Rozwiązanie Six O’Clock: pikantne ziemniaki sezamowe z rodzinnego stołu indyjskiego szefa kuchni

Share via email

Asma Khan postrzega swoją książkę jako opisującą „całe życie gotowania”.

Treść artykułu

Rodzinna kuchnia matki autora z Kalkuty została przedstawiona w przyjaznej dla użytkownika książce kucharskiej autorstwa Asmy Khan, która prowadzi indyjską restaurację Darjeeling Express w londyńskiej dzielnicy Covent Garden.

Reklama 2

Treść artykułu

Jej druga książka nosi tytuł Ammu: Indian Home-Cooking to Nourish Your Soul (Interlake Publishing / Thomas Allen, 45 USD). Ammu to słowo, którego muzułmanie z Azji Południowej używają na określenie „matki”. Bogaty w opowieści o tradycjach kulinarnych regionu bengalskiego we wschodnich Indiach, jest zbiorem ponad 100 przepisów podzielonych na rozdziały z życia autora.

Khan postrzega swoją książkę jako opisującą „całe życie gotowania”. Zaczyna od wygodnego jedzenia z dzieciństwa, w tym przepisu na ziemniaki. Potem są podstawy indyjskiej kuchni, której nauczyła się będąc daleko od domu jako studentka w Anglii. Poniżej znajdują się bardziej wymyślne przepisy i potrawy na przyjęcia na duże uczty. Wreszcie oferuje prostsze i szybsze dania dla spieszących się kucharzy.

Istnieją strony z sugerowanymi menu. Kucharze, którzy są nowicjuszami w kuchni indyjskiej, mogą zacząć od prostych, nowoczesnych przepisów, takich jak posiekana kapusta z przyprawami i chrupiąca z orzeszkami ziemnymi, zielona fasolka ożywiona startym świeżym imbirem lub kostki marynowanego kurczaka na szaszłykach, a następnie pieczone. Obfite użycie przypraw nadaje prostym składnikom indyjski styl. Opowieści o dwóch tradycjach kulinarnych reprezentowanych przez rodziców Khana – matkę supermumę z wybrzeża kochającego ryby, ojca wykładowcę na brytyjskim uniwersytecie z regionu śródlądowego – dodają smaku wyjątkowej książce.

Reklama 3

Treść artykułu

Pikantne Ziemniaki Sezamowe (Til Wale Aloo)

Serwuje 6

1 funt (500 g / 5 do 6) małych ziemniaków lub paluszków, nieobranych *

3 do 5 suszonych czerwonych papryczek chili

1 łyżka (15 ml) oleju roślinnego

1 łyżeczka (5 ml) sezamu

½ łyżeczki (2 ml) mielonej kurkumy

1 łyżeczka (5 ml) soli

*Zastąp 3-4 średnie ziemniaki, pokrojone na ćwiartki

Włóż ziemniaki do średniego rondla z zimną, osoloną wodą i zagotuj na średnim ogniu. Gotuj tak długo, aż ziemniaki zaczną mięknąć, ale nie będą jeszcze miękkie.

Odsącz ziemniaki i ostudź.

Rozgrzej olej na dużym ogniu w rondlu, dodaj chilli i sezam i natychmiast zmniejsz ogień, aby uniknąć przypalenia przypraw.

Dodać kurkumę i ziemniaki. Następnie dodaj sól i odrobinę wody i dalej mieszaj. Ziemniaki powinny stać się złote.

Podawać na gorąco.

julianarmstrong1@gmail.com

Reklama 1

Uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania żywego, ale obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się swoimi opiniami na temat naszych artykułów. Moderacja komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się na stronie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, pojawi się aktualizacja wątku komentarzy, który obserwujesz, lub jeśli użytkownik obserwuje komentarze. Odwiedź nasze Wytyczne dla społeczności, aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat dostosowywania ustawień poczty e-mail.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.