Recenzja Ninja Creami: Świetne lody — po prostu trzymaj się przepisu

Recenzja Ninja Creami: Świetne lody — po prostu trzymaj się przepisu

W letnie niedziele Kiedy byłem dzieckiem, moi rodzice zabierali mnie i moją siostrę do Jenni’s Ice Cream w Barrington w New Hampshire, gdybyśmy w tym tygodniu byli dobrzy. Podkochiwałam się w jednej z łyżek i uznałabym to za dobry znak, gdyby przypomniała sobie moje „zwykłe”, małą gałkę lodów truskawkowych na rożku cukru.

Nic się nigdy nie wydarzyło z dziewczyną z lodami, ale nadal mam słabość do dobrych lodów, gelato – i mojego pierwszego ulubionego sorbetu. Jednak robienie lodów w domu zawsze było jak urządzenie, z innym gigantycznym blokiem ze stali nierdzewnej zajmującym miejsce na blacie. Ale rozwijający się trend wśród domowych producentów lodów zastanawia się, czy powinienem ponownie rozważyć to stanowisko.

Ninja Creami [sic] Wygląda trochę jak wysoki, chudy ekspres do kawy. Możesz zrobić własne lody, wlać je do specjalnych kufli swojej maszyny, zamrażać przez 24 godziny, a następnie przetwarzać przez około 90 sekund. Magia naprawdę dzieje się w ostatniej części, w której mały, napędzany silnikiem świder do lodu, niczym obracające się ostrze, zamienia się w solidny smakołyk do nabierania. Niektórzy ludzie z branży spożywczej mogą powiedzieć: „Hej… poczekaj chwilę. To brzmi jak podróbka Pacojet”. Powiedziałbym, że mają rację.

Wiecej o tym za chwile. Ale najpierw lody! Zrobiłem kilka, zaczynając od pierwszych ponad 30 propozycji zawartych w książeczce z przepisami: lody waniliowe z kawałkami czekolady. Połączyłam łyżkę serka śmietankowego z cukrem, ekstraktem waniliowym, gęstą śmietaną i mlekiem pełnym. Po całym dniu mrozu nacisnąłem przycisk z lodami, a ostrza obracają się i wirują w dół pojemnika. Następnie zrobiłem w lodach wgłębienie, wlałem ćwiartkę mini kawałków czekolady (Ninja nazywa te dodatki w stylu Blizzarda z późnego etapu „dodatkami”), wcisnąłem przycisk Mix-In i kiedy było skończone, złapałem łyżkę. To była dobra rzecz. Przyjemnie kremowy, nie lodowaty, z odrobiną giętkości widocznej na wierzchu, wirujące ostrze z wirujących ścieżek formy. Dokładnie o słodyczy, lody ze sklepu spożywczego z wyrównaniem.

Lody truskawkowe były innym zwierzęciem, z posiekanymi truskawkami z puree, macerowanymi z cukrem, syropem kukurydzianym i sokiem z cytryny, zanim zmieszano ciężką śmietanę i pół litra trafiło do zamrażarki. Gotowe lody wyszły naprawdę dobrze. Nie Jenni, ale nieźle. Widziałem też kilka razy w przyszłości, kiedy produkt końcowy miał nieco ręczne wezwanie do „kruchej” tekstury. Można to rozwiązać lub przynajmniej rozwiązać wystarczająco, dzięki następującej sugestii Ninja i ponownemu uruchomieniu maszyny, naciskając Re-Spin.

Następnie zmieniłam styl i wypróbowałam przepis Ninja na jednoskładnikowy sorbet z mango, w którym jednym ze składników były kawałki mango w puszce we własnym soku, które trafiały do ​​specjalnego kufla i na 24 godziny do zamrażarki. Następnie zamieniłem go w sorbet. Tutaj przeczytam swoje notatki: „Nie. Bardziej przypomina ubity śnieg niż sorbet.” Tekstura była nieprawidłowa i ponowne wirowanie jej nie uratowało.

Zespół kuchni testowej ninja zbliża się również do poziomu słodyczy gotowego produktu. Zakonserwowane owoce są tak zapakowane w idealnym poziomie słodyczy do zjedzenia prosto z puszki, ale zamrożenie osłabia ich smak. Z perspektywy czasu nie było zaskoczeniem, że mrożony sorbet z owoców w puszkach potrzebował cukru. Dodatkowo różne owoce mają różną słodycz w zależności od producenta. Trochę trzymania się za rękę (lub tylko więcej niż jednego składnika) powstrzymałoby rozczarowanie. Zaskoczyło mnie, że Ninja tak wiele zostawił przypadkowi.

Przepis rodeo

Zdjęcie: Ninja

To również sprawiło, że zacząłem się zastanawiać nad wymyślaniem własnych smaków. Nic dziwnego, pamiętaj, ale może korzyść z czegoś jest sezonowa lub nie można jej znaleźć w sklepie na rogu. Ninja naprawdę zabezpiecza zarówno broszurę z przepisami, jak i książkę kucharską za 17 USD dla początkujących, którzy sprzedają je osobno, zauważając, że możesz użyć swoich ulubionych przepisów na lody, ponieważ Creami „działa inaczej niż tradycyjne maszyny do lodów”. Wtedy naprawdę robi tylko niejasną falę, gdy wymyślisz, jak zrobić rzeczy zrób to sam. Gdyby książka kucharska, która ma kilkadziesiąt przepisów, trafiła do pudełka zamiast być osobnym zakupem, powiedziałbym, że cietrzew. (Dla tych, którzy szukają inspiracji do unieważnienia gwarancji, sprawdź The Pacojet Entries in Modernist Cuisine, wraz z książką kucharską i stroną internetową Pacojet).

Ponieważ już narzekam, zauważę, że pokrywki słoików są głupio trudne do założenia, nawet cienkie nitki plastiku po wewnętrznej stronie pokrywki, które mogłyby wpaść w twoje internetowe recenzje deserów.

Zdjęcie: Joe Ray

Zdjęcie: Joe Ray

Ruszyłam dalej, używając lodów waniliowych do przygotowania przepisu ninja: laski wanilii ze startych żółtek, syropu kukurydzianego, śmietanki, mleka i eterycznie pachnących nasion. Wyszedł z maszyny następnego dnia, miał profesjonalny wygląd, a prawdziwa wanilia sprawiła, że ​​zaczął śpiewać. Ale gdybym miał iść głęboko, powiedziałbym, że ma trochę glinianej konsystencji i przeżuwalność do moich mrożonych smakołyków z wyglądu. Odrobina prób i błędów doprowadziłaby mnie w końcu do celu.

Następnie bezskutecznie próbowałem freestyle’u. Miałem pszczołę w mojej masce, aby zrobić coś zabawnego z Campari, szablonem jako przepis na pomarańczowy sorbet Creami. Wymaga filiżanki soku pomarańczowego, więc użyłem pół szklanki OJ i pół szklanki Campari. Moim pomysłem było zabranie go na przyjęcie, ale to w ogóle nie wyszło; Pijana goryczka była przytłaczająca, a konsystencja bardziej przypominała koktajl mleczny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.