„Słodycze wydają się przełamywać bariery między społecznościami”: szef kuchni i pisarz kulinarny Rajyasree Sen

„Słodycze wydają się przełamywać bariery między społecznościami”: szef kuchni i pisarz kulinarny Rajyasree Sen

Słodycze są kwintesencją Kuchnia indyjska, bez okazji bez ludzi cieszących się dekadenckim deserem. Z północy na południe i ze wschodu na zachód kraj szczyci się różnorodnymi słodyczami, z których każdy ma niepowtarzalny smak. Kronika tej miłości do słodycze w Indiach a ich bogata historia to szef kuchni, pisarz kulinarny i felietonista Rajyasree Sen’s Słodka kuchnia: opowieści i przepisy ulubionych deserów Indii.

Autor, który uważa, że ​​„słodycze wydają się przełamywać bariery między społecznościami”, mówi, że Hindusi pragną kremu sheermallub Pendżabczycy proszą swoich bengalskich przyjaciół i znajomych, aby je zrobili misti doi albo o tym, że muzułmańscy kucharze pieką w Kalkucie świąteczne ciasto, które następnie kupują Bengalczycy, by uczcić Święto Chrześcijańskie„Wydaje się podkreślać, że„ jeśli chodzi o desery i mithai, nagle – może wygodnie – bariery znikają ”.

Kup Teraz | Nasz najlepszy abonament ma teraz specjalną cenę

W ekskluzywnej interakcji z indianexpress.comSen – która zmotywowana wszechogarniającym charakterem słodyczy w Indiach do ich celebrowania i dalszego odkrywania – otworzyła się o swojej książce, znaczeniu słodyczy w kraju, ciekawostkach, jedzeniu eksperymentyregionalne słodycze i nie tylko.

Fragmenty:

Co jest Słodka kuchnia: opowieści i przepisy ulubionych indyjskich deserów wszystko o?

To nie jest książka z przepisami; chociaż jest w nim kilka przepisów. To książka o kulturowych i historycznych wpływach na słodycze w Indiach. Mam nadzieję, że przybliży to czytelnikom przynajmniej menu degustacyjne niezliczonych słodyczy, które definiują tak wiele części Indii. Starałem się uwzględnić słodycze z każdego regionu i mam nadzieję, że czytelnicy zagłębią się w genezę każdego słodyczy, zrozumieją, w jaki sposób ich lokalizacja determinuje ich składniki, oraz uznając wpływy historyczne i kulturowe, które pomogły je stworzyć. To z pewnością nie jest ostateczny przewodnik po wszystkich słodyczach Indii, ale mam nadzieję, że ta książka będzie w stanie dostarczyć czytelnikom wystarczającą porcję anegdot, historiai przepisy na łaskotanie ich zainteresowań, jeśli nie podniebienia.

Jemy słodycze, aby upamiętnić każdą okazję, radosną lub inną, mówi Sen (źródło: Pixabay)

Jak myślisz, jakie znaczenie mają słodycze w kuchni indyjskiej?

W Indiach słodycze są satysfakcjonującym finałem nawet niezbyt obfitego posiłku – idealne zakończenie, które zostaje w Tobie. Słodycze jemy dla upamiętnienia każdej okazji, radosnej lub innej. Payeshczyli ryż gotowany w słodzonym mleku, to pierwsza łyżka stałego pokarmu, którą dziecko bengalskie smakuje podczas annapraszana lub ceremonia karmienia ryżem. szradhowie i chauthashinduskie rytuały żałobne, nie są kompletne bez słodkiego dania – zazwyczaj sandesh lub barfi, w zależności od tego, w której części Indii się znajdujesz. Każdy rytuał i ceremonia religijna jest naznaczona specjalnie przygotowanymi na tę okazję słodyczami, takimi jak moda podczas Ganeśćaturthi. Pojęcie „Muh Meetha Karo’, co w wolnym tłumaczeniu oznacza 'osłodzić podniebienie’, jest tradycją i znakiem indyjskiej gościnności, której nie można odmówić, niezależnie od tego, czy lubicie słodycze, czy nie!

Książka omawia kilka ciekawych opowieści i pochodzenie słynnych indyjskich słodyczy. Czy możesz udostępnić kilka?

Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, ile deserów, które uważamy za podstawowe w Indiach, faktycznie dotarło do naszych brzegów dzięki Persom, Mogołówom, Portugalczykom i Francuzom? Chociaż wiedziałem, że stworzono słodycze dla Lady Canning w Bengalu, nie miałem pojęcia, któremu cesarzowi Mogołów należy podziękować za sprowadzenie chałwy do Indii, czy też powiązania Sikhów z tworzeniem kaju barfi, ani też, że można rzeczywiście zrobić słodycze z mięsem i jajkami w Indiach. Próbowałem też odczarować bardzo kontrowersyjny temat, czy Bengal stworzył rosogolla po pierwsze, czy też zasługa za ten słodki, gąbczasty serek twarogowy rzeczywiście należy do Odishy. I to Daulat ki Chaat, przewiewny deser z ubijanego mleka, dostępny tylko podczas mroźnych zim w północnych Indiach, ma mongolskie pochodzenie. Albo dlaczego chhana lub twarożek nie jest używany do produkcji słodyczy przez prawie wszystkie społeczności inne niż Bengalczycy i orija i dlaczego większość społeczności w Indiach nie używa jogurtu – powody dostarczają głębokiego wglądu w wierzenia i praktyki kulturowe w Indiach.

Gajar ka halwa ma holenderski związek, mówi Sen (Plik)

Eksperymenty żywieniowe stały się obecnie dość powszechne. Jakie jest twoje zdanie na ich temat?

Jestem purystą, jeśli chodzi o jedzenie. Więc myślę, że blancmange powinien wyglądać i smakować jak blancmange, a biryani powinien być niewegetariański. Nie mogę znieść takich kreacji puchka z sosem whisky lub czekoladą. Dlatego omijam te „innowacje”. Miałem pizzę zrobioną na bazie pizzy kalafiorowej i prawie się rozpłakałem, zdając sobie sprawę, że to rzeczywiście koniec dni. Po prostu zjedz kalafiora osobno i zjedz swój sos do pizzy osobno. Są to poważna niesprawiedliwość wobec podniebień rozeznających.

Czy uważasz, że ludzie są teraz bardziej eksperymentalni, jeśli chodzi o próbowanie nowych potraw / kuchni?

Myślę że pandemia bardzo pomógł tej sprawie. Pojawiło się tak wielu domowych kucharzy specjalizujących się w kuchniach regionalnych, a wielu nadal prowadzi interesy. Nagle masz do wyboru kuchnię asamską, naga, bengalską, orijską, malajską i tajską. Większość z nich jest tworzona przez ludzi pochodzących ze stanów, z których pochodzą te kuchnie – i jest niezwykle smaczna. Uważam też, że obecnie ludzie są dużo bardziej żądni przygód, próbując mniej znanych kuchni. Chciałbym, żeby hotele i restauracje nie twierdziły, że serwują jakąś wyjątkową lokalną potrawę, a potem próbujesz coś przekąsić i zdajesz sobie sprawę, że nie przypomina to oryginału. To wielka szkoda zarówno dla społeczności, jak i dla klienta.

Książka dotyka wpływu różnych władców na indyjskie słodycze. Czy możesz rozwinąć?

Więc to Ciasto świąteczne która stała się nieodłączną częścią naszego życia od Bengalu przez Hyderabad do Goa. Zdecydowanie nie wymyśliliśmy tego. Gajar ka halwa ma holenderski związek, a słowo „halwa” pochodzi od arabskiego słowa „hulw, co oznacza „słodki”. XIII-wieczny tekst arabski, Kitab al-Tabich, napisany przez Muhammada ibn al-Hasan Ibn al-Karim, jest pierwszym znanym tekstem wspominającym o chałwie z ośmioma różnymi recepturami chałwy. Jalebi ma równie pokręconą proweniencję jak jego kształt. Jalebi, jaki znamy w Indiach, jest wersją zachodnioazjatyckiej zolabija lub zalabiya, który został wprowadzony do Indii przez tureckich i perskich kupców i rzemieślników. W Iranie, zalabiya serwowany jest podczas festiwali, zwłaszcza na iftar spotkania podczas Ramzan.

Sen powiedział: „Jalebi przekręcił proweniencję jako swój kształt” (Źródło: Getty Images / Thinkstock)

Które indyjskie słodycze lubisz najbardziej osobiście?

Szokująco, nie przepadam za indyjskimi słodyczami szczególnie Bengalskie słodycze. Ale uwielbiam ciepłe gulab jamun, a także ładnie wykonane, cienkie i niezbyt słodkie jalebi.

W jakim innym kraju, poza Indiami, serwowane są według Ciebie jedne z najciekawszych i najsmaczniejszych słodyczy?

Myślę, że oczywiście Francja ze swoimi entremetami, millefeuille, magdalenkami, ciastem parzonym. Po prostu nazwij to. Jeśli lubisz orientalne słodycze, Tajlandia ma kilka wartych spróbowania. Ale wierzę, że rozprzestrzenianie się, innowacyjność i różnorodność słodyczy w Indiach nie mają sobie równych gdzie indziej.

Aby uzyskać więcej informacji o stylu życia, śledź nas na Instagram | Świergot | Facebook i nie przegap najnowszych aktualizacji!

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.