Ruch federalny zagraża stronom z bezpłatnymi letnimi posiłkami

Ruch federalny zagraża stronom z bezpłatnymi letnimi posiłkami

WOLONTARIUSZE PODAJĄ BEZPŁATNE posiłki dzieciom każdego dnia tygodnia zeszłego lata przed Memorial Sports Centre w Middlebury.
Niezależne zdjęcie / Megan James

ADDISON COUNTY – Planowane 30 czerwca wygaśnięcie federalnego zwolnienia zmniejszy liczbę lokalizacji w Addison County, w których dzieci w wieku 18 lat i młodsze będą miały dostęp do darmowej żywności.

Lokalni urzędnicy nadal dokładnie sprawdzają, o ile będzie mniej witryn i gdzie będą się znajdować.

„To naprawdę, naprawdę smutne” – powiedział Keely Agan, menedżer ds. żywienia wczesnego dzieciństwa w Hunger Free Vermont, o zbliżającej się redukcji witryn z bezpłatnymi letnimi posiłkami.

„Będzie wiele luk i wiele zamieszania, ponieważ rodziny od kilku lat znają tak wiele witryn, które są dla nich dostępne, aby uzyskać dostęp do bezpłatnych posiłków w okresie letnim”.

W przeszłości rząd federalny gwarantował bezpłatne letnie posiłki w społecznościach, w których ponad 50% lokalnej ludności kwalifikuje się do bezpłatnych posiłków szkolnych po obniżonych cenach. Zapewniło to dzieciom z rodzin o niskich dochodach możliwość dalszego spożywania darmowej żywności, gdy ważne źródło zrównoważonych posiłków – szkoły publiczne – znajdowały się w letniej hibernacji.

Ale federalni zrezygnowali z tej 50% reguły w ciągu ostatnich dwóch lat pandemii COVID-19. Doprowadziło to do mnożenia się „otwartych” witryn z letnimi posiłkami, gdzie każde dziecko – bez względu na dochód rodziny – mogło wygodnie zjeść bezpłatny posiłek w połączeniu z lokalnymi programami rekreacyjnymi, usługami opieki nad dziećmi lub po prostu wstąpić do witryny.

W hrabstwie Addison było wiele bezpłatnych i otwartych miejsc z letnimi posiłkami w latach pandemii 2020 i 2021, w tym w szkole podstawowej Mary Hogan, szkole podstawowej Ripton, szkole Bingham Memorial School w Kornwalii, szkole Salisbury Community School, szkołach średnich Mount Abraham i Vergennes, Robinson Elementary i Lazy Brook Mobile Home Park w Starksboro, Biblioteka Shoreham’s Platt Memorial Library i Bridport Central School.

Ale z pandemią wykazującą oznaki zanikania (poza 194 pozytywnymi przypadkami COVID-19 w hrabstwie Addison w ciągu ostatnich dwóch tygodni), federalni postanowili zakończyć zrzeczenie się, przywracając w ten sposób oryginalne kryteria kwalifikacji letnich posiłków. Hunger Free Vermont i Departament Edukacji Vermont, między innymi, bezskutecznie lobbowały za przedłużeniem zwolnienia.

„Niestety Kongres celowo zablokował wszelkie wysiłki jakiegokolwiek stanu, aby uzyskać przedłużenie zrzeczenia się prawa do obszaru” – powiedział Agan. „Nie z powodu braku wysiłku ze strony naszej Agencji Edukacji. Ale niestety na szczeblu federalnym został zablokowany ”.

Tak więc zamiast uniwersalnych bezpłatnych posiłków i wielu lokalizacji w hrabstwach, bezpłatne opcje jedzenia tego lata będą bardziej ograniczone dla dzieci, według zwolenników, którzy sprawdzają liczby kwalifikacyjne.

Laura LaVacca jest dyrektorem ds. gastronomii w Centralnym Okręgu Szkolnym Addison. Powiedziała, że ​​jest za wcześnie, aby potwierdzić dokładne konsekwencje dla dzieci z okolic Middlebury, ale pod koniec kwietnia wyraziła przekonanie, że zarówno szkoła podstawowa Mary Hogan, jak i program Middlebury Recreation będą otwarte miejsca, w których codziennie serwowane będą śniadania i lunche. Na szczęście istnieje przepis federalny, który pozwala na uznanie nowej strony z letnim posiłkiem za kwalifikującą się do pięciu lat od daty jej wyznaczenia.

LaVacca powiedziała, że ​​wierzy, że Bridport i Salisbury nadal kwalifikują się jako społeczności, chociaż Shoreham może stracić status „otwartego” miejsca letniego posiłku.

„Chciałbym wstrzymać się z ogłoszeniem letnich posiłków, dopóki nie będę miał solidnego planu” – powiedział LaVacca w e-mailu.

W VERGENNE

Kathy Alexander jest dyrektorem zjednoczonego okręgu szkolnego Mount Abraham i spółdzielni gastronomicznej okręgu szkolnego Addison Northwest.

„Tak, koniec federalnych zwolnień oznacza, że ​​nie będziemy w stanie uruchomić wszystkich programów, które prowadziliśmy w przeszłości, szczególnie w Vergennes” – stwierdził Alexander poprzez wymianę e-maili z Niezależny.

Powiedziała, że ​​miejsca letnich posiłków w Małym Mieście będą prawdopodobnie ograniczone do szkół podstawowych i średnich Vergennes Union. A te strony nie będą służyć wszystkim dzieciom, stwierdził Alexander.

„Są to szkolne letnie programy wzbogacania i rekreacji, które nie będą „otwartymi” miejscami, jak to miało miejsce w przeszłości, gdzie każde dziecko poniżej 18 roku życia może dostać letni posiłek. Zamiast tego będziemy dostarczać posiłki dla zapisanych dzieci, a posiłki będą opłacane przez program lub z federalnych refundacji tylko dla tych uczniów, którzy są uprawnieni do bezpłatnych posiłków ”.

Alexander zauważył, że Biuro Programów Żywienia Agencji Edukacji zażądało specjalnego zwolnienia USDA dla sześciu obszarów/miast – w tym Vergennes – które znajdowały się pod koniec pięcioletniego cyklu kwalifikowalności, kiedy rozpoczęła się pandemia.

„Prosimy o przyznanie tym programom jeszcze jednego roku” – powiedziała. „Vergennes jest na tej liście, ale jak dotąd nie było ani słowa o tym, czy zrzeczenie się zostanie przyznane, więc musimy zaplanować to, co wiemy”.

Darmowe letnie posiłki będą również mniej dostępne w MAUSD i najbardziej rzucające się w oczy w Mount Abraham Union High School.

„Jesteśmy w stanie mieć tam kilka otwartych witryn i pracujemy nad ustaleniem, gdzie będą i co będziemy mogli zrobić” – powiedział Alexander. „Jesteśmy w trakcie planowania podawania bezpłatnych posiłków na wszystkich kempingach Bristol Recreation Program, w Common Ground Summer Camp. W liceum nie będzie miejsca na letnie posiłki, ponieważ w budynku nie będą odbywać się żadne zajęcia ze względu na budowę. Letni program ELP przeniósł się do New Haven i będziemy tam serwować posiłki, ale ponieważ miasto New Haven nie kwalifikuje się do posiłków letnich, będziemy serwować posiłki tylko zarejestrowanym dzieciom, a zwrot kosztów otrzymamy tylko za kwalifikujące się dzieci, podobnie jak program VUES będzie działał.”

Według Alexandra Starksboro jest jedyną społecznością MAUSD kwalifikującą się do bezpłatnych posiłków letnich w oparciu o aktualne kryteria federalne.

„Prawdopodobnie przeprowadzimy program Meal Kit dla tych dzieci z 5-7 posiłkami na tydzień i raz w tygodniu odbiorem”, powiedziała. „Współpracujemy ze Starksboro Book Wagon, aby opracować plan współpracy, w którym rodziny mogłyby dostawać obie książki i zestaw posiłków raz w tygodniu przez całe lato”.

Podobnie jak LaVacca, Alexander ostrzegł, że obraz witryn z letnimi posiłkami może się szybko zmienić, jeśli Kongres zdecyduje się przedłużyć zrzeczenie się lub podjąć inne działania.

W powiązanych wiadomościach Senat Vermont przyjął we wtorek ustawę S.100, która proponuje, aby wszystkie szkoły publiczne w Vermont udostępniały wszystkim uczniom śniadania i obiady bezpłatnie, z funduszami przekazanymi okręgom szkolnym ze stanowego Funduszu Edukacyjnego. Ustawa – uchwalona wcześniej na tej sesji przez Izbę – powołała również grupę zadaniową, która miałaby doradzać Zgromadzeniu Ogólnemu, jak najpóźniej w roku szkolnym 2026-2027 osiągnąć cel polegający na zapewnieniu powszechnego obiadu szkolnego dla wszystkich szkół publicznych. studentów bez żadnych kosztów dla studentów lub ich rodzin.

Rachunek trafia teraz na biurko Gov. Phila Scotta.

Reporter John Flowers jest pod adresem johnf@addisonindependent.com.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.