Słodycze SUGOi autorstwa Elle Lei z truskawkowo-śmietankowego Daifuku Mochi

Słodycze SUGOi autorstwa Elle Lei z truskawkowo-śmietankowego Daifuku Mochi

Elle Lei ma talent do uczenia się, jak robić różne rzeczy – i robić je dobrze. Stworzyła podstawowe czekoladki, zanim kilka lat temu zdecydowała się wypuścić swoją markę cukierków SUGOi Sweets, ale nic tak ambitnego jak żywe, ręcznie malowane, aerografowane cukierki, które są teraz jej znakiem rozpoznawczym. Więc była sobą. Zainspirowana wyszukanym opakowaniem Desserts, które napotkała w Japonii, chciała, aby projekt bardziej przyciągał wzrok. Więc ona Adobe Illustrator i zaprojektowała swoje opakowanie i logo. Chce włączyć ilustracje do swoich opakowań. Więc ona sama się nauczy.

„To takie zabawne”, mówi. „Tak właśnie myślę [SUGOi] Inny, bo sam produkt to opakowanie, a strona internetowa i fotografia zostały zaprojektowane przez tę samą osobę. Jest to więc bardziej spójne doświadczenie”.

Szybkie opanowanie nowych umiejętności to wzorzec, który wyznaczył kulinarną podróż Lei. Urodzona i wykształcona w Chinach, ona i jej mąż przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, kiedy ona i jej mąż przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych ze względu na jej dyplom i doświadczenie zawodowe. Postanowiła pracować w restauracjach. „Nie umiałam gotować” – śmieje się.

Ale znalazła pracę jako zmywarka w restauracji w Louisville w stanie Kentucky, gdzie jej mąż studiował. Po około miesiącu puszcza się szefa kuchni i kierownika garderoby, który zajmuje się sałatkami i daniami na zimno. W końcu przeniosła się do innej uznanej restauracji, w której często gościli szefowie kuchni. „Po drodze próbowałam wielu różnych kuchni”, wspomina, „i nauczyłam się wielu wymyślnych rzeczy”.

Kiedy ona i jej mąż przeprowadzili się do Illinois, ponownie zdecydowała, że ​​chce czegoś nowego. Kiedy ma pracę przy pieczeniu makaroników, nauczyła się je robić, aplikowała i dostała stanowisko. Po roku została ponownie wykorzeniona i spędziła kilka miesięcy w Japonii, gdzie była olśniona deserami i kulturą. „Japończycy bardzo, bardzo dobrze obserwowali pory roku” – mówi. „Wszystkie desery zmieniły się wraz z sezonowymi składnikami, podobnie jak opakowanie i prezentacja. To prawie jak marka modowa. Całe to doświadczenie jest takie zabawne. Chciałem zabawić coś takiego i sprowadzić to do Stanów Zjednoczonych ”.

Ale najpierw chciała nauczyć się więcej umiejętności, więc po powrocie do Chicago została cukierniczką w Leña Brava w West Loop. Miała do zrobienia jeszcze jeden krok w karierze, a także sklep spożywczy w cukierni. Kiedy ten sklep został zamknięty, postanowiła w końcu zrealizować swoje inspirowane Japonią marzenia i założyć własną markę słodyczy.

Nazwała go SUGOi, od japońskiego słowa używanego do wyrażenia „niesamowity, niesamowity, wow”, wyjaśnia. Zawiera niektóre japońskie składniki — matcha, yuzu, sudachi — ale zawiera także eklektyczną gamę smaków. Oferuje kulki słodowe z czarnego sezamu i ube, karmelki z marakui i cukierki w takich odmianach jak kukurydza Chicago, gorąca czekolada meksykańska, masło i galaretka orzechowa oraz róża malinowa. Wszystko robi sama, z niewielką pomocą męża, sprząta i transportuje — i planuje zatrudnić jeszcze jednego pracownika.

Aby uczcić nadejście wiosny — co oznacza oglądanie japońskich kwiatów wiśni i, oczywiście, desery sezonowe — podzieliła się przepisem na odpowiednią ucztę: Ichigo Daifuku, czyli mochi z truskawkami, uzupełnione jej truskawkami i krem na skręcie do bitej śmietany z wersją, a także proszek matcha, jeśli masz ochotę.

Składniki

Do ciasta mochi:
250g mąki mochiko
75g skrobi kukurydzianej
130g cukru pudru
2 łyżeczki matcha w proszku (opcjonalnie)
400g mleka pełnego
30g wody
50g masła
Skrobia kukurydziana (do opylania)

Do bitej śmietany:
4 szklanki ciężkiej śmietany do ubijania
1/3 szklanki cukru pudru
1/2 łyżeczki pasty waniliowej

Do montażu:
Umyte truskawki (usunąć szypułki i czubki, osuszyć wklepie)
Proszek Matcha (opcjonalnie)

Wskazówki

1. Wymieszaj miskę do kuchenki mikrofalowej z mąką mochiko, mąką kukurydzianą, cukrem pudrem i proszkiem matcha (jeśli używasz). Dodaj mleko i wodę i mieszaj, aż płyn całkowicie się zmiesza. Odcedź ciasto, aby usunąć wszelkie potrzebne grudki: masa powinna być gładka jak ciasto na naleśniki.

2. Przykryj miskę folią i mikrofalówką na 2 minuty, mieszając od czasu do czasu łopatką. (Zobaczysz, jak formuje się ciasto mochi). Mieszanina powinna wyglądać na półprzezroczystą. Odkryć i mikrofalować jeszcze 30 sekund do 1 minuty, aż ciasto będzie równomiernie ugotowane. Całe ciasto będzie tego samego koloru i powinno być lepkie, gęste i elastyczne.

3. Używając łopatki lub dłoni w rękawiczce, wymieszaj masło, gdy ciasto jest jeszcze gorące, mieszając masło aż do całkowitego wchłonięcia. Jest błyszcząca i prawie półprzezroczysta do momentu wyrabiania ciasta. Przykryj miskę folią i odstaw na bok.

4. Umieść miskę i ubij w mikserze stojącym w zamrażarce na co najmniej 15 minut, aby się schłodzić.

5. Wlej śmietankę, cukier puder i pastę waniliową do zimnej miski i ubij, aż uformują się średnio wysokie sztywne piki. Nie przesadzaj. Ubitą śmietanę przełożyć do rękawa szprycującego i odstawić do lodówki.

6. Przenieś ciasto mochi o temperaturze pokojowej na deskę do krojenia lub powierzchnię kuchenną z posypaną mąką kukurydzianą. W razie potrzeby posyp ciasto mochi i mąkę kukurydzianą wałkiem do ciasta, a następnie rozwałkuj ciasto w arkusz o grubości około 1/4 cala. Użyj okrągłego noża do ciastek (najlepiej o średnicy 4,5 cala), aby wyciąć wiele rund.

7. Umieść opakowanie po mochi na półkulistą foremkę lub kokilek, który jest cienko posypany mąką kukurydzianą. Wbij bitą śmietanę na środek opakowania po mochi, następnie dodaj truskawkę do śmietany i wykończ z większą ilością śmietanki. Zaciśnij mochi: złóż brzegi razem na nadzieniu, ściśnij mocno, aby się skleiły. Rozłóż mochi do góry nogami na talerzu lub wyściółce do babeczek i usuń nadmiar skrobi. Udekoruj, jak chcesz; Na przykład suszone, solone kwiaty wiśni z proszkiem matcha lub posypane kurzem.

8. Korzystaj z lodówki od razu lub w sklepie na hermetyczny pojemnik.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.