Surfliner w górę | Obrysy i korki | San luis obispo

Surfliner w górę |  Obrysy i korki |  San luis obispo

ten Surfliner Pacyfiku Pociąg kursuje wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, rozciągając się od San Luis Obispo, przecinając Santa Barbara i kończąc w najbardziej wysuniętym na południe miejscu w San Diego. Surfliner jest dostarczany przez firmę Amtrak, ale nadzorowany przez Agencja ds. korytarza kolejowego Los Angeles-San Diego-San Luis Obispo (LOSSAN)Wspólne uprawnienia Jointa zapewniały większą lokalną kontrolę nad decyzjami dotyczącymi linii kolejowej.

Dyrektor Finansowy LOSSAN Jason Jewell został mianowany tymczasowym dyrektorem zarządzającym agencji po ustąpieniu Donny DeMartino. Jewell będzie teraz nadzorował wszystkie operacje agencji i nadal będzie pełnił funkcję dyrektora finansowego, powiedział.

W oświadczeniu Jewell powiedział, że zobowiązuje się do współpracy z zarządem agencji w celu realizacji jej celów, w tym dalszego przywracania usługi Pacific Surfliner i innych projektów, które przyniosą korzyści korytarzowi przybrzeżnemu.

Jewell jest z LOSSAN od siedmiu lat i pracował w kilku innych agencjach transportowych w przeszłości, wszystkie zaczynając w hrabstwie Santa Barbara po ukończeniu UC Santa Barbara, powiedział Nowe czasy.

Pracował dla hrabstwa Santa Barbara przez pięć do sześciu lat, zanim przeniósł się do hrabstwa Orange, aby pracować w dziale finansowym Mission Viejo, następnie dostał pracę w Orange County Transportation Authority — agencję zarządzającą LOSSAN — i wreszcie wylądował w agencji. Powiedział Jewell.

Jako tymczasowy menedżer firmy LOSSAN powiedział, że będzie pełnił tę funkcję do czasu, gdy zarząd agencji znajdzie kandydata, który go zastąpi lub zdecyduje się utrzymać go na tym stanowisku. W międzyczasie powiedział, że ma nadzieję pracować nad przywróceniem Surflinera do poziomu usług sprzed pandemii i opracowaniem planu odporności na wybrzeże.

„Istnieją obawy dotyczące strefy przybrzeżnej i obszarów zbliżających się do wody, takich jak problemy z erozją i ruchami lądowymi” – wyjaśnił. „Wciąż toczą się dyskusje na temat wzrostu poziomu wody i innych oddziaływań, które mogą potencjalnie powodować erozję gruntu tuż przy torach”.

Agencja analizuje obecnie badania i współpracuje z interesariuszami, aby znaleźć skoordynowane rozwiązanie tego problemu, powiedział Jewell.

„Ponieważ LOSSAN nie jest właścicielem żadnego z utworów, istnieje wiele obszarów z konkretnymi właścicielami, z którymi musimy pracować, i [we] Zdecydowanie chcę, aby byli przy stole, aby pomóc w koordynacji i dyskusji. Nie byłem osobiście zaangażowany, ale wiem, że jest to gorący temat, w który zamierzam się bardziej zaangażować” – kontynuował.

Oprócz obaw o środowisko, LOSSAN uważnie przygląda się poziomom popytu, gdy Surfliner wychodzi z pandemii, powiedział Jewell.

„Przed COVID przyglądaliśmy się długoterminowym planom dodania dodatkowych podróży w obie strony i zwiększenia przepustowości, ale COVID wywrócił wszystko do góry nogami. Teraz przyglądamy się, jak wyglądają prognozy trendów i co to oznacza dla długoterminowej . plany – powiedział.

Obiecuje przyszłość, ponieważ kwietniowe poziomy jeździectwa były najwyższe od początku pandemii, dodał Jewell.

„To naprawdę uspokajający i pozytywny trend i myślę, że musimy być przygotowani i gotowi, że jeśli ten trend się utrzyma, nie będziemy mieć przepełnionych pociągów. Przyglądamy się różnym sposobom dodawania sprzętu i planujemy to teraz”. powiedział. „Nowa normalność to nie mniej jazdy. Mam nadzieję i myślę pozytywnie, że wróci”.

• Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, Crawtyzm wrócił. 15. doroczny wrzątek langusty McGee„zbiórka funduszy” dla Centrum Widma Autyzmu Środkowego Wybrzeżadzieje się w niedzielę, 15 maja o godz Pub irlandzki McCarthy’s (600 Marsh St., SLO), od południa aż do wyczerpania langusty. W minionych latach gotowali 200 funtów langusty z Luizjany przywiezionej do LAX z BRS Seafood, ale w tym roku z powodu niepewności co do frekwencji wysyłają tylko 150 funtów. „Wciąż 150 funtów to dużo raków” – powiedział ze śmiechem organizator Michael McGee. „Jadę do LAX, żeby go odebrać, i myślę, że dlatego nazywa się „McGee’s Crawfish Boil”. Oprócz raków robimy tradycyjne gotowanie z ziemniakami, cebulą, kukurydzą i kiełbasą, a dla tych, którzy nie tolerują owoców morza, zjemy jambalayę. Większość przepisów na jambalaya wymaga kurczaka i kiełbasy andouille z ryżem i przyprawami cajun. Jedzenie to talerz 20 na talerz, jest też loteria, rysunek 50/50, a barmani przekazują część swoich napiwków. Świetna sprawa, świetne jedzenie i świetne towarzystwo! 3

Taylor O’Connor z siostrzanej gazety New Times napisała w tym tygodniu Strokes. Starszy pisarz sztabowy Glen Starkey napisał szybki fakt. Możesz się z nim skontaktować pod adresem gstarkey@newtimesslo.com.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.