Przygotowywanie niedrogich, smacznych dań z zamrażarki

Przygotowywanie niedrogich, smacznych dań z zamrażarki

Kathrine Lynch, założycielka serwisu planowania posiłków The Daily Menu, dzieli się szeregiem wskazówek dotyczących budżetu i przepisów, które pozwolą ograniczyć rachunki za zakupy spożywcze i zmarnować żywność.

Jedną z jej największych wskazówek jest kupowanie luzem i gotowanie partiami, aby można było zamrozić połowę na później.

Zapiekanka z Kiełbasą
Zdjęcie: Kathrine Barker

Jej posiłki okazały się kosztować około 2,60 USD za talerz – które dostarcza mrożone warzywa, kupując specjalne mięso i podstawowe produkty w stałych cenach, takie jak ryż i makaron.

„Musisz nadać priorytet chęci zaoszczędzenia pieniędzy lub chęci, aby twoje pieniądze lub jedzenie poszły trochę dalej” — mówi Lynch Kathryn Ryan.

„Mówię ludziom, zanim jeszcze postawisz stopę w supermarkecie, aby przyjrzeć się temu, co już masz w domu, ponieważ zdziwiłbyś się, co tak naprawdę możesz zrobić z zaledwie kilku składników”.

Kolejną wskazówką od Lyncha jest, aby nie wchodzić do supermarketu bez listy zakupów.

„Więc przygotowujesz wokół nich posiłki [ingredients in your kitchen already] a potem naprawdę planujesz, co zamierzasz kupić. … Trzymaj się tej listy i trzymaj się swojego budżetu.

„A potem kupuj dania specjalne, jak tylko możesz, zwłaszcza jeśli chodzi o kupowanie mięsa, ponieważ kiedy robię przepisy na obiad, zawsze jest to najdroższy składnik, więc gdzie możesz kupić mięso hurtowo.

„W takim razie spójrz, jakie warzywa i owoce są na specjalnych, jeśli nie ma ich dużo [about] patrząc na alternatywy, powiedzmy na szkolne lunchboxy lub na obiady. A na obiady, twoje mrożone warzywa, jak mówisz, są zawsze naprawdę niedrogie i to świetny sposób na dodanie dodatkowych składników odżywczych do posiłków.”

Zielone curry z kurczaka

Zielone curry z kurczaka
Zdjęcie: Kathrine Barker

Nie ma nic złego w kupowaniu przygotowanych zdrowych baz do posiłków lub sosów w supermarkecie, jeśli oznacza to, że oszczędzasz, mówi.

„Kiedy ktoś mnie złapie i nigdy wcześniej nie gotował, co zdarza się dość często, dam mu smażyć; użyj sosu stir fry, użyj piersi z kurczaka, trochę ryżu lub 2-minutowego makaronu, które zwykle są naprawdę dobrą ceną, i oczywiście mrożone warzywa.

„To naprawdę łatwy sposób, aby ludzie odnieśli sukces w kuchni i rzeczywiście nabrali pewności siebie, aby spróbować gotować”.

Wędzone ciasto rybne

Wędzone ciasto rybne
Zdjęcie: Kathrine Barker

Możesz ograniczyć przyprawy lub zioła, których użyjesz tylko raz, patrząc na przepisy zawierające wspólne składniki i tworząc własne bazy przyprawowe, mówi Lynch.

„Kupuję, powiedzmy, bulion z kurczaka w proszku, czosnek w proszku, cebulę w proszku, suszoną pietruszkę, to jest podstawa wszystkich moich przepisów na kurczaka, a stamtąd staram się dodawać różne smaki.

„Więc jeśli jest to danie indyjskie, mogę kupić pomidory, które mają już dodane do nich indyjskie przyprawy… więc tak naprawdę zastanawiasz się, jak można je nakładać, jak zrobić ogólne przyprawy, a następnie dodać kilka kawałków i kawałków zmienić smaki.”

Spaghetti bolognese

Spaghetti bolognese
Zdjęcie: Kathrine Barker

Jej kluczem do udanego gotowania w partiach jest planowanie zgodnie z harmonogramem, ale także nie wychodzenie za daleko.

„Nie ma nic gorszego niż napełnianie zamrażarki wszystkimi tymi posiłkami z właściwą intencją, by je przeżyć, ale jeśli nie masz zamiaru ich jeść w ciągu najbliższego miesiąca, w pewnym sensie dodajesz coraz więcej rzeczy do zamrażarka, przez którą tak naprawdę nie pracujesz.

„W końcu, jeśli nie umawiałeś się z nim na randkę i nie jesteś pewien, czy jest to bezpieczne do jedzenia, i w końcu go wyrzucasz, cóż, po prostu zmarnowałeś swój czas i pieniądze”.

Chociaż jej posiłki są zaprojektowane tak, aby można je było zamrozić, radzi, aby mrożone warzywa w posiłkach nie musiały być gotowane z wyprzedzeniem i ponownie zamrażane.

Meksykańskie mięso mielone

Meksykańskie mięso mielone
Zdjęcie: Kathrine Barker

„Więc spaghetti Bolognese, po prostu robisz mielone mięso i makaron, a następnie zamrażasz je, a potem możesz po prostu ugotować świeże warzywa do dodania lub sałatkę.

„Ponieważ czasami [frozen vegetables] nie zawsze podgrzewaj tak dobrze, mogą uzyskać niewielką zawartość wody, co sprawia, że ​​jedzenie jest trochę wodniste. Dlatego najlepiej przyjrzeć się sposobom, w jaki można nim zarządzać, aby po odgrzaniu posiłku smakował tak samo dobrze, jak był ugotowany na świeżo”.

Z tego powodu w swoich przepisach unikała ziemniaków i wybrała puree kumara w wiejskiej zapiekance z kurczaka i wędzoną rybę.

„Odkryłem, że szczególnie podoba mi się zapiekanka, w której jest dość dużo warzyw, więc znowu może być trochę wodnista, gdy ją podgrzejesz, po prostu mieszasz kumarę w sosie i po prostu ją zagęszcza i szczerze smakuje dokładnie tak samo, jak gdybyś miał go ugotować w te same dni ”.

Country_Zapiekanka Z Kurczaka

Country_Zapiekanka Z Kurczaka
Zdjęcie: Kathrine Barker

Mrożenie warzyw to również dobry sposób na przechowywanie tych sezonowych, które kupujesz na specjalne zamówienie, ale nie używaj ich często, mówi Lynch.

„Kupowałem cały seler, kroiłem go, a potem zamrażałem w woreczku zatrzaskowym lub w pojemniku, a gdy była zima, [for] zupy i zapiekanki, po prostu weź garść lub cokolwiek, czego potrzebujesz i po prostu wrzuć to i to tak samo, jak używanie świeżego.

Kremowy Kurczak Pomidorowy

Kremowy Kurczak Pomidorowy
Zdjęcie: Kathrine Barker

„To samo, co latem, używa papryki, więc gdy są specjalne, pokrój je i możesz po prostu zamrozić je na tacy piekarnika, aby były sypkie, a następnie włóż je do torebki zatrzaskowej lub pojemnik i znowu możesz wziąć garść i włożyć do swoich zapiekanek lub na wierzchu pizzy.”

Soczewica i ciecierzyca mogą znacznie zwiększyć objętość posiłku, zwłaszcza jeśli chcesz ograniczyć mięso, mówi.

„To, co robię, to mieszam puszkę soczewicy z odrobiną bulionu wołowego, a następnie dodaję to do twarogu lub do spaghetti Bolognese.

„Podbija białko, sprawia, że ​​są bardziej sycące, a także dodaje dużo smaku”.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.