Slow Food może być szybką ścieżką do sukcesu dla ambitnych producentów

Slow Food może być szybką ścieżką do sukcesu dla ambitnych producentów

Dziesiątki rzemieślników żywności i mniejszych przetwórców są teraz częścią wyjątkowej globalnej współpracy w celu promowania zainteresowania zdrowszą żywnością, która może również pomóc ocalić planetę.

Są związani z międzynarodowym Ruchem Slow Food poprzez członkostwo w organizacji promującej jedzenie i napoje Taste Causeway, która współpracuje z mniejszymi firmami i osobami prywatnymi, aby ich zachęcać i wspierać ich cele rozwojowe. Koncentruje się również na turystyce etycznej.

Taste Causeway, z siedzibą w Coleraine, była pierwszą organizacją w Irlandii, która dołączyła do globalnego ruchu Slow Food, któremu przewodzi znana szefowa kuchni Paula McIntyre, przewodnicząca regionu.

Zapisz się do naszego codziennego biuletynu

Książka kucharska Pauli „Przepisy i historie”

Taste Causeway, sieć współpracy utworzona przez Causeway Coast and Glens Council, jest obecnie pierwszym akredytowanym i rozpoznawanym na całym świecie miejscem Slow Food w Irlandii Północnej. Sieć organizuje program działań, w tym targi outdoorowe i sesje mentoringowe, aby pomóc jej firmom członkowskim odnieść sukces i rozwijać się.

Taste Causeway zawarła niedawno umowę z Annie’s Delight z siedzibą w Portglenone na dostarczanie ręcznie robionych przetworów dla National Trust.

Sieć współpracy, która obejmuje lokalne firmy zajmujące się żywnością i napojami, została wyróżniona przez globalny Ruch Slow Food po rygorystycznym procesie oceny przez Ruch Slow Food we Włoszech, wyjaśnia Paula.

„Slow Food to globalna organizacja zajmująca się pielęgnowaniem dobrej, czystej i uczciwej żywności” – kontynuuje Paula, autorka wyjątkowej książki kucharskiej, która poleca serię kreatywnych przepisów i opowieści regionalnych producentów Slow Food. Gotowała również lokalne potrawy na sesjach słynnego kongresu kulinarnego Terre Madre Salone del Gusto, który odbywa się co dwa lata w Turynie.

Autorka i znana szefowa kuchni Paula McIntyre jest siłą napędową ruchu Slow Food w zakresie zdrowego odżywiania z Włoch

Książka kucharska Pauli „Recipes and Stories” ma być „świętowaniem lokalnych potraw i napojów z wybrzeża Causeway i Glens”. Opisuje go zarówno jako przewodnik turystyczny, jak i książkę kucharską i opowiada historie rolników, rybaków, cukierników, piekarzy, szefów kuchni, gorzelników, piwowarów, palaczy i wędlin, którzy dobrze rozumieją wartość tego niezrównanego krajobrazu ”.

Ruch ma na celu zachęcenie ludzi do ograniczenia spożycia dużych ilości fast foodów, zamiast poświęcania czasu na przygotowywanie i spożywanie pełnowartościowych, lokalnych i sezonowych potraw, zwłaszcza w warunkach rodzinnych. Nacisk kładziony jest nie tylko na odżywianie, ale także na zachowanie kultury i dziedzictwa związanego z żywnością i ograniczeniem marnotrawstwa.

W kongresie, który ma się odbyć w październiku br., prawdopodobnie wezmą udział firmy członkowskie Taste Causeway. Ministrowie wykonawczy Irlandii Północnej również uczestniczyli przed zamknięciem pandemii.

Przewodnicząca Taste Causeway, Leona Kane, właścicielka cieszącego się ogromnym powodzeniem Broighter Gold Rapeseed Oils w Limavady, była w Terre Madre. Mówi: „Kongres i towarzyszące mu wystawy kulinarne to niezwykle inspirująca okazja. Wspaniale jest widzieć, jak Taste Causeway angażuje się w organizację cieszącą się tak międzynarodowym szacunkiem. Kampania Slow Food ma na celu ożywienie zainteresowania ludzi jedzeniem, które jedzą, skąd ono pochodzi i jak nasze wybory żywieniowe wpływają na otaczający nas świat.”

Członkostwo w Taste Causeway wsparło także Tourism NI. Gary Quate, specjalista ds. rozwoju żywności i napojów w Tourism NI, dodaje: „Slow Food Causeway to wyjątkowa okazja dla odwiedzających, aby zapoznać się z doskonałą ofertą jedzenia i napojów w Causeway Coast and Glens.

„Dzięki wyjątkowej gamie świeżych lokalnych składników, pasjonującym producentom, nagradzanym szefom kuchni oraz dynamicznym gorzelnikom i piwowarom, Slow Food Causeway zapewni odwiedzającym ekscytujący program wyjątkowych doświadczeń kulinarnych pośród oszałamiającej scenerii regionu”.

Taste Causeway współpracuje również z Food NI, lokalną organizacją promującą żywność.

Slow Food zostało pierwotnie założone przez grupę aktywistów we Włoszech w latach 80. XX wieku w celu obrony regionalnych tradycji, dobrego jedzenia, przyjemności kulinarnej i wolniejszego tempa życia. Od tego czasu stał się globalnym ruchem milionów ludzi w ponad 150 krajach, który łączy przyjemność spożywania lokalnej żywności z zaangażowaniem na rzecz społeczności i środowiska.

Nowa książka kucharska Slow Food, popierana zarówno przez Slow Food, jak i Taste Causeway, została zainspirowana współpracą, którą Paula po prostu definiuje jako „przymierze, które pomnaża sukces jednostek”.

Kontynuuje: „Taste Causeway zrodziła się z rozmowy, ambicji i małej grupy podobnie myślących ludzi z pasją do swojego lokalnego dziedzictwa i swojego miejsca w świecie, połączonych wspólnymi wartościami Wspólnoty, Kultury, Lokalności i Odpowiedzialny . Naszą ambicją jest budowanie marki destynacji kulinarnej będącej synonimem naszych ludzi, naszego miejsca i naszej pasji.

„Kiedy podróżuję gotować za granicę, mój bagaż zawsze zawiera produkty otoczenia, takie jak olej rzepakowy Broighter Gold, Islander Kelp, wędzone dulse z North Coast Smokehouse, salami cielęce Broughgammon, żeby wymienić tylko kilka”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.