Rodzice gorączkowo szukają domowych przepisów na mleko dla niemowląt wśród niedoborów

Rodzice gorączkowo szukają domowych przepisów na mleko dla niemowląt wśród niedoborów

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Gdy Amerykanie zmagają się z intensywnym kryzysem obecnego niedoboru mleka modyfikowanego dla niemowląt, rodzice niemowląt wydają się kopać w poszukiwaniu rozwiązań od nielegalnych źródła internetowe.

W ostatnim tygodniu liczba wyszukiwań związanych ze zwrotem „jak zrobić domową mieszankę dla niemowląt” wzrosła w Google o 120%.

Ale eksperci medyczni, wraz z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA), zdecydowanie odradzają podawanie niemowlętom domowych preparatów.

NIEDOBÓR FORMUŁY BABY: RODZINA KENTUCKY UJAWNI SWÓJ „STRESOWNY” DRAMA

„Rozumiem pokusę, ale wiąże się to z dużym ryzykiem”, powiedziała w piątek dla Fox News Digital Nicole Regan, dietetyk pediatryczny w NYU Langone Hospital – Long Island.

Regan wyjaśniła, że ​​zarówno American Academy of Pediatrics (AAP), jak i silne zalecenia FDA przeciwko domowym formułom są poparte faktem, że wyprodukowana formuła ma na celu replikowanie składników odżywczych w mleku matki.

Mieszanka dla niemowląt jest oferowana do sprzedaży w dużym sklepie z dużymi pudełkami 13 stycznia 2022 r. w Chicago, Illinois. (Zdjęcie: Scott Olson / Getty Images)

Większym ryzykiem jest możliwość, że domowe mikstury wywołają „poważne” niedobory żywieniowe, co może wpłynąć na rozwój niemowląt.

„Więc mogą mieć słaby przyrost masy ciała lub niewystarczający rozwój mózgu” – powiedziała o niemowlętach. „I wtedy istnieje duże ryzyko zakażenia lub chorób przenoszonych przez żywność, ponieważ są one przygotowywane w domu”.

Profesjonalny headshot dla NYU Langone Hospital - dietetyka dziecięcego Long Island Nicole Regan, RD, CDN.  (Zdrowie NYU Langone)

Profesjonalny headshot dla NYU Langone Hospital – dietetyka dziecięcego Long Island Nicole Regan, RD, CDN. (Zdrowie NYU Langone)

Większość domowych receptur odżywek dla niemowląt zawiera surowe mleko, które, jak zauważyła Regan, może wywoływać te choroby przenoszone przez żywność.

Zachęcała rodziców, aby „błądzili po stronie ostrożności”, zanim skosztują dowolnego z różnych wymyślonych przepisów krążących po Internecie.

„Ich przewód pokarmowy wciąż się rozwija” – powiedziała o niemowlętach. „Ryzyko zanieczyszczenia żywności jest tak duże i może naprawdę stanowić problem, po prostu mieszając rzeczy w domu”.

W zeszłym miesiącu pewna kobieta na Facebooku publicznie stwierdziła, że ​​„nie jest lekarzem”, ale i tak wychowała swoje dzieci na domowej mieszance.

FDA OSTRZEGA PRZED KARMIENIEM NIEMOWLĄT DOMOWA FORMUŁA PO CHOROBACH

„To był standard w latach 50. – z tym przepisem odesłano cię do domu ze szpitala” – napisała wraz z listą składników.

Użytkownik Twittera, który przedstawia się jako emerytowana pielęgniarka, podzielił się „receptą awaryjną” – podając link do bloga.

Rodzice na Facebooku zaangażowali się w debatę dotyczącą wirusowego formularza szpitalnego z 1960 roku, w którym podzielili się „specjalnymi instrukcjami”, jak przygotować formułę od podstaw.

„PROSZĘ NIE CZYNIĆ dziecku żadnego rodzaju domowej mieszanki !!” matka napisała na Facebooku, próbując obalić datowane instrukcje.

„Dzieci potrzebują bardzo konkretnego zestawu składników odżywczych w bardzo określonych ilościach, aby rosnąć i dobrze się rozwijać”.

Nie ma przepisów na domowe preparaty dla niemowląt, które zostałyby zatwierdzone przez FDA.

Agencja federalna reguluje dostępne na rynku preparaty dla niemowląt sprzedawane w postaci płynnej i proszkowej, ale nie reguluje przepisów na preparaty domowej roboty.

NIEDOBÓR FORMUŁY DLA DZIECI NA POZIOMIE „KRYZYSU”, WYNIKUJE PANIKI U RODZICÓW W NASZYCH TYCH

„Potencjalne problemy związane z błędami w doborze i łączeniu składników formuły są bardzo poważne i obejmują zarówno poważne zaburzenia równowagi żywieniowej, jak i niebezpieczne produkty, które mogą zaszkodzić niemowlętom” – napisała agencja federalna na swojej stronie internetowej i udostępniła Fox News Digital.

W 2021 r. FDA otrzymała doniesienia o hospitalizowanych niemowlętach, które cierpiały na niski poziom wapnia po karmieniu mieszanką domową, podał wówczas Fox News Digital.

Z powodu poważnych problemów zdrowotnych FDA stwierdziła, że ​​chociaż „ogólnie reguluje dostępne na rynku preparaty dla niemowląt”, nie zaleca rodzicom preparatów dla niemowląt w domu. Niektóre konsekwencje, według FDA, wahają się od „poważnego braku równowagi żywieniowej do chorób przenoszonych przez żywność, z których oba mogą zagrażać życiu”, ogłosiła agencja w alarmie.

Zdjęcia pustych półek sklepowych, a także przepisy nieuregulowane przez FDA lub zatwierdzone przez FDA na domowe mleko modyfikowane dla niemowląt krążą w mediach społecznościowych, gdy panika wybucha w całym kraju.

Rodzicom, którzy uważają, że ich półki sklepowe są puste, Regan z NYU Health zasugerował, aby skontaktowali się ze swoim pediatrą, który może mieć w magazynie formułę lub może polecić inną markę, na którą można bezpiecznie przejść.

Konsultanci laktacji lub lokalne szpitale mogą być kolejnym źródłem informacji na temat lokalizacji zapasów mleka modyfikowanego w nagłych wypadkach, a także lokalne banki żywności i mniejsze apteki – chociaż niektóre banki żywności zgłaszają niski poziom zużycia mleka modyfikowanego dla niemowląt.

Chociaż karmienie piersią jest opcją, nie wszystkie matki są w stanie to zrobić.

Rodzice mogą spróbować zamówić formułę online bezpośrednio od producentów lub sprzedawców takich jak Amazon. Regan zasugerował dołączenie do grup rodzicielskich w mediach społecznościowych, gdzie aktualizacje są publikowane, gdy lokalne sklepy uzupełniają zapasy.

Chociaż karmienie piersią jest opcją, nie wszystkie matki są w stanie to zrobić.

Banki mleka matki mogą dostarczać „bezpieczne, pasteryzowane” mleko matki, ale Regan powiedziała, że ​​nie jest tanie.

Mieszanka dla niemowląt jest oferowana do sprzedaży w dużym sklepie z dużymi pudełkami 13 stycznia 2022 r. w Chicago, Illinois.  (Zdjęcie: Scott Olson / Getty Images)

Mieszanka dla niemowląt jest oferowana do sprzedaży w dużym sklepie z dużymi pudełkami 13 stycznia 2022 r. w Chicago, Illinois. (Zdjęcie: Scott Olson / Getty Images)

Niemowlęta w wieku około sześciu miesięcy mogą zacząć odstawiać wszystkie formy mleka i mogą być wprowadzane do przecierów, aby zmniejszyć ciężar gromadzenia dużych ilości mleka modyfikowanego.

„Skontaktuj się ze swoim pediatrą, rodziną, przyjaciółmi” – powiedziała Regan, zachęcając rodziców do oparcia się na systemach wsparcia w tym kryzysie.

„Istnieją opcje, aby spróbować uzyskać tę formułę i zapewnić odżywianie, karmić nasze niemowlęta w możliwie najbezpieczniejszy sposób”.

Niedobór mleka modyfikowanego dla niemowląt zaczął się od bieżących problemów z łańcuchem dostaw, poinformował FOX Business.

Sytuacja uległa eskalacji w ostatnich tygodniach z powodu: przypomina przez producenta mleka modyfikowanego Abbott Laboratories po śmierci dwóch niemowląt, które podobno spożywały mleko modyfikowane wyprodukowane w zakładzie firmy w Sturgis w stanie Michigan.

„Dokładny przegląd wszystkich dostępnych danych wskazuje, że mieszanka dla niemowląt produkowana w naszym zakładzie w Sturgis nie jest prawdopodobnie źródłem infekcji w zgłoszonych przypadkach i że nie doszło do wybuchu epidemii spowodowanej przez produkty z zakładu” – powiedział Abbott Laboratories w rozmowie z FOX Business. oświadczenie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Niedobory spowodowały, że główni detaliści, w tym Target, Walmart, Walgreens i CVS, nałożyli limity na ilość, jaką klienci mogą kupić jednorazowo.

Jon Brown i Breck Dumas z FOX Business współtworzyli ten raport.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.