Przygotuj te wiosenne przepisy Panzanella i Veggie Strata na następny brunch w domu

Veggie strata and panzanella from Zach Martinucci of Rebel Bread. Photo courtesy of Rebel Bread

Założyciel Rebel Bread, Zach Martinucci, postrzega chleb jako płótno do opowiadania historii poprzez jedzenie. Przykład: popularny zakwas Nonna G z piekarni South Broadway opowiada historię zmarłej babci Martinucci, Nonna Gloria. „Kiedy zmarła pięć lat temu, chciałem zrobić bochenek na jej cześć i pamięć”, mówi 27-letni Martinucci. „To moja włoska babcia, która była moją kulinarną i życiową inspiracją, więc zrobiłem bochenek ze wszystkimi składnikami, które wkładała do swojej niedzielnej pieczeni — pieczonym czosnkiem, świeżą szałwią, rozmarynem, solą, pieprzem i oliwą z oliwek. Kiedy robimy te bochenki, piekarnia pachnie jak jej kuchnia ”.

W tym samym celu Martinucci wierzy również, że chleb może być naczyniem dla innych smaków. W przypadku brunchu oznacza to przemiany, takie jak robienie dekadenckich francuskich tostów z chałki lub przerabianie jednodniowego bochenka zakwasu na grzanki lub sałatkę chlebową.

Miłość Martinucci do jedzenia – w tym brunchu – wywodzi się z dorastania w rodzinie, która uwielbiała gotować i jeść, mówi. Jedzenie było tak ważną częścią jego dzieciństwa w pobliżu San Francisco, że postanowił studiować antropologię kulinarną na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, a później studiować profesjonalne pieczenie chleba i ciasta w Instytucie Piekarskim w San Francisco. Martinucci zdobył także praktyczne doświadczenie, gdy kuzyn jego ojca otworzył francuską piekarnię handlową w Bay Area.

W 2018 roku Martinucci zdecydował się na samodzielne uderzenie. Przeniósł się do Denver i otworzył Rebel Bread, piekarnię skupiającą się na edukacji i społeczności. „Zaczęliśmy prowadzić zajęcia, aby nawiązać kontakt z ludźmi tuż po transakcji kupowania chleba, ale naprawdę uczyliśmy się więcej o historiach i ludziach, którzy za tym stoją” – mówi.

Obecnie jest zajęty nową usługą odbioru i dostawy subskrypcji Rebel Bread o nazwie Bread Club, która została uruchomiona w marcu 2020 r., a niedawno została rozszerzona o inne piekarnie, takie jak Mile High Pie Co. i Moon Raccoon Baking Co. (Możesz również odebrać ofertę Carby Rebel Bread w kasie ich zakładu produkcyjnego na South Broadway, w różnych kawiarniach i sklepach w okolicy metra, na targowiskach rolników i za pośrednictwem wybranych CSA.)

Ale nawet przy tak wielu projektach Martinucci zawsze znajduje czas na brunch. Poniżej dzieli się swoimi przepisami na wegetariańską warstwę (pożywne danie podobne do chleba frittata) oraz zieloną i fasolową panzanellę (sałatkę chlebową inspirowaną włoską), które są idealne do wszelkich wiosennych produktów, które masz pod ręką.

Zieloni i Fasola Panzanella

Fasola i zielenina panzanella od Zacha Martinucci z Rebel Bread. Zdjęcie dzięki uprzejmości Rebel Bread

⅓ bochenek chleba jednodniowego
1 lb. Jarmuż
5 uncji rukola
5–6 rzodkiewek
¼ szklanki świeżych liści mięty
1 lb. (1 puszka) białej fasoli
8 uncji z mozzarelli bocconcini (kuleczki)
½ szklanki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia
2 łyżeczki. Sól
Sok z 1 cytryny

W misce wymieszaj oliwę extra virgin, sól i sok z cytryny. Dodaj więcej cytryny lub soli do smaku (powinna być zarówno cierpka, jak i słona). Odłożyć na bok.

Jarmuż sparzyć we wrzącej wodzie przez 5–10 minut, aż zmięknie. Odcedź i odstaw na bok. Pokrój rzodkiewki na cienkie plasterki na mandolinie lub nożem; i drobno posiekaj miętę. Pokrój mozzarellę na kawałki wielkości kęsa. Odcedź i opłucz fasolę. Pokrój chleb w kostkę od ½ do 1 cala.

W dużej misce wymieszaj wszystkie składniki, aż dokładnie się wymieszają i pokryją winegretem. Powinno być błyszczące i lekko przesadzone, ponieważ chleb wchłonie trochę sosu. Jeśli wygląda na suche, dodaj około ¼ szklanki więcej oliwy z oliwek. Przykryj i wstaw do lodówki na co najmniej 30 minut (lub do nocy). Przed podaniem pozwól dojść do temperatury pokojowej.

Wiosenne Warzywa Warzywa

Warzywa wegetariańskie od Zacha Martinucci z Rebel Bread.  Zdjęcie dzięki uprzejmości Rebel Bread
Warzywa wegetariańskie od Zacha Martinucci z Rebel Bread. Zdjęcie dzięki uprzejmości Rebel Bread

½ bochenka jednodniowego Rebel Sourdough lub 1 bochenek ciabatty
Około 1 funta lub 1 pęczek szparagów
Około 1 funta lub 1 pęczek botwiny
Około ¼ szklanki świeżej włoskiej pietruszki
4 uncje kozi ser
4 jajka
1 szklanka mleka
1 łyżeczka. Sól

W dużej misce wymieszaj jajka, mleko i sól, aż się połączą. Odłożyć na bok.

Odetnij około 1 cal od końców szparagów, a następnie pokrój łodygi na 1 calowe kawałki. Blanszować we wrzącej wodzie przez cztery minuty. Odcedź i odstaw na bok.

Usuń łodygi ze środka liści botwiny, a następnie pokrój botwinę na 1-calowe wstążki. Blanszować we wrzącej wodzie przez minutę. Odcedź i odstaw na bok. Oba warzywa można blanszować w tym samym garnku. Najpierw dodaj szparagi; dodaj boćwinę po trzech minutach; i odcedź wszystko po łącznie czterech minutach. Pokrój chleb w 1-calową kostkę. Drobno posiekaj pietruszkę. Pokruszony kozi ser. Gdy warzywa ostygną, wrzuć wszystkie składniki do masy jajecznej i wymieszaj łopatką, aż się połączą. Przykryj i wstaw do lodówki na 30 minut lub do nocy.

Nagrzej piekarnik do 350 stopni. Przed pieczeniem wrzuć mieszankę kilka razy, aby upewnić się, że jajka są równomiernie rozłożone. Wlać do 10-calowej okrągłej żeliwnej patelni i delikatnie docisnąć, aby dopasować. (Możesz również użyć wysmarowanej tłuszczem formy do pieczenia o wymiarach 9 na 9 cali lub większej). Piecz naczynie przez 30–40 minut, aż jajka zastygną. Pozostaw do ostygnięcia, a następnie podawaj na ciepło lub w temperaturze pokojowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.