Śniadanie wraca do restauracji ze zdrowymi opcjami

First-Watch-Chorizo-Sunrise-Sandwich.jpg

Pandemia mocno uderzyła w śniadanie, ponieważ poranne rytuały większości ludzi zostały zakłócone, ale podobnie jak w przypadku wielu aspektów kryzysu COVID-19 w branży restauracyjnej, ostatecznie przyspieszyło to, co i tak już się działo. Późniejsza, bardziej pikantna i kulinarnie zróżnicowana pora dnia była już widziana przez obserwatorów trendów na początku 2020 roku, a gdy potencjalnie wyjdziemy z pandemii, restauracje wzbogaciły swoją ofertę o produkty, które są fotogeniczne, aromatyczne i dają klientom wybór bogatszych lub lżejsze przedmioty i dużo pomiędzy.

Chociaż poranny dojazd do pracy, który był kluczowy dla ruchu śniadaniowego, prawdopodobnie został zmieniony i skrócony na zawsze, śniadanie w rzeczywistości pasuje do nowej normy: jest niezwykle przyjazne dla kierowców i wymaga niewielkiego zaangażowania pod względem czasu lub pieniędzy.

A ludzie to lubią. Chociaż często powtarzane twierdzenie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, ma za sobą niewiele nauki, wydaje się, że jest to ulubiony posiłek Amerykanów. Badania przeprowadzone przez Merchant Centric, które analizują opinie klientów na stronach internetowych, w tym Yelp, Google i TripAdvisor, wykazały, że posiłki w restauracji jako całość uzyskały średnią miesięczną od 3,89 do 4,02 w 5-punktowej skali w 2021 roku. Śniadanie wypadło znacznie lepiej, osiągając 4,14 –4,28.

Współzałożyciel Merchant Centric, Adam Leff, powiedział, że poprzednie analizy poszczególnych marek z tymi trendami w rankingach „wykazały silne powiązania” z lojalnością, częstotliwością i wyższą sprzedażą. Tak więc w najbliższej przyszłości możliwy jest wzrost ruchu śniadaniowego lub średniej liczby kontroli.

I faktycznie, ruch śniadaniowy poprawił się w lutym, z 5% większą liczbą odwiedzin i 6% wzrostem liczby wizyt szybkiej obsługi, zgodnie z badaniami konsumenckimi przeprowadzonymi przez The NPD Group. Szybka obsługa odpowiada łącznie za 88% odwiedzin porannych posiłków. Jednak wzrost ten jest mniej więcej równy wzrostowi ruchu obiadowego, który również odnotował wzrost o 6%.

Śniadanie kwitło przed pandemią, wyprzedzając resztę branży z 15% rocznym wzrostem, powiedziała Erin Merritt, która pracuje nad spostrzeżeniami i analizami konsumenckimi dla The Coca-Cola Company.

Powiedziała, że ​​w 2020 r. śniadanie już przestawało się z porannego rytuału na całodzienny i że istnieje większe zapotrzebowanie na pikantne składniki, globalne smaki i opcje bezmięsne.

Ziarna kawy i liść herbaty w rzeczywistości rozpoczęły rok od produktów, które nawiązywały do ​​tych trendów żywieniowych. Sieć kawiarni z siedzibą w Los Angeles, licząca ponad 1000 lokalizacji, przywiozła kanapkę z kiełbasą Beyond Breakfast Sausage Sandwich, po raz pierwszy wprowadzoną jesienią, przy użyciu wegańskiej kiełbasy Beyond Meat podanej na tostowanej angielskiej muffinie z dodatkiem jajka i roztopionego sera provolone.

Zdjęcie: The Coffee Bean and Tea Leaf w styczniu wprowadził na rynek kanapkę śniadaniową z białkiem roślinnym i chorizo ​​​​burrito, a także angielską babeczkę z jajkiem na bekonie i serem

W styczniu CBTL zaoferowało również burrito śniadaniowe chorizo, podkreślając rosnące zainteresowanie bardziej pikantnymi i światowymi smakami. Oprócz chorizo ​​w stylu meksykańskim burrito zawierało jajecznicę, ziemniaki, ser pieprzowy i salsę z pieczonych pomidorów.

Kanapka śniadaniowa była po prostu najnowszą opcją śniadaniową, zawierającą białko roślinne według łańcuchów. W ubiegłym roku Jamba, Caribou Coffee i Peet’s Coffee dodały do ​​swoich stałych menu kanapki śniadaniowe na bazie roślin, podobnie jak Philz Coffee, sieć z siedzibą w San Francisco z około 60 restauracjami. Kanapka Jamby zawiera bezmięsną kiełbasę Impossible Foods, podczas gdy pozostałe trzy zawierają kiełbasę Beyond Meat Beyond Breakfast.

Dunkin’ i Tim Hortons mają również kanapki śniadaniowe z białkiem roślinnym, a Starbucks ma w swoim menu Impossible Breakfast Sandwich.

Jeśli chodzi o smaki globalne, smaki latynoskie w ogóle, a meksykańskie w szczególności „stały się tak powszechnie oczekiwane i popularne”, powiedział Shane Schaably, szef kuchni firmy First Watch, sieci śniadań, lunchów i brunchów z siedzibą w Bradenton na Florydzie. ponad 435 lokalizacji.

Na początku roku firma Schaably wprowadziła śniadaniowe burrito Carnitas, przyrządzane z duszonej wieprzowiny na ostro, jajecznicy, morzaziemniaki soned, czarna fasola, ser cheddar i Monterey Jack oraz awokado w pełnoziarnistej tortilli polanej sosem tomatillo hollandaise, śmietanką z limonki, pico de gallo, drobno posiekaną czerwoną cebulą, kolendrą i serem cotija. Następnie w marcu przygotował kanapkę Chorizo ​​​​Sunrise Sandwich, zawierającą dwa meksykańskie paszteciki z kiełbasą chorizo, Ser Monterey Jack, rozgniecione awokado, jajko zbyt łatwe, ostry sos Cholula i pico de gallo na grillowanej brioche.

First-Watch-Purple-Haze_lg.jpg

Atrakcyjna Purple Haze, lawendowa lemoniada z kwiatem groszku motylkowego, trafiła na stałe do menu First Watch

„Pięć, sześć, siedem lat temu to wciąż było trochę nerwowe” – powiedział Schaably. „Kiedy czytasz słowo takie jak „barbacoa”, a nawet „carnitas”, nie wiesz, co to jest”.

Przypisuje graczowi, który nie serwuje śniadań, Chipotle Mexican Grill, wprowadzeniem nie-latynoskiego świata do tego rodzaju jedzenia.

„Kiedy Chipotle zaczął udostępniać te profile smakowe masom, naprawdę myślę, że otworzyło to drzwi dla reszty z nas, aby grać w tej przestrzeni i nie martwić się o to” – powiedział.

Rzeczywiście, nawet rodzinna sieć restauracji Huddle House, z siedzibą w Atlancie i w dużej mierze prowadząca ponad 300 restauracji na południowym wschodzie, wprowadziła Spicy Southwestern Wrap (dostępny również jako miskę) ze steku, sera pepper jack, jajecznicy, bekonu, zielona papryka, cebula, pomidory i patelnie ziemniaczane polane pikantnym południowo-zachodnim sosem z papryką ancho, cytryną i papryką. Jest dostępny obok Homestyle Huddle Wrap (lub miski) z bekonu, sosu do kiełbasek, jajecznicy, sera cheddar i ziemniaków.

Tego rodzaju komfortowe jedzenie zdobywa również punkty wśród klientów, powiedział Owen Klein, wiceprezes ds. globalnych innowacji kulinarnych w CKE Restaurants, macierzystej sieci szybkiej obsługi Carl’s Jr. i Hardee’s.

Hardees-Ultimate-Kiełbasa-Biscuit_Sandwich_2.jpg

Hardee’s Ultimate Sausage Biscuit wykorzystuje składniki, które sieć ma już pod ręką

W południowo-wschodnich lokalizacjach Hardee sieć wykorzystuje składniki, które już są na miejscu, oferując je w podwójnych porcjach wraz z herbatnikiem Ultimate Sausage Biscuit, który składa się z dwóch pasztecików z kiełbaskami, dwóch plasterków sera i jajka sadzonego na herbatniku.

„W ciągu ostatnich kilku lat odnieśliśmy wiele sukcesów związanych z wprowadzaniem na rynek jajek sadzonych i spodziewamy się, że będzie to kontynuowane” – powiedział Klein.

„Klienci naprawdę zidentyfikowali coś pocieszającego w smażonych jajkach” – dodał, zauważając, że fakt, że są one pękane i przerzucane na zamówienie, przemawia do gości.

„Fakt, że kręcimy się za domem i gotujemy, żeby zamówić, nawiązuje do mentalności barów z jedzeniem, jak wielu ludzi dorastało jedząc śniadanie. I ma bardziej zdrowy wygląd niż jakiekolwiek inne jajko – powiedział, zauważając, że każda kanapka wygląda trochę inaczej.

Wygląd jest coraz ważniejszy na śniadaniu, podobnie jak podczas innych pór dnia, powiedział magazyn First Watch Schaably, co jest jednym z powodów, dla których ładna fioletowa lemoniada marki, zabarwiona tą samą herbatą z kwiatu grochu motylkowego, która jest obecnie popularna w koktajlach, zyskała sobie trwały miejsce w menu.

Powiedział, że Instagram dotarł nawet do przestrzeni śniadaniowej, co oznacza, że ​​warto poświęcić dodatkowe 5-10 sekund na wytarcie talerzy, które trafiają do jadalni.

„Tradycyjnie nie robiono tego podczas śniadania” – powiedział. „Bardzo ciężko walczyłem, kiedy przyjechałem tutaj, aby przekonać wszystkich, aby do każdego dania, które wychodzi, dodawali szczypiorek i pietruszkę”.

Największą premierę śniadaniową w czasie pandemii miała firma Wendy’s, która wprowadziła porę dnia na początku marca 2020 r.

Pomimo niewiarygodnie złego momentu, lunch okazał się sukcesem w sieci szybkiej obsługi obejmującej około 6000 lokalizacji. Jego miks sprzedaży osiągnął aż 8,5% sprzedaży w lokalizacjach w USA – osiągając najwyższy poziom podczas promocji Buck Biscuit, kiedy kiełbasa lub bekon, herbatniki z jajkiem i serem kosztowały 1 USD. W 2021 r. sprzedaż śniadań w Wendy’s wzrosła o około 25%, podała firma, dodając, że chcą, aby śniadanie stanowiło 10% całkowitej sprzedaży do końca 2022 r. i 3500 dolarów do tego czasu.

„W ciągu ostatnich dwóch lat widzieliśmy, jak nasze wymarzone menu rozbrzmiewa wśród fanów – z naszego ukochanego baconatora śniadaniowego. [grilled breakfast sausage, American cheese, bacon, an egg, more cheese and more bacon and Swiss cheese sauce on a warm breakfast roll] do naszego dekadenckiego Frosty-ccino [cold brew coffee swirled with choice of vanilla or chocolate Frosty mix over ice]Wiceprezes Wendy ds. innowacji kulinarnych, John Li, powiedział w e-mailu.

Wendys-Honey-Kurczak-Biscuit.jpg

Po spędzeniu dwóch lat na doskonaleniu swojego menu śniadaniowego, Wendy rozszerzyła je o Hot Honey Chicken Biscuit

W lutym 2022 Wendy’s rozszerzyła swoją ofertę o Hot Honey Chicken Biscuit, wykorzystując rosnącą popularność słodkiego ciepła, szczególnie na śniadanie.

Li powiedział, że oprócz jedzenia, śniadanie Wendy odniosło sukces, ponieważ „zbudowaliśmy porę dnia dla kierowców w tym, co stało się światem dla kierowców”.

Powiedział, że Wendy przeszła również od współpracy z jedną zewnętrzną firmą dostawczą do czterech z nich, a także uruchomiła dostawę w aplikacji i ogólnokrajowy odbiór z krawężnika, jednocześnie ulepszając platformę sieciową typu „chwyć i jedź”.

Jedzenie na wynos też musi dobrze wyglądać, powiedział Schaably, który przygotował przewodniki po poszyciu dla jedzenia, które jest pakowane w pudełka, tak jak w przypadku jedzenia spożywanego w restauracjach. Powiedział, że poza produktami z sosami i masłem, które są pakowane osobno, zamówienia na wynos są składane, aby klienci mogli się od razu zagłębić.

Schaably powiedział też, że dania zdrowo-chudające są „na najwyższym poziomie”, zwłaszcza wśród młodszych klientów. Powiedział, że jego siedmioletnia córka uwielbia tonik z jarmużu, będący częścią programu soków First Watch.

To nie znaczy, że jedzenie musi być niskotłuszczowe, niskowęglowodanowe i bez smaku, powiedział. Produkty takie jak naleśniki Superseed Protein Pancakes, które były oferowane na początku roku, zostały wykonane z wieloziarnistego ciasta zmieszanego z „Superseed Crunch”, mieszanką nasion lnu, kaszy, pestek dyni i słonecznika firmy First Watch. Zostały one zwieńczone plastrami banana, jagodami, masłem klonowo-migdałowym, jogurtem waniliowym, więcej Superseed Crunch i ciepłym kompotem z mieszanych jagód. To dużo zdrowych składników, ale nadal są naleśnikami i nadają się na obfite śniadanie.

First Watch została założona w Monterey w Kalifornii i ma dziedzictwo produktów lepszych dla Ciebie, ale Hardee’s, z zupełnie inną historią dopieszczonych składników na herbatnikach robionych od zera, również zaspokaja potrzeby dietetycznego tłumu : Pozycją poza menu jest miska śniadaniowa o niskiej zawartości węglowodanów wykonana z podwójnych jajek, potrójnego mięsa i podwójnego sera.

„To najwyraźniej hit wśród fanów cross-fitów na południowym wschodzie” – powiedział Klein. „To jest naprawdę dobre.”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.