Sekretnym składnikiem pysznych deserów firmy Sol są płatki zbożowe – InForum

Sekretnym składnikiem pysznych deserów firmy Sol są płatki zbożowe - InForum

MOORHEAD – Śniadanie jest często określane jako najważniejszy posiłek dnia, ale dla Mandy Dolney wystarczy jeść przez cały dzień.

Dolney wyrobiła sobie markę w Moorhead’s Sol Ave dzięki swoim ciastkom inspirowanym płatkami zbożowymi. Golden Graham streusel z kuchnią, w tym aktualna oferta, brzoskwinie i kremówka.

„Ciasto jest moim najmniej ulubionym ciastem, muszę przyznać. Ale staram się, aby było mniej nudne ”- mówi. „Ciasto może być bardzo wszechstronne. To nie musi być wyszukane”.

Może nie wyszukane, ale ciasta Dolney są zdecydowanie kreatywne. Była Przekąska Po Szkole, ciasto z masłem orzechowym z kremem z galaretką winogronową, cukierkami z orzeszków ziemnych i dżemem mlecznym z płatkami kukurydzianymi. Dla św. Dzień Patryka był tam z pistacjowym tortem galaretowym, kremem marshmallow, dżemem mlecznym z koniczyny i Lucky Charms. Na drugą rocznicę Sol w sierpniu zeszłego roku, podała poke cake Hawaiian Punch z kremem cytrynowo-maślanym i Fruity Pebbles.

Ciasto poke Hawaiian Punch Mandy Dolney zwieńczone kremem cytrynowo-maślanym i Fruity Pebbles serwowane w Sol Ave. Druga rocznica kuchni.

Ericak Kale / wniósł wkład

Nic dziwnego, że wraca do Cereal ze względu na jej uznanie i dzieciństwo w Ada w stanie Minnesota, gdzie jej mama prowadziła przedszkole z ich domu.

„Każdego ranka ustawialiśmy się w kolejce po płatki zbożowe. To jak bufet zbożowy ”- mówi.

Ten bufet nie zawierał super słodzonych opcji, takich jak Count Chocula lub Cap’n Crunch, ale raczej Cheerios, Frosted Flakes, Rice Krispies, Honeycomb i jej ulubione płatki kukurydziane.

Jest tylko ten karmelowo-kukurydziany smak. Świetnie nadają się do pieczenia z babeczkami ”- mówi, dodając, że właśnie zjadła dla nich lunch.

Mówi, że płatki zbożowe były miłością rodzinną, zauważając, że jej ojciec czasami pakował płatki kukurydziane na lunch, a zajęta rodzina, czasami późne obiady oznaczały płatki lub resztki.

Czasami Dolney używa płatków zbożowych jako dodatków, takich jak Golden Graham streusel.

„Zboże jest dostępne. Posypki są drogie i nie smakują dobrze ”- mówi.

Sol St.  Patryk Ciasto.jpg

Lucky You Mandy Dolney, pistacjowe ciasto galaretowe, krem ​​​​marshmallow, dżem mleczny shake z koniczyny i ciasto Lucky Charms zostały stworzone przez St. dzień Patryka

Erica Kale / wniosła wkład

Innym razem używa się go w mleku.

„Uwielbiam mleko zbożowe. Dziadek mówił mi: „Bądź dobrym Norwegiem i wypij to”. Zaczęłam moczyć płatki kukurydziane w domu tylko po to, żeby wypić mleko ”- mówi.

Widziała to, co ona i jej rodzina kochają, a inni też kochają.

„Uwielbiamy to, a nasi klienci to uwielbiają i co tydzień sprzedajemy ciasto” – mówi Ryan Nitschke, szef kuchni w Luna Fargo i Sol Ave. Kuchnia, której jest również współwłaścicielem.

Mówi, że jednym z jego ulubionych, Dolney’s Delectables, był Queen Bee, lawendowy syrop z ciastem miodowo-grahamowym, kompotem z jeżyn, kremem waniliowym z fasoli i cukierkiem o strukturze plastra miodu.

Obaj znają się od ponad dekady, a kiedyś Nitschke był szefem kuchni w HoDo i Dolney pracującym w gospodarstwie domowym. Interesowała się jedzeniem i wreszcie udało jej się dotrzeć do kuchni, aby pomóc deserom w Walentynki 2016.

„Nigdy nie myślałam, że będę pracować w kuchni. Nie wiedziałam, czego chcę, ale uwielbiam jedzenie” – mówi.

Kiedy zadomowiła się w kuchni, zaczęła wykorzystywać swoją kreatywność. Wspomina, jak oglądała w telewizji sławny szef kuchni David Chang, który robi krem ​​z mleka, i pomyślała, że ​​jeśli HoDo robi dżem mleczny, dlaczego nie zrobić dżemu zbożowego.

Nitschke mówi, że mieszanka płatków zbożowych i deserów ma chwilę, dzięki Chang i jego partnerce, Christinie Tosi, piekarniom należącym do sieci Milk Bar. Firma USA Today nazwała charakterystyczne przepisy Tosi „słodkimi przysmakami o niskim czole, o wysokim czole”.

Oprócz Sol, Dolney wkrótce przejmie siostrzaną restaurację Luna, tworząc nie tylko desery, ale także opcje śniadaniowe dla odnowionych wypieków. Docelowo będzie kierowała działalnością firmy na rozwijającym się rynku Brewhalla.

Mając tak dużo na talerzu, ciągle myśli o rozmontowaniu miski śniadaniowej.

„Chciałbym zrobić ciasteczka z płatkami zbożowymi. Możesz też pokruszyć płatki i użyć ich jak skórki Graham Cracker.”

Metodą prób i błędów odkryła, że ​​niektóre płatki zbożowe nie działają tak dobrze, jak desery, tak jak smak Fruit Loops.

Jeszcze inne przeoczone zboża mają potencjał do pieczenia, gdy są niedoceniane.

„Grape Nuts mają tak złą reputację, ale to cudowne babeczki” — mówi.

Niezależnie od składników, Nitschke nie może się doczekać nurkowania.

„Następny tort jest zawsze lepszy od poprzedniego” – mówi.

Dolney docenia pomoc i wsparcie, jakie otrzymała zawodowo, zwłaszcza że nie jest formalnie wyszkoloną kucharką.

„To było wspaniałe środowisko do nauki” – mówi. „Jeśli coś Cię pasjonuje, chcesz się uczyć, wykonywać pracę i przychodzić, a ludzie dadzą Ci szansę”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.