Rodziny szkół publicznych w Nowym Jorku otrzymają 375 USD na dziecko na zasiłki żywieniowe

Rodziny szkół publicznych w Nowym Jorku otrzymają 375 USD na dziecko na zasiłki żywieniowe

Wszystkie rodziny szkół publicznych w Nowym Jorku, niezależnie od dochodów, otrzymają 375 dolarów na dziecko w postaci zasiłków żywnościowych, aby pomóc w pokryciu kosztów posiłków z ostatniego lata podczas pandemii — niezależnie od tego, czy uczęszczały do ​​szkoły letniej, czy nie.

Stan rozpoczął wdrażanie w tym miesiącu, a świadczenia z mocą wsteczną zostały przyznane studentom zarejestrowanym od czerwca 2021 r.

Korzyści pochodzą z Coronavirus Pandemic Electronic Benefit Transfer lub P-EBT, federalnego programu pokrywającego wydatki na posiłki dla uczniów, którzy zazwyczaj otrzymywali bezpłatne posiłki w szkole, ale uczyli się zdalnie z powodu pandemii. To trzecia runda świadczeń żywnościowych dla rodzin szkół publicznych w całym stanie od czasu wybuchu pandemii w marcu 2020 r. Od tego czasu stan wysłał rodzinom ponad 3,4 miliarda dolarów, poinformowali urzędnicy.

Ponieważ Nowy Jork jest powszechną dzielnicą darmowych obiadów, wszyscy uczniowie szkół publicznych są uprawnieni do otrzymywania P-EBT niezależnie od dochodów gospodarstwa domowego. Rodziny są również uprawnione bez względu na status imigracyjny.

Pieniądze zostaną automatycznie załadowane na karty P-EBT, które uprawnione rodziny otrzymały pocztą w 2020 lub 2021 r. (Rodziny powinny zachować swoje karty po wykorzystaniu pieniędzy, ponieważ nowe iteracje programu mogą nadal zostać zatwierdzone).

Korzyści można wykorzystać do zakupu kwalifikujących się artykułów spożywczych w sklepach, które je przyjmują i są dostępne przez co najmniej 274 dni od daty ich wydania.

Niektórzy kwalifikujący się uczniowie muszą jeszcze otrzymać świadczenia z powodów logistycznych, takich jak nieprawidłowy adres w aktach lub niepełne informacje ze szkoły, według rzecznika stanowego Biura Pomocy Tymczasowej i Niepełnosprawności (OTDA), które nadzoruje wypłaty.

„Bardzo ważne było, aby pomóc rodzinom utrzymać się na powierzchni podczas tego kryzysu” – powiedziała Liz Accles z Community Food Advocates, nowojorskiej organizacji non-profit zajmującej się dostępem do żywności. „Większość uczniów szkół publicznych w Nowym Jorku należy do rodzin, które walczą z końcem z końcem. I jest o wiele więcej, które są tuż powyżej federalnego prawa do posiłków bezpłatnych lub po obniżonej cenie, biorąc pod uwagę koszty życia w Nowym Jorku ”.

Według miejskiego wydziału oświaty 73% uczniów szkół publicznych znajduje się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej.

„Szkolne posiłki to jeden z największych i najdalej idących programów walki z głodem. Jeśli dzieci mają dostęp do dwóch posiłków dziennie, to 40 posiłków miesięcznie na każde dziecko w gospodarstwie domowym ”- powiedział Accles.

Niedawne badanie wśród ponad 600 rodzin przeprowadzone przez Change Research i No Kid Hungry wykazało, że 58% dorosłych z dziećmi w nowojorskich szkołach miało trudności z jedzeniem zdrowej i pożywnej żywności w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To samo badanie wykazało, że 43% martwi się, że członek ich gospodarstwa domowego nie będzie miał wystarczającej ilości jedzenia. Ponad jedna trzecia respondentów musiała zrezygnować z posiłku.

Szkoły w Nowym Jorku od 28 czerwca zapewnią darmowe posiłki wszystkim osobom w wieku 18 lat i młodszym, począwszy od 28 czerwca. Badania wykazały, że brak bezpieczeństwa żywnościowego jest wyższy w miesiącach letnich, kiedy wiele dzieci nie otrzymuje regularnych bezpłatnych posiłków w szkole.

„Nazywamy lato najbardziej głodną porą roku” – powiedziała Rachel Sabella z No Kid Hungry New York, nowojorskiego oddziału ogólnokrajowej kampanii, której celem jest rozwiązanie problemu głodu w Stanach Zjednoczonych. „W przypadku wielu rodzin mogą nie mieć w pobliżu miejsca letnich posiłków, w którym mogą uzyskać dostęp do bezpłatnych posiłków. Niektóre spiżarnie i jadłodajnie, które zwykle są otwarte latem, korzystają z pomocy wolontariuszy. Jeśli wolontariusze nie są dostępni, ich usługi nie są dostępne.”

Sabella powiedziała, że ​​P-EBT jest również cenny dla rodzin, ponieważ mogą kupować artykuły spożywcze w dogodnych lokalizacjach, zamiast podróżować do miejsc z bezpłatnymi posiłkami.

Trwają prace legislacyjne nad rozszerzeniem P-EBT i uchwaleniem letniego programu żywieniowego w całym kraju. Letnia propozycja EBT była częścią planu American Families prezydenta Joe Bidena w 2021 r. Ale na razie letni program jest nadal w wersji pilotażowej, obsługującej ograniczoną liczbę stanów.

„Letni EBT byłby dokładnie tym, czym jest pandemiczny EBT, byłby dostępny w miesiącach letnich, kiedy szkoła jest zamknięta dla rodzin, które otrzymywały bezpłatne posiłki po obniżonych cenach jako kolejny sposób na uzyskanie tych świadczeń spożywczych” – powiedziała Sabella.

Świadczenie P-EBT pozostaje w mocy, podczas gdy COVID-19 jest stanem zagrożenia zdrowia publicznego, ale każdy stan musi zostać zatwierdzony przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA). Stan zagrożenia zdrowia publicznego został przedłużony do połowy lipca.

Marcela Rodrigues-Sherley jest stażystką w Chalkbeat New York. Skontaktuj się z Marcelą pod adresem mrodrigues-sherley@chalkbeat.org.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.