Rynki rolne poprawiają ogólne samopoczucie | Jedzenie-i-przepisy

Rynki rolne poprawiają ogólne samopoczucie |  Jedzenie-i-przepisy

Ponieważ nadchodzi lato, możemy w pełni wykorzystać najlepszy sezon z łatwo dostępnych lokalnych, świeżych produktów. Świetnym miejscem do znalezienia pobliskich produktów, wypieków i innych lokalnych produktów jest targ rolniczy.

Zakupy na targowiskach mogą być nie tylko przyjemnym zajęciem, ale mają również wiele korzyści dla ogólnego samopoczucia. Inicjatywa Wellness Administracja ds. Nadużywania Substancji i Opieki Zdrowotnej (SAMHSA) zachęca do myślenia o „wellness” jako o zdrowiu w wielu powiązanych ze sobą wymiarach naszego życia. Osiem wymiarów dobrego samopoczucia to: społeczny, intelektualny, środowiskowy, fizyczny, finansowy, emocjonalny, duchowy i zawodowy. W tym artykule zbadamy, w jaki sposób rynki rolne mogą poprawić samopoczucie w pięciu z tych wymiarów.

Odwiedzając targi, masz możliwość nawiązania kontaktu ze starymi przyjaciółmi i poznania nowych. Co więcej, możesz umówić się na spotkanie z przyjaciółmi i umówić się na wizytę. Może to być bardzo korzystne dla dobrego samopoczucia społecznego, co pozwala nam budować i utrzymywać trwałe, zdrowe relacje z innymi. Wielu sprzedawców jest również bardzo przyjaznych i chętnych do spotkań towarzyskich, jeśli nie są zajęci innymi klientami.

Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem swojego dobrego samopoczucia intelektualnego na targu, zapytaj rolników o produkty, których nie znasz. Często mogą powiedzieć, co to jest, jak to przygotować, a może nawet podzielić się świetnymi przepisami. Dobre samopoczucie intelektualne to ciągłe pragnienie gromadzenia nowej wiedzy.

Czas spędzony na świeżym powietrzu może poprawić samopoczucie. Dobre samopoczucie w środowisku obejmuje zdolność osoby do doceniania i ochrony środowiska fizycznego. Dlatego zwiększa się ją również poprzez zakupy lokalne — poprzez ograniczenie transportu i pakowania towarów. Według artykułu na blogu UPMC Health Matters autorstwa Ashley Bramble, „Korzyści z kupowania na targu rolniczym”, żywność pokonuje średnio 1500 mil, aby dotrzeć do twojego talerza, powodując zanieczyszczenie środowiska i zużywając znaczną ilość paliwa.

Dobre samopoczucie fizyczne, które obejmuje jakość diety, ruchy ciała, sen i ogólne funkcjonowanie organizmu, jest również znacznie poprawiane dzięki odwiedzaniu targowisk rolników. Będąc na targu, chodzisz i ruszasz swoim ciałem, co ma wiele zalet zdrowotnych. Światło słoneczne na twojej skórze wytwarza bardzo potrzebną witaminę D dla twojego ciała.

Produkt jest świeży i szczytowy, co oznacza, że ​​jest naładowany witaminami i minerałami, które nie wyblakły z biegiem czasu. Ta szczytowa świeżość oznacza również, że lokalne produkty mają lepszy smak i konsystencję w porównaniu z produktami, które zostały zebrane, przechowywane i wysłane.

Wybór produktów również różni się znacznie w zależności od lokalnego sezonu wegetacyjnego, zwiększając zainteresowanie powracaniem z tygodnia na tydzień, aby zobaczyć, jakie nowe opcje są dostępne. Na blogu USDA „Top Reasons to Shop at Farmers Markets” sugeruje się, że wybór „tęczy kolorów” produktów urozmaici Twój talerz, dzięki czemu możesz czerpać korzyści z największej ilości przeciwutleniaczy i składników odżywczych. Naukowcy zgodzili się, że istnieje ponad 4000 składników odżywczych, które naturalnie występują w produktach roślinnych, takich jak owoce, warzywa i rośliny strączkowe. Te fitoskładniki mają wiele korzyści zdrowotnych, takich jak zmniejszenie ryzyka raka, zmniejszenie stanu zapalnego, obniżenie poziomu cholesterolu, poprawa i ochrona wzroku, zdrowie skóry, zdrowie kości, zdrowie serca i wiele innych.

Podczas zakupów na targach rolniczych należy wziąć pod uwagę ważne względy, aby chronić swoje zdrowie fizyczne. Upewnij się, że masz na uwadze bezpieczeństwo żywności. Artykuł Sharon McDonald „Summertime Means Farmers Market Visits” sugeruje zabranie własnych, czystych toreb wielokrotnego użytku. Przynieś osobne torby dla zamierzonych kategorii zakupów. Świeże produkty, surowe mięso, wypieki i inne produkty powinny mieć własną torbę, aby zapobiec zanieczyszczeniu krzyżowemu. Unikaj zmiażdżonych lub posiniaczonych produktów, ponieważ są bardziej podatne na bakterie. Najlepszą opcją jest zabranie produktów bezpośrednio do domu, aby były odpowiednio przechowywane. Jeśli masz inne przystanki do zrobienia i nie możesz wrócić bezpośrednio do domu, weź ze sobą lodówkę z okładami z lodem, aby schłodzić łatwo psujące się przedmioty. Surowe mięso powinno znajdować się w oddzielnej chłodni od produktów i wypieków z polewą mleczną, aby zapobiec zanieczyszczeniu krzyżowemu. Przechowuj wszystkie produkty prawidłowo i niezwłocznie po powrocie do domu i umyj wszystkie produkty przed gotowaniem lub konsumpcją.

Na dobre samopoczucie finansowe, definiowane jako wiedza na temat spraw finansowych, komfort z bieżącymi finansami i przyszłymi perspektywami finansowymi, może również pozytywnie wpłynąć na zakupy na lokalnych targowiskach. Dostępne produkty są często tańsze niż te, które można znaleźć w supermarkecie. Wiele rynków rolnych akceptuje również korzyści WIC i SNAP. Kupowanie na miejscu ma wiele zalet dla lokalnej gospodarki i pomaga również wesprzeć finansowe dobro sąsiadów.

Aby uzyskać najlepszy wybór na targach rolniczych, przyjedź jak najbliżej otwarcia. Jeśli szukasz okazji, zatrzymaj się pod koniec dnia, kiedy ceny mogą zostać obniżone, ale także wybór.

Jeśli nie masz pewności, gdzie znaleźć lokalny rynek lub kupić lokalnie świeżą żywność z farmy, możesz skorzystać ze świetnych stron internetowych. Penn State Extension Farm Market Finder można znaleźć na stronie https://extension.psu.edu/farm-market-finder. Kolejną świetną stroną jest LocalHarvest.org (https://www.localharvest.org/locations/pa). Nawet jeśli jesteś regularnym konsumentem świeżego gospodarstwa, możesz znaleźć nową lokalizację, aby dodać do swojej rutyny.

Adrienne Bilek jest asystentką programu Penn State Extension w zakresie żywności, rodzin i zdrowia i mieszka w hrabstwie Blair.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.