Restauracje Phoenix świętują dziedzictwo azjatyckiej Ameryki i wyspiarzy Pacyfiku poprzez jedzenie

Restauracje Phoenix świętują dziedzictwo azjatyckiej Ameryki i wyspiarzy Pacyfiku poprzez jedzenie

Jedzenie zawsze nas łączyło. Dorastałem w filipińskim gospodarstwie domowym, więc nie tylko zawsze była tam lodówka, ale mama zawsze pytała: „Jesz? Czy jesteś głodny

Kiedy przeprowadziłem się do Nowego Jorku i Los Angeles, mieszkając w Nowym Jorku i Los Angeles, szybko zdałem sobie sprawę, że dobre jedzenie jest bardzo dostępne i nie musisz wydawać całej wypłaty, aby zjeść jedne z najlepszych miejsc w kraju.

I tak jak wtedy, gdy dorastałem, jedzenie jest wspólnotą. W maju przypada Miesiąc Dziedzictwa Wysp Azji, Ameryki i Pacyfiku, w którym świętuje się historię dziedzictwa i dziedzictwa, w tym Fidżi, Hawaje, Guam i Samoa, żeby wymienić tylko kilka.

Lista kultur jest z natury zróżnicowana, a wraz z nią pojawia się ekscytująca i ogromna gama składników, smaków i potraw.

Federalna Rada Regionu Azji i Pacyfiku ogłosiła tegoroczny temat miesiąca „Stawanie się poprzez zaawansowanych liderów”.

Chociaż nie mogliśmy objąć wszystkich innowatorów kulinarnych, ta wybrana lista restauracji i małych firm ma swoje dania i promuje kulturę i społeczność w Dolinie.

Od purpurowego ryżu i sushi burrito po desery w stylu Hongkongu i filipińskie lechony, te restauracje zasługują na uznanie za ich kulinarną sprawność i pomysły, które przyniosły dolinie całą gamę azjatyckich smaków. Razem tworzą kulinarną społeczność Phoenixa.

Harumi Sushi & Sake

Ulica Zachodniego Adamsa 114
602-258-0131
www.harumisushiaz.com

Harumi Sushi & Sake po raz pierwszy zdobyło wyróżnienie ze względu na dania. Czarny ryż staje się fioletowy po ugotowaniu i historycznie zarezerwowany dla arystokracji.

„Czarny ryż jest podstawą w krajach azjatyckich i chcieliśmy sprowadzić do Valley wyjątkowo czarny ryż, który jest o wiele zdrowszy” – mówi właścicielka Jessica Kim. „To długi proces, ale innowacja warta wysiłku”.

Harumi jest zaangażowana w doświadczenie „od morza do stołu”, latając w rybach z całego świata i tworząc dania w przystępnych cenach.

„Interpretacja kuchni japońskiej Harumi polega na zachowaniu autentyczności i jakości. Te dwie rzeczy nie podlegają negocjacjom” – mówi Kim.

Zamów ulubione sushi klientów, takie jak bułka Oh My God, która wychodzi w ogniu, lub H3, która zawiera pikantny tuńczyk i łosoś przywieziony ze Szkocji. Harumi została uznana przez Yelp za firmę mniejszościową 2022 kobiet i właśnie została otwarta w swojej drugiej lokalizacji w Peorii.

Kliknij, aby powiększyć

Hot Cheeto Crunch z Sushi Burrito na zewnątrz.

Zdjęcie autorstwa Pokitrition.

Pokitrition

3235 West Ray Road
480-818-9819
www.pokitrition.com

Zachodnie Wybrzeże nie jest obce sushi burrito. Ale dopiero po uformowaniu się czwórki dzieci z college’u Fenicjanie mogli wreszcie spróbować tego innowacyjnego podejścia do tradycyjnego sushi.

„Inspiracją do stworzenia sushi burrito było doświadczenie kulinarne, w którym ugryzienia sushi spotykają się z pełnym posiłkiem, co oznacza, że ​​można zjeść kęs sushi zamiast kawałków wielkości kęsa za pomocą pałeczek i podobnych składników”, mówi Jimmy Li, współpracownik -właściciel Pokitrition. „Ciągle dodajemy nowe pozycje do naszego menu, aby bawić się różnymi smakami”.

Wybierz Burrito Spice-Sea lub Crispy Spam N 'Eggs Breakfast Burrito, a nawet dodaj Hot Cheeto Crunch na zewnątrz.

Zamiast stawiać czoła wyzwaniom, gdy klienci przyzwyczajają się do swoich innowacyjnych menu, Pokitrition właśnie otworzył nową lokalizację w Scottsdale i rozszerzył swoje menu, które obejmuje teraz hawajskie produkty podstawowe, takie jak wieprzowina katsu i hawajski makaron. Ale właściciele przypisują swój sukces swojej społeczności.

„Bez naszych gości bylibyśmy my i byśmy nie rozpoznali” – mówi Li.

Kliknij, aby powiększyć Tradycyjny lechon i inne dania filipińskie.  - ZDJĘCIE PRZEZ PALECZNIKÓW PHX LECHON.

Tradycyjny lechon i inne dania filipińskie.

Fot. PHX Lechon Roasters.

Palarnia PHX Lechon

659 East Main Street
602-410-8115
www.phxlechonroasters.com

PHX Lechon Roasters zaczynało jako filipińska street food truck, ale zakup legowiska na grilla na podwórku przyjaciela na zawsze zmienił trajektorię właścicieli.

„Kiedy pieczesz całą świnię w stylu rożna, na żywo na imprezie, jest wiele przeszkód do pokonania” – mówi współwłaściciel Brian Webb, który prowadzi firmę wraz z żoną i partnerką Margitą.

Pieczenie całej świni nie jest prostym zadaniem, a dodanie pysznych składników do mapy na PHX Lechon Roasters. Para przyznaje, że w dzisiejszych czasach ludzie mają dużo większą wiedzę na temat kuchni filipińskiej, co nie miało miejsca dekadę temu.

„Coraz więcej ludzi przekopuje się przez powierzchnię lumpii i adobo” – mówi Brian. Co więcej, wszyscy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami.

To, co wyróżnia Margitę w PHX Lechon Roasters, to jej rodzinny przepis.

„Jesteśmy wyjątkowi ze względu na naszego lechona tutaj, ale to jest to samo, z którego pochodzę. W Cebu na Filipinach nadziewamy go trawą cytrynową i do gotowania używamy tylko węgla drzewnego. Używamy tutaj węgla drzewnego, niewiele innych osób, „mówi. Ale co najważniejsze, zawsze wkładamy miłość w nasze jedzenie”.

Odświeżająca Mega Herbata Owocowa.  - ZDJĘCIE PRZEZ MISS DESER.

Odświeżająca Mega Herbata Owocowa.

Zdjęcie: Miss Dessert.

Pani Deser

1832 West Broadway Road
480-912-3585
www.missdessertus.com

W 2012 roku Harry Yu był międzynarodowym studentem, który tęsknił za rodzinnym miastem Smaków. To, co zaczęło się jako tęsknota za domem i nostalgia, szybko przekształciło się w podróż według przepisów na desery z Hongkongu, najpierw do Teksasu, a potem do Doliny.

„Widziałem wielu międzynarodowych studentów jadących pięć godzin z Dallas do Chinatown Houston, aby dowiedzieć się, kim są, tak jak ja. Dlatego poszedłem razem z rodzicami budować Miss Dessert ”- mówi Yu.

Od momentu otwarcia w Mesa 2018 Miss Dessert została natychmiast przyjęta przez chińskich studentów ASU i od tego czasu znacznie rozszerzyła swój zasięg.

W menu Deser wybierz jedną z trzech baz: waniliowy śnieg, sago i yoji. Mondo Mango, ulubione przez tłumy, to mieszanka tajskiego lepkiego ryżu z mango w waniliowym śniegu.

„Zawsze robimy napoje i desery w autentyczny sposób. Chcemy wykorzystać nasze napoje i desery, aby rozprzestrzenić dolinę wokół naszej azjatyckiej kultury ”- mówi Yu.

Miss Dessert właśnie otworzyła drugą lokalizację w Phoenix.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.