Sweet Tea Express: szkolne posiłki, na które dzieci chętnie wstają wcześnie – Medford News, Weather, Sports, Breaking News

Sweet Tea Express: szkolne posiłki, na które dzieci chętnie wstają wcześnie – Medford News, Weather, Sports, Breaking News

Kanapki śniadaniowe w Sweet Tea Express w Central Point są wielkości odpowiednie dla głodnych dzieci. Zdjęcia autorstwa Sarah Lemon

Omlety, w tym grzyby, bekon i ser, są podawane z ziemniakami w Sweet Tea Express w Central Point. Zdjęcia autorstwa Sarah Lemon

Śniadania obejmują tosty, w tym żytnie, w Sweet Tea Express w Central Point. Zdjęcia autorstwa Sarah Lemon

Kanapka śniadaniowa w Sweet Tea Express w C. Central Point to bułka z szynką, serem i jajecznicą. Zdjęcia autorstwa Sarah Lemon

Francuskie śniadanie tostowe składa się z dwóch grubych kromek w Sweet Tea Express w Central Point. Zdjęcia autorstwa Sarah Lemon

Solidny program posiłków szkolnych przekonuje moje dzieci do wczesnego wstawania na kanapki śniadaniowe.

Odkąd odkryli stosy w Sweet Tea Express w Central Point, kanapki śniadaniowe to nie tylko dzień powszedni. I ręczą za to w stosunku do każdego innego przepisu z Doliny Rogue.

Układając szynkę, ser i jajecznicę na bułce z poduszkami, Sweet Tea jest tak przekonana o wyższości tej kanapki, że może na tym poprzestać. Nie ma wyboru między bekonem a kiełbasą, bez biszkoptu lub angielskiej muffinki, bez jajka w dowolnym stylu, bez wypełniacza warzywnego i na pewno bez pesto, chutney lub sosu, poza majonezem, o którego pominięcie poprosił mój młodszy syn.

Mój starszy syn miał serce nastawione na francuskie tosty, które niezawodnie ocenia na tle domowej wersji swojej babci. Talerz francuskich tostów Sweet Tea (12,49 USD) zawiera dwa paski bekonu i dwa kawałki kiełbasy, a także dwa jajka. Poprosił o więcej kiełbasy zamiast bekonu i jajek słoneczną stroną do góry.

Mam niewytłumaczalny sentyment do pieczarek składanych ze szwajcarskim serem w omlety i jajecznicę. Podczas gdy menu Sweet Tea reklamowało omlet z pieprzem i grzybami z bekonem (11,49), wśród ośmiu innych omletów nie znalazłem szwajcarskiego. Ale restauracja rzeczywiście ma szwajcarskie, kasjerka odpowiedziała na moje pytanie, potwierdzając prostą zamianę sera.

Lekki bekon, pomyślałam, że prawdopodobnie poprawi pozostałe dwa składniki mojego omletu. Sweet Tea przygotowuje klasyczne sery, szynkę i ser oraz omlety Denver, a także mniej popularne chorizo ​​i wieprzowinę. Awokado składa się z wegetariańskiego omletu i drugiego z bekonem. Omlet z czterech jaj, o którym mowa w Sweet Tea, składa się z domowych frytek, bekonu, szynki, sera cheddar oraz papryki i cebuli, wzbogacony sosem kiełbasianym. Ceny od 11,49 USD do 14,99 USD pozwalają zarówno na tosty, jak i na domowe frytki.

Poprosiłem o zastępcze placki ziemniaczane, wymienione na talerzach śniadaniowych w menu, oferujące wszystkie zwykłe kombinacje jajek i mięsa, a także szarpaną wieprzowinę, mostek, smażony stek i wołowinę w cenie od 12,49 do 18,99 USD. Burrito (9,75 do 13,99 USD) zawija różne białka słodkiej herbaty z domowymi frytkami, podczas gdy „patelnie” (12,49 USD do 14,99 USD) nakładają mięso i ser na domowe frytki z papryką i cebulą, posypane dwoma jajkami.

Syrenki śpiew herbatników i sosu prawie uwodził mnie do wyrzutów sumienia, które szybko przeradzają się w zbytnią pobłażliwość. Połowa zamówienia Sweet Tea za 5 USD ułatwia spróbowanie małej porcji lub dodanie tego ulubionego produktu do każdego śniadania. Pełne zamówienie kosztuje 7 USD, a kolejne 1,49 USD dodaje dwa jajka i dwa ogniwa do kiełbasek. Na wiejskie śniadanie z herbatnikami całe zamówienie zawiera cebulę, grzyby, bekon, jajka i ser za 10,49 USD.

Mięso jest oczywiście niemal synonimem Słodkiej Herbaty, której palacz w kształcie silnika parowego przywołuje miłośników grilla na żeberka, mostek, tri-tip, kurczaka i nie tylko. Mięsa na pół i dania łączone z dodatkami – fasolka po bretońsku, sałatka coleslaw i ziemniaczana i makaronowa – plus pieczywo czosnkowe waha się od 14,49 USD za szarpaną wieprzowinę lub kurczaka do mięsnego trio wielkości nakarmienia czterech osób za 67,99. W menu znajduje się również szereg burgerów, kanapek i sałatek z opcjami na bułki bezglutenowe, paszteciki Beyond i frytki ze słodkich ziemniaków, każdy za dodatkową opłatą.

Dla dzieci szarpana wieprzowina i kurczak na kanapce z frytkami dla 6 osób. Mac and cheese, grillowany ser, cheeseburger, stripsy z kurczaka i mini corn dogi – wszystko z frytkami – można zjeść za 5 USD za sztukę, wraz z trzema wyborami śniadaniowymi: naleśnik z jednym jajkiem, bekon i kiełbasa; to samo zamieniając ziemniaki na naleśniki; i biszkopt z sosem.

Jednak posiłki moich chłopców były odpowiednio dobrane. Obfite nadzienie kanapki śniadaniowej owinęło papierowe opakowanie, idealnie połączone z roztopionym serem. Wystarczająco duża, aby mój młodszy syn mógł zaoferować swojemu bratu kilka kęsów, kanapka ma świetną wartość za 7,49 USD.

Natomiast śniadanie mojego starszego syna wydawało się nieco skąpe w tej cenie. Jestem przyzwyczajony do francuskich tostów w dwóch dużych kawałkach, z których każdy jest przecięty na pół, tworząc w zasadzie cztery kawałki. Tost Sweet Tea nie był zwykłym chlebem kanapkowym, ale dwiema kromkami podłużnego bochenka nasączonego cudownie pachnącym cynamonem cieście. Tost był po ciemnej stronie, dziwnie niezgodny z jego jajkami, które wyszły kilka minut później, niedogotowane białka.

Jak wyjaśnił personel, kuchnia prawdopodobnie spieszyła się z realizacją zamówień popartych nawet 25 minutami. W rzeczywistości nasze jedzenie dotarło wcześniej i byłam zaskoczona, że ​​moje ziemniaki z cebulą były również ciemne, a nie niedopieczone, jak bym się spodziewała po mniejszej ilości czasu na płaskim blacie.

Dwa plasterki sera pokryły mój omlet, prawie pękając od bekonu i grzybów. Wolałabym więcej sera schowanego w jajkach, niż leżeć na wierzchu. Ale smaki były bogate, a porcja wystarczająco duża, abym mogła podzielić się z kimś innym, pod warunkiem, że kupimy dodatkową stronę tostów. Zastąp herbatniki tostami dowolnym śniadaniem za dodatkowe dolary.

Słodka Herbata, serwująca śniadania do 14, tymczasowo skróciła swoje godziny pracy, od 8 do 16 od poniedziałku do soboty oraz do 15:00 w niedzielę. Od skromnych początków w 2014 roku na West Main Street w Medford restauracja, prowadzona przez właścicieli Grega Cordovę i Alexa Saucedo, przyspieszyła do swojej lokalizacji w Central Point przy 1710 E. Pine St., a następnie do sklepów przy Redwood Avenue i Beacon Drive w Grants Pass.

Zobacz sweetteaexpress.com.

Ciekawostki tempa

Nowy rzemieślniczy koktajl bar w centrum Medford oferuje kuchnię popularyzowaną w Over Easy.

Współpraca restauracji z New Port Distilling została ochrzczona mianem On the Rocks, która oferuje posiłki na małych talerzach pięć wieczorów w tygodniu. W czwartki i piątki Over Easy serwowało wcześniej wieczorne menu z okazjonalnym „przejęciem” Nowego Portu.

Mieszając koktajle z własną wódką i ginem, New Port na nowo zinterpretował takie klasyki, jak „staroświecki”, „ciemny i burzowy”, „kropel cytrynowy” i „Margarita” w wiosennym menu, w cenach od 10 do 14 USD. Podstawowe napoje, w tym rum z colą, gin z tonikiem, „chart” i „śrubokręt”, kosztują od 6 do 8 USD.

Szef kuchni Braden Hitt wymyślił deskę serów On the Rocks, talerz mezze, sałatkę szefa kuchni i ceviche ze skorupiaków, a także poczerniały, smażony tuńczyk ahi z puree z białej fasoli i smażonymi skrzydełkami z kurczaka w przyprawach Cajun z krążkami papryki. Ceny wahają się od 6 do 16 USD.

Sąsiadujący z Over Easy na Bartlett Street, On the Rocks znajduje się pod adresem 237 E. Main St. Godziny są od 17:00 do 22:00 od wtorku do soboty. Rezerwacje nie są akceptowane. Zobacz facebook.com/ontherocksmedford i on_the_rocks_medford na Instagramie.

Produkujący alkohole od 2019 roku New Port prowadził wcześniej salę degustacyjną w Central Point, która została zamknięta pod koniec ubiegłego roku.

***

Nowy bar Ashlanda, Juilllet, jest najnowszym przedsięwzięciem Corrie Hither i Wesleya Reimera.

W dawnej lokalizacji Plaza w Ostras, Bar Juillet ma być sezonową restauracją osiedlową z atmosferą „zamówmy wszystko do stołu”, zgodnie z oświadczeniem online. Rezerwacje rozpoczynają się dzisiaj przez resy.com

Bar Julliet, przy 47 N. Main St., koncentruje się na winach naturalnych z zamiarem przedkładania jakości nad rozpoznawalność nazwy. Kolacja będzie dostępna od 17:00 do 21:00 z taryfą happy hour od 16:00 do 17:00 i od 21:00 do 23:00

Wykształceni w Nowym Jorku, San Francisco i Portland na scenach kulinarnych, wina i gościnności, Reimers otworzyli Hither w 2017 roku, obiecując „wszystko po trochu”. Kawiarnia, targ, piekarnia i bistro przy East Main Street sprzedaje swoje podstawowe składniki w comiesięcznych „koszykach spiżarni”.

***

Wybierz opcję ponownego użycia, zabierając trwałe przybory z kawiarni Medford Food Co-op’s Cafe.

Projekt Sustainable Silverware Project firmy Co-op powraca do akcji, zachęcając klientów na wynos do pożyczania tego, czego potrzebują, i zwracania sztućców do wanny w autobusie przy drzwiach wejściowych kawiarni przy 945 S. Riverside Ave.

Wszystkie naczynia są myte i dezynfekowane przed ponownym użyciem. Kooperacja zachęca również do darowizn niechcianych sztućców na rzecz projektu.

***

Chcesz podzielić się ciekawostką Tempo? Wysyłaj wiadomości e-mail na temat lokalnych restauracji, gastronomii i napojów na adres: thewholedish@gmail.com

Więcej online

Sarah Lemon od prawie dwóch dekad tworzy scenę kulinarną w Dolinie Łotrów jako jedna z pierwszych współtwórców kolumny restauracyjnej Tempo. Jej podniebienie pomogło w ocenie niektórych regionalnych konkursów i festiwali kulinarnych. Była redaktorka A la Carte, cotygodniowego działu żywności w Mail Tribune, co dwa tygodnie pisze felieton The Whole Dish oraz blogi i podcasty pod tym samym tytułem. Posłuchaj na mailtribune.com/podcasts i przeczytaj więcej na mailtribune.com/lifestyle/the-whole-dish. Śledź @the.whole.dish na Instagramie, @thewholedish na Twitterze lub odwiedź facebook.com/thewholedish.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.