Przepisy na słodkie i pikantne daktyle na iftar i suhoor

Przepisy na słodkie i pikantne daktyle na iftar i suhoor

Daktyle są podstawą ramadanowego stołu i symbolem gościnności na całym Bliskim Wschodzie, gdzie gości tradycyjnie wita się daktylami i herbatą.

Owoce są uprawiane od czasów prehistorycznych, a zapisy o najwcześniejszych zbiorach sięgają Bliskiego Wschodu, gdzie suche upały zapewniają idealne warunki do wzrostu palm daktylowych. Nie inaczej niż w naszym klimacie w metro Phoenix, gdzie uprawia się wiele odmian z Bliskiego Wschodu.

„Ludzie nie znają dat są tutaj:Historia gaju palm daktylowych ASU w Mesa

Daktyle były istotną częścią diety koczowniczej, dostarczając znacznej ilości błonnika oraz różnorodnych witamin i minerałów.

Jedzone zarówno świeże, jak i suszone, zapewniały pożywienie podczas długich podróży lądowych. Mówiono, że prorok Mahomet rozpoczął swój Ramadan iftar od trzech lub pięciu dat, a wielu muzułmanów idzie w jego ślady, ponieważ szybko dostępny cukier pomaga zrównoważyć poziom cukru we krwi po dniu postu.

Tradycyjny posiłek palestyński jest przygotowywany na Ramadan w domu rodziny Monsour w okolicy Laveen w Feniksie 15 kwietnia 2021 r.

Tutaj, w Dolinie, lokalne i importowane daty są łatwe do zdobycia w lokalnych butikach z datami i na rynkach bliskowschodnich. Dla tych, którzy obserwują post, prawdopodobnie masz już pod ręką terminy.

Daktyle same w sobie są pysznym i wygodnym przysmakiem, ale mogą również odgrywać główną rolę w obfitych, pikantnych przepisach. Poniżej kilka moich ulubionych przepisów na pikantne daktyle, które są idealne na iftar, suhoor lub o każdej porze roku.

Uprawiane lokalnie:Jak wolontariusze zachowują niepowtarzalny smak historii randek w Arizonie

Adas polo z tahdig

Adas polo to perskie danie z ryżu przyrządzane z soczewicy i daktyli.

Ten ryż basmati nadziewany soczewicą i daktylem to klasyczny irański przepis. Podczas gdy niektórzy ludzie lubią również dodawać mięso mielone, przepis mojej teściowej jest wegetariański. Czemu nie? W soczewicy jest dużo białka. Powstałe danie oferuje wspaniałą różnorodność tekstur i słodkich, pikantnych smaków. Jest na tyle pożywna, że ​​może być samodzielnym posiłkiem, ale również świetnie komponuje się z grillowanymi mięsami i warzywami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.