiem w moim życiu. Podpisałem umowę na książkę kucharską kilka miesięcy po jego śmierci. To był bardzo dziwny moment. Zawsze był moim największym zwolennikiem. To słodko-gorzkie, że to wszystko się wydarzyło, bo chciałbym, żeby to widział. Chociaż nie ma go tutaj, to, co sprawiło, że był tak dumny, kwitnie i ma się tak dobrze, dlatego też poświęciłem mu tę książkę.

Ten wywiad został zredagowany i skondensowany dla jasności.

Ta zawartość jest importowana z OpenWeb. Możesz znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.