System Opieki Zdrowotnej wprowadza badanie programu na receptę

System Opieki Zdrowotnej wprowadza badanie programu na receptę

NYC Health + Hospitals rozpoczyna badanie programu produkcji na receptę, aby poprawić stan zdrowia dzieci z nadwagą i otyłością

Badanie „Food for Health” jest pierwszym tego rodzaju w kraju i zapewni rodzinom w NYC Health + Hospitals / Queens bezpłatną dostawę do domu lokalnie uprawianych owoców i warzyw

Badanie jest w dużej mierze finansowane przez New York Health Foundation i Mayor’s Fund to Advance NYC; „Farm to People” z Brooklynu zapewni świeże produkty

Nowy Jork, Nowy Jork

NYC Health + Hospitals ogłosiło dziś uruchomienie „Food for Health”, innowacyjnego badania naukowego mającego na celu zmierzenie wpływu programu przepisywania produktów na dietę i zdrowie dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat z nadwagą lub otyłością, które są zagrożone przewlekłą chorobą. choroby w późniejszym życiu. Uznawane za pierwsze tego typu badanie w kraju, to randomizowane, kontrolowane badanie obejmie ponad 250 rodzin, których dzieci otrzymują opiekę pediatryczną w NYC Health + Hospitals/Queens. Rodziny, które się zarejestrują, otrzymają receptę lekarską na owoce i warzywa dla swojego dziecka, a rodziny losowo przydzielone do grupy „Żywność dla Zdrowia” otrzymają również 24 tygodnie bezpłatnej dostawy do domu lokalnych produktów. Badanie sprawdzi, czy usunięcie barier finansowych, transportowych i dostępu do świeżych produktów poprawia dietę i zdrowie dzieci oraz wspiera rozwój długoterminowych zdrowych nawyków żywieniowych.

„Zdrowa żywność to lekarstwo, do którego wszyscy nowojorczycy powinni mieć dostęp” – powiedział Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams. „To jest dla mnie osobiste – styl życia oparty na roślinach pomógł mi uratować życie i jestem zachwycony, że ponad 125 rodzin będzie mogło wziąć udział w tym ekscytującym programie pilotażowym. Dzięki innowacyjnym programom, takim jak „Żywność dla zdrowia”, przestaniemy podsycać kryzys opieki zdrowotnej i zapewnimy wszystkim nowojorczykom dostęp do zdrowego stylu życia, na jaki zasługują”.

„Konieczne jest, aby systemy opieki zdrowotnej zaczęły zajmować się podstawowymi przyczynami chorób, a zdrowa dieta jest kluczem do zapobiegania przewlekłym chorobom u dorosłych i dzieci. Kiedy małe dzieci uczą się o zdrowej żywności i tworzą zdrowe nawyki we wczesnym okresie życia, stanowi to podstawę zdrowego stylu życia w miarę dorastania” – powiedział NYC Health + Hospitals Vice President and Chief Population Health Officer Nichola Davis, MD, MS. „Zrozumienie, w jaki sposób możemy wpłynąć na dietę dzieci, eliminując wiele barier dla zdrowego odżywiania, z którymi boryka się wielu naszych pacjentów – finansowych, dostępu i transportu – ma kluczowe znaczenie. Nie mogę się doczekać, czego nauczymy się z wyników tego pilotażu i jak te wyniki wpłyną na nasze podejście do zdrowia populacji”.

„Od pewnego czasu wiemy, jak ważne jest wpajanie małym dzieciom właściwych nawyków żywieniowych, aby były one wyposażone do prowadzenia zdrowszego życia jako dorośli” – powiedział. NYC Health + Hospitals / Dyrektor generalny Queens Neil J. Moore, MBA, MPA, FACHE. „Program Żywność dla Zdrowia jest zgodny z wysiłkami już wprowadzonymi w Queens, takimi jak program Zdrowego Stylu Życia Departamentu Pediatrii i nasze niedawno wprowadzone przez nas posiłki roślinne dla pacjentów. Zapewniając naszym najmłodszym pacjentom doświadczenia i edukację, których potrzebują, aby dokonywać wysokiej jakości wyborów żywieniowych, kładziemy podwaliny pod podejmowanie przemyślanych decyzji żywieniowych, które będą miały pozytywny i trwały wpływ na ich życie.”

Wszystkie uczestniczące rodziny otrzymają również materiały edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, przyjazne dla dzieci przepisy na posiłki i przekąski oraz bezpieczny dla dzieci sprzęt do gotowania, aby zachęcić dzieci do udziału w przygotowywaniu posiłków. Świeże produkty będą dostarczane przez „Farm to People”, firmę z Brooklynu, która zaopatruje się w żywność od ponad 150 rolników z Nowego Jorku i okolic.

Badanie Food for Health to randomizowane, kontrolowane badanie otwarte dla rodzin z dzieckiem w wieku od 2 do 8 lat z nadwagą lub otyłością, które jest obecnie pod opieką kliniki pediatrycznej w NYC Health + Hospitals/Queens. Dzieciństwo to czas krytyczny dla wyrobienia zdrowych nawyków żywieniowych na całe życie. Te nawyki wpływają na wzrost i rozwój dziecka oraz ogólny stan zdrowia i mogą pomóc w zapobieganiu nadwadze, otyłości i innym przewlekłym chorobom związanym z dietą.

„Innowacja i potencjalny wpływ Food for Health polega na wspieraniu zdrowego odżywiania małych dzieci zagrożonych chorobami przewlekłymi – zamiast leczenia osób, u których zdiagnozowano chorobę przewlekłą – a także na bezpośrednim dostarczaniu owoców i warzyw rodzinom z małymi dziećmi ”- powiedział NYC Health + Hospitals Starszy dyrektor ds. badań i oceny w Biurze Opieki Ambulatoryjnej i Zdrowia Populacji oraz Dyrektor ds. Badań Żywności dla Zdrowia Roopa Kalyanaraman Marcello, MPH, CPH. „Wiemy, że programy na receptę mogą być skuteczne w poprawie diety i zdrowia dorosłych, ale niewiele jest dowodów na to, jak te programy wpływają na dzieci i ich rodziny – a Food for Health pomoże wypełnić tę lukę”.

Według Departamentu Zdrowia i Higieny Psychicznej Miasta Nowy Jork prawie 40 procent uczniów szkół publicznych w Nowym Jorku ma nadwagę lub jest otyłych, a ponad 1 na 4 dzieci w wieku poniżej 12 lat, które otrzymują opiekę w NYC Health + Hospitals / Queens ma otyłość. Badanie „Żywność dla zdrowia” sprawdzi, czy dostarczanie owoców i warzyw do domu zwiększa ilość spożywanych przez dzieci i ich rodziny owoców i warzyw oraz poprawia ich stan zdrowia. Uczestniczące rodziny wypełnią ankiety, które będą zawierały pytania dotyczące diety dzieci i opiekunów, nawyków przygotowywania posiłków przez opiekunów oraz bezpieczeństwa żywnościowego rodziny; ankiety będą wypełniane przy rejestracji, po 6 miesiącach i ponownie po 9 miesiącach, aby ocenić indywidualne zmiany i różnice między dwiema grupami badawczymi. Wzrost i waga dzieci będą również analizowane w celu określenia wpływu dostarczania owoców i warzyw do domu na zdrowie dzieci. Zespół badawczy otrzyma również informacje zwrotne od uczestniczących rodzin i personelu kliniki, aby zrozumieć ich doświadczenia z programem, aby pomóc go udoskonalić i poinformować o rozszerzeniu programu na inne placówki NYC Health + Hospitals w przyszłości.

„Cieszymy się, że jesteśmy instytucją goszczącą to wspaniałe badanie, które ma na celu poinformowanie o wpływie programu recept z dostawą do domu na spożycie owoców i warzyw oraz jakość diety u małych dzieci” – powiedział. NYC Health + Hospitals / Queens Dyrektor Pediatrii Marcy Stein Albert, MD. „W Departamencie Pediatrycznym w Queens wcześnie adaptowaliśmy się do zasady „wysokiej jakości odżywianie to medycyna zapobiegawcza” i wdrożyliśmy wiele programów, których celem jest wypracowanie zdrowych nawyków we wczesnym dzieciństwie, aby wpływać na dobre samopoczucie w ciągu całego życia”.

„Żywność dla zdrowia” jest wspierana w dużej części przez dotację z programu Zdrowa żywność, zdrowe życie New York Health Foundation, który wspiera polityki i programy, które łączą ludzi ze zdrową i przystępną cenowo żywnością. Mayor’s Fund to Advance New York City przyznał również dotację „Żywność dla zdrowia” na zakup skrzynek z owocami i warzywami.

„Udowodniono, że programy jedzenie to lekarstwo wspierają zdrowe odżywianie u dorosłych” – powiedział Prezes i dyrektor generalny New York Health Foundation, David Sandman. „Ten rygorystycznie zaprojektowany program pilotażowy zbuduje dowody na to, jak rozszerzyć swoje korzyści na dzieci i pomóc im rozwinąć zdrowe nawyki żywieniowe na całe życie”.

„Dostęp do zdrowej żywności i świeżych produktów w młodym wieku znacznie przyczyni się do zapobiegania przewlekłym chorobom w późniejszym życiu” – powiedział. Fundusz burmistrza awansuje dyrektora wykonawczego Nowego Jorku Daniele Baierlein. „Fundusz Burmistrza z dumą współpracuje z NYC Health + Hospitals i New York Health Foundation, aby zapewnić naszym najmłodszym i najbardziej narażonym program recept z zasobami edukacyjnymi, które wprowadzą ich na ścieżkę zdrowego stylu życia”.

„Od pierwszego dnia naszą misją jest ulepszanie naszego systemu żywnościowego poprzez zwiększanie dostępności doskonałej żywności – partnerstwo w programie Food for Health jest zdecydowanie kolejnym znaczącym krokiem w kierunku tego celu. Nie wspominając o tym, że jesteśmy w stanie dokładniej prognozować popyt, co z kolei zmniejsza obciążenie operacyjne i finansowe naszych rolników ”- powiedział Farm to People Kierownik ds. rozwoju biznesu Felix Dechant. „Ponadto, gdy więcej pudełek Farm Box będzie wychodziło za drzwi, nasze trasy dostaw staną się gęstsze, co pomoże nam zmniejszyć nasz ślad węglowy. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani uczestnictwem w programie, który jest tak dobrze zgodny z naszymi podstawowymi wartościami”.

„Istnieje coraz więcej dowodów na to, że recepta jest pomostem między dobrą żywnością a zdrowiem i powinna być częścią codziennej opieki zdrowotnej” – powiedział. Wiceprezes Fundacji Rockefellera ds. Żywności Devon Klatell. „Jesteśmy zachwyceni, że New York City Health and Hospitals zaoferuje dostawę do domu świeżej, lokalnie uprawianej żywności dzieciom i ich rodzinom w ramach badania„ Food for Health ”. Wyniki pogłębią naszą wiedzę na temat potencjału tego innowacyjnego podejścia w zakresie poprawy wyników zdrowotnych i równości w zdrowiu.”

„Nic nie jest ważniejsze dla przyszłego zdrowia niż dostęp do diet bogatych w prozdrowotną żywność właśnie wtedy, gdy upodobania i niechęci kształtują się na całe życie” – powiedział. Żywność i społeczeństwo w Aspen Institute Dyrektor wykonawczy Corby Kummer. „Nasz plan działania na rzecz badań nad żywnością to lekarstwo — pierwsze w historii podsumowanie wszystkich recenzowanych badań naukowych dotyczących medycznie dostosowanych posiłków, medycznie dostosowanych artykułów spożywczych i wystawiania recept — pokazuje moc żywności w odwracaniu i spowalnianiu szkodliwych skutków diety- pokrewna choroba przewlekła. Najlepsze jest to, aby nigdy nie zachorować na te choroby! Dlatego jesteśmy tak podekscytowani pionierskim nowym badaniem NYC Health + Hospitals łączącym medycznie dostosowane artykuły spożywcze i wystawianie recept — potężne nowe podejście zgodne z odkryciem naszego Planu działania, że ​​artykuły spożywcze dostosowane do potrzeb medycznych są najbardziej obiecujące w zakresie opłacalnych sposobów lepsze zdrowie. Nie możemy się doczekać wyników i mamy nadzieję, że inne miasta pójdą w ślady Nowego Jorku”.

„Najlepszym sposobem na walkę z otyłością u dzieci i zapewnienie zdrowego stylu życia w późniejszym życiu jest wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych w młodym wieku. Usuwając bariery finansowe, transportowe i dostępowe do zdrowia, badanie Food for Health ma na celu zapewnienie zagrożonym dzieciom zasobów potrzebnych do zwalczania chorób przewlekłych ”- powiedział Nowy Jork Senator Stanu John C. Liu.

„Rozszerzenie dostępu do zdrowej żywności i odżywiania ma kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia wszystkich nowojorczyków, w tym małych dzieci” – powiedział Rada Miasta Nowy Jork Mówczyni Adrienne Adams. „Rozbieżne skutki pandemii zilustrowały znaczenie radzenia sobie z dysproporcjami zdrowotnymi i dostępem do zdrowej żywności, szczególnie w dzielnicach o słabych wynikach zdrowotnych. Uruchomienie programu „Food for Health” w NYC Health + Hospitals/Queens to ważny krok w rozwiązywaniu długotrwałych nierówności i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jaki ma to wpływ na rodziny uczestniczące w tym badaniu”.

„Otyłość wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób serca, a także wielu innych chorób. Zdrowa dieta i wpajanie zdrowych nawyków żywieniowych jest kluczem do zapobiegania chorobom – zwłaszcza u dzieci. Cieszę się, że NYC Health & Hospitals oraz Mayor’s Fund to Advance NYC staną na czele tego innowacyjnego badania i nie mogę się doczekać wyników ”- powiedział. Nowy Jork Członek Rady James F. Gennaro.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.