Świeże, od podstaw posiłki z lokalnymi składnikami są dostępne w pobliskiej szkole w Seattle

Świeże, od podstaw posiłki z lokalnymi składnikami są dostępne w pobliskiej szkole w Seattle

Szkolni bohaterowie żywności w Seattle Public Schools (SPS) Culinary Services wprowadzają ekscytujące zmiany w szkolnych programach żywnościowych!

Dziesiątki pracowników szkół w Seattle, kierowane przez dyrektora Aarona Smitha i szefa kuchni dystryktu Emme Collins, poinformowane o opiniach i uwagach kierownictwa młodzieży, rodziców i społeczności, regularnie podaje uczniom ponad 27 000 posiłków. na dzień, pracując non-stop, aby karmić dzieci – nawet wtedy, gdy podczas pandemii sale lekcyjne były zamknięte. Posiłki szkolne są krytycznym punktem dostępu do żywności dla wielu rodzin, szczególnie w BIPOC lub społecznościach o niskich dochodach.

Świeże, zgodne z kulturą, gotowane na sucho posiłki mogą zwiększyć dostęp do żywności, poprawić wyniki w nauce i stan zdrowia uczniów. Wspiera również kupowanie bardziej zrównoważonych składników od lokalnych gospodarstw i producentów żywności, zmniejszając ślad węglowy żywności szkolnej i zmniejszając ilość odpadów, jednocześnie inwestując w lokalną gospodarkę.

Przede wszystkim cytaty uczniów (podsłuchane w niedawnej stołówce w Seattle) naprawdę świadczą o tym, jak ważne dla naszej młodzieży są dobre szkolne obiady: „Wczoraj wieczorem modliłam się, aby w szkole było dobre jedzenie i jestem taka szczęśliwa”, powiedział jeden. Inni uczniowie mówili, że „to pomoże mi się skupić po południu” i „to najlepszy posiłek, jaki jadłem od trzech lat”.

W ciągu ostatnich kilku lat Seattle Public Schools Culinary Services pracowało nad serwowaniem większej liczby gotowanych na miejscu, lokalnych, pozyskiwanych w zrównoważony sposób, gotowanych na zimno i specyficznych kulturowo posiłków podczas lunchu oraz tworzyło programy przekąskowe, w odpowiedzi na opinie społeczności i uczniów. Zwłaszcza poprzez inicjatywy takie jak ich „Smak SPS„Program, który wprowadza nowe pozycje menu z różnych kultur z lokalnymi składnikami w 10 szkołach jednocześnie. SPS ma na celu rozszerzenie najbardziej opłacalnych przepisów na cały region. Dzięki niedawnemu finansowaniu EP&O School Levy, SPS Culinary Services rozpocznie renowację swojej kuchni centralnej w 2022 r., aby w przyszłości umożliwić więcej gotowanych posiłków w całej dzielnicy.

Przepisy reprezentujące kulturę zarówno studentów Seattle, jak i pracowników stołówki zostały dostosowane do posiłków szkolnych dla „Smaku SPS”. Ostatnio polecane przepisy obejmują zupę z indyka i kapusty cajun, ryż jollof, gumbo, budowanie własnych batoników taco i yakisoba, tikka masala z ciecierzycy, pieczarki shiitake i bok choy, sajgonki z kaczki i nie tylko.

OSE pracuje nad wsparciem Programu Usług Kulinarnych SPS poprzez partnerstwo, finansowane z dochodów z podatku Seattle Sweetened Beverage Tax, które obejmuje:

  • A Program przekąsek ze świeżych owoców i warzyw która zaopatruje ponad 3000 uczniów w 13 szkołach z wysokimi cenami darmowych i obniżonych obiadów w przekąski ze świeżych produktów za darmo w ciągu dnia szkolnego. Jako uzupełnienie posiłków szkolnych, program ma na celu pomóc uczniom jeść więcej owoców i warzyw w szkole oraz wystawiać uczniom na nowe potrawy.
  • Współpraca z usługami SPS Culinary w celu zwiększenia zakupów świeże, produkowane w sposób zrównoważony składniki z lokalnych i należących do BIPOC gospodarstw i producentów żywności.
  • Niektóre z wyróżnionych farm dla dostawców szkół w roku szkolnym 2021-22 to: Muckleshoot Seafood, Black Farmers Collective, Sherman’s Pioneer Farm Produce, Alvarez Organic Farms, Sky Island Farms, Afella Jollof Catering, Patty Pan Cooperative, Puget Sound Food Hub, Farmstand Local Foods, Grace Harbour Farms, Seattle Granola Company, Sidhu Farms i nie tylko.
  • Pomoc w opracowaniu planu marketingowego i strategii, aby zwiększyć świadomość, wsparcie i udział w programach posiłków SPS przez uczniów, rodziców i społeczność.

Dowiedz się więcej od pracowników SPS Culinary Services, studentów i lokalnych rolników, aby zobaczyć programy posiłków w akcji:

OSE zaczyna również zwoływać kilka wydziałów SPS, pracowników miasta i hrabstwa oraz organizacje społecznościowe (takie jak EarthGen, Got Green, Nurturing Roots, Solid Ground, FEEST i ich liderzy młodzieżowi i nie tylko!), aby wyrównać i wspierać przyszłe prace nad szkolnymi posiłkami, szkolnymi ogrodami oraz edukacją żywieniową i rolniczą w całym dystrykcie.

Chcesz wesprzeć program posiłków szkolnych i uzyskać dostęp uczniów do zrównoważonej, świeżej, przyrządzonej od podstaw i zgodnej z kulturą żywności w szkołach w Seattle?

Oto kilka sposobów na zaangażowanie się:

  • Zjedz szkolny obiad! Uczestnictwo większej liczby uczniów w programie lunchowym, czy to codziennie, czy tylko kilka razy w tygodniu, wspiera program i pomaga zapewnić wszystkim uczniom dostęp do dobrej, świeżej żywności w szkole.
  • Wypełnij ankietę dla studenci lub rodzice do przekaż informację zwrotną do SPS Culinary Services na temat tego, jak ulepszyć program posiłków szkolnych
  • Pracuj dla SPS w kafeterii: SPS Culinary Services zatrudnia na wolne stanowiska w szkołach i stołówkach, aby pomóc przygotować i serwować uczniom dobre jedzenie!
  • Rozgłosić z administratorami szkoły, innymi rodzicami, radą szkolną i społecznością na temat znaczenia wspierania lokalnej, przygotowanej na zdrapki i odpowiedniej kulturowo żywności w szkołach w Seattle

Dowiedz się więcej o programie Zdrowa żywność w szkołach i skontaktuj się z chris.iberle@seattle.gov, aby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej o Biurze ds. Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska w Seattle

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.