Schenectady High Grad / autorzy restauracji „Easy Maroccan Cookbook” – The Daily Gazette

Schenectady High Grad / autorzy restauracji „Easy Maroccan Cookbook” - The Daily Gazette

Wiele lat temu Aneesa Waheed mogłaby się roześmiać, gdyby ktoś jej powiedział, że w końcu zostanie autorką książek kucharskich.

Z drugiej strony prawdopodobnie zareagowałaby tak samo, gdyby powiedziała jej, że prowadziła kilka marokańskich restauracji i miała linię sosów do gotowania.

„Dla mnie mam własną książkę kucharską, opublikowaną i wydrukowaną przez ludzi, którzy czytają spełnienie tak niesamowitych marzeń” – powiedział Waheed. „Trzydzieści lat temu miałeś to dla mnie, ja bym miał [said] 'Jak to jest w ogóle możliwe?’ ”

Waheed, który założył lubianą lokalnie restaurację Tara Kitchen, nigdy nie pomagał w kuchni dorastając w Indiach, a później jako nastolatek w Schenectady. Zamiast tego skupiła się na innych twórczych zajęciach, a po ukończeniu liceum w Schenectady zaczęła studiować sztuki piękne i projektowanie graficzne. Jej kariera rozpoczęła się w projektowaniu graficznym, a następnie przeniosła się do produkcyjnej strony branży wydawniczej, gdzie pracowała przez około 13 lat.

To były wakacje od jednej takiej pracy wydawniczej dla jej miłości, zwłaszcza marokańskiego jedzenia.

„Czułam, że mogłabym zostać tam na zawsze, jedząc miskę hariry i pozwalając, by ogarnęła mnie magia tego kraju”, pisze Waheed we wstępie do książki, zatytułowanym „Easy Maroccan Cookbook”.

Podczas tej podróży do Maroka poznała także miłość swojego życia, Muntasim Shoaib, który wkroczył i pomógł w tłumaczeniu Waheeda, przeszedł wstrząsającą podróż po Marrakeszu. Pobrali się trzy miesiące po spotkaniu, a Waheed wielokrotnie w ciągu roku wracał do Maroka, a Shoaib potrzebował wizy. Nauczyła się składać swoje wizyty podczas potraw wszelkiego rodzaju; Pikantne owoce i ciepłe przyprawy z parą mięs savoy.

W końcu osiedlili się w Schenectady, założyli firmę cateringową i sprzedawali jedzenie na Schenectady Green Market, co doprowadziło do otwarcia Tara Kitchen w Electric City w 2012 roku. .

W każdej lokalizacji nacisk kładziony jest na serwowanie dań kuchni marokańskiej; pełne smaku, często ciepłe, ale nie przesadnie ogniste. Dzięki temu klienci wracają tydzień po tygodniu i jest to jeden z powodów, dla których Waheed chciał napisać książkę kucharską, prostą, która ułatwiłaby gotowanie tradycyjnych marokańskich posiłków.

„Co robię z marokańskim jedzeniem. . . Nasze amerykańskie podniebienie to coś, czego nie widziałem nigdzie indziej ”- powiedział Waheed. „Jest kilku niesamowitych szefów kuchni, pisarzy i autorów, którzy napisali niesamowite książki o Maroku i technikach gotowania, ale [they’re] Wszystko bardzo zniechęcające, nawet dla kogoś takiego jak ja, który uwielbia gotować i gotuje 14 godzin dziennie ”.

Zamiast tego smak na kompromisy bez skróconych przepisów. Testowanie przepisów zajęło miesiące. Ponieważ książka kucharska jest skierowana do kucharzy rodzinnych i domowych, między nakarmieniem czterech a sześciu osób, musiała przemyśleć większość sprawdzonych i prawdziwych przepisów, których używa w Tara Kitchen.

“Zawsze myślałem o zrobieniu przepisu [of] przygotowywanie przepisów według restauracji. To było ogromne wyzwanie ”- powiedział Waheed.

Był też kryzys czasu. Współpracując z wydawcą Callisto Media, od października 2021 do stycznia 2022 miała ponad 60 przepisów na każdy z nich napisać i przetestować.

„Zaplanowałam już wyjazdy do Maroka, Hiszpanii, [and] Indie, więc dużo podróżowałem. To było dosłownie „Book Mission Impossible” – powiedział Waheed.

Na szczęście miała pomoc. Niektórzy z jej pracowników testowali przepisy w domu, podobnie jak jeden z jej redaktorów.
„Miałam przyjaciół i rodzinę w całym kraju [testing]”, powiedział Waheed.

Zamiast prowadzić restaurację w stresie, proces oczekiwania jest testem podczas całego procesu gotowania.

„Nie potrafię powiedzieć, ile w nim odnajduję miłości, radości i pokoju. Jestem niesamowicie nadpobudliwa. . . I uważam, że jedyną rzeczą, która naprawdę mnie uspokaja i skupia, jest gotowanie ”- powiedział Waheed.

W książce zawarła szereg przepisów, prawie wszystkie proste i szybkie z kilkoma składnikami, a także przekąski od czytelników po desery i podstawowe produkty. Jest przepis na pieczone skrzydełka z kurczaka z miodem, harissą i pomarańczową polewą; jeden do bakłażana z ciecierzycą, suszonymi śliwkami i miodem, a drugi do marokańskiej herbaty miętowej.

Na początku Waheed rozkłada również przyprawy i narzędzia, które należy mieć pod ręką, i oferuje strategie oszczędzające czas oraz sposoby łączenia potraw i napojów.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, jak przystępne i zniechęcające jest próbowanie redukowania przepisów, są one tak aromatyczne” – powiedział Waheed. „Chcę, aby ludzie mieli to w swojej kuchni i połączyli to. . . Używaj go jak najwięcej ze względu na prostotę i czysty sposób gotowania. To byłby największy prezent z powrotem dla mnie.”

„Easy Moroccan Cookbook” zostanie wydany we wtorek, 28 czerwca. Od południa do 13:30 w czwartek, 30 czerwca, The Open Door Bookstore będzie gospodarzem podpisywania książek z Waheed. Książka będzie również dostępna online na Amazon.com i Target.com.

Waheed podziękował społeczności Schenectady za wspieranie jej i jej biznesu, zarówno na początku, jak i teraz.

„Chcę, aby ludzie byli wdzięczni za społeczność, którą przyjęli, ludzi, których wspierają i nasze sposoby pomagania nam w zrozumieniu tego” – powiedział Waheed.

Ma nadzieję, że ci, którzy przeczytają jej historię, odnajdą swoje podróże zawodowe.
„Absolutnie wszystko jest możliwe, a droga do miejsca, w którym chcesz być, nie jest prosta. Musisz obrać tyle objazdów. . . Po prostu pozostań przy tym, bądź pozytywny ”- powiedział Waheed.

Więcej z Gazety Codziennej:

Kategorie: Jedzenie, Życie i Sztuka, Schenectady

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.