Przepisy na Ramadan: Knedle z miodem | Arabskie wiadomości

Przepisy na Ramadan: Knedle z miodem |  Arabskie wiadomości

Międzynarodowe przysmaki kulinarne w nowych restauracjach fine dining w Arabii Saudyjskiej

ALKHOBAR: Mówią, że wszystkie dobre rzeczy przychodzą trójkami, a Alkhobar ma trzykrotnie więcej opcji, aby zaoferować smakoszom eleganckie doznania kulinarne podczas kąpieli w Corniche podczas tego Ramadanu.

Po prawie trzech latach od rozpoczęcia blokady, te skupiska restauracji nad morzem zostały otwarte w pierwszym Dniu Założenia Arabii Saudyjskiej, aby przetransportować klientów do trzech miejsc docelowych w kompleksie Al-Matal: Francja na parterze, Japonia na drugim i Grecja na trzecim.

Po udanym otwarciu tych trzech niezwykłych restauracji w lutym, charyzmatyczny szef kuchni Marios George i grupa Cavadore oferują kuszące opcje z ich wyrafinowaną gościnnością podczas świętego miesiąca Ramadan. We współpracy z Abdul Aziz Al-Moajil, jego bratem Saadem i ich ojcem Mohammedem Saadem, wiceprzewodniczącym Grupy Al-Moajil, stworzyli kolejny powód, aby świat odwiedził Alkhobar.

Pamiętałem, że te restauracje znajdują się w Arabii Saudyjskiej i mamy kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać, więc starałem się czerpać inspirację z kraju, z którego pochodzi każda restauracja, jednocześnie pamiętając o mojej skromności i wrażliwości kulturowej kraju, w którym obecnie znajdują się te restauracje.

Hajfa al-SudairiProjektant mody

Przenieś się na ulice Paryża w ten ramadan, eleganckim iftarem w stylu francuskim w Belgravian Brasserie od Maghrib do 1:00 codziennie. Menu zawiera wszystko, od francuskich tostów po pieczonego kurczaka. Dla tych, którzy nie przestrzegają postu, Belgravian Brasserie oferuje francuską popołudniową herbatę od 14 do 17 w dni powszednie w zacisznym miejscu zaprojektowanym z myślą o dyskrecji. Oferują również wyselekcjonowane kosze na prezenty z Ramadanu do przedsprzedaży, takie jak elegancki kosz z zestawem świeżo upieczonych ciast, ręcznie robione czekoladki, daktyle w czekoladzie, pastelowe makaroniki z poduszkami i musującą herbatę, uważaną za najlepszą „wysokiej klasy nie- produkt alkoholowy ”na dzisiejszym rynku.

Hajfa al-Sudairi,
Projektant mody

Przełam chleb w Hellenika od zachodu słońca do 20:00 Menu iftar serwowane jest na stole w rodzinnym stylu, z półmiskami do przekazania, prezentującymi przepyszne dania kuchni greckiej i bliskowschodniej, w tym tradycyjne dipy, orzeźwiające chrupiące sałatki i gorące grille . Między 21:30 a 1:30 w Hellenice odbywa się biesiadny sahoor, podczas którego dostępne są popularne dania kuchni greckiej à la carte i tradycyjna muzyka na żywo, która odda ducha sezonu. Restauracja inspirowana jest greckimi wyspami i Morzem Egejskim.

Uznana japońska restauracja Nozomi należąca do grupy Cavadore oferuje czarujący ramadan, ozdobiony lampionami, świecami i kompozycjami kwiatowymi, które upamiętniają ten święty miesiąc. Otwarta tylko dla sahoor, restauracja oferuje smakoszom możliwość spróbowania kuszących ofert od 21:30 do 2:30. Nozomi została wybrana ze względu na miłość tego pokolenia do zorganizowanego japońskiego stylu jedzenia.

Uważa się, że wszystkie restauracje znajdują się na wyższym końcu przedziału cenowego. Posiadają również sale na prywatne imprezy, które cieszą się dużą popularnością wśród pracowników i podopiecznych Aramco oraz na przyjęcia urodzinowe.

„Pojechałem do Arabii w 2011 roku i zobaczyłem, jak bardzo wszyscy byli pełni pasji i pomyślałem, że postawmy tutaj restaurację” – powiedział szef kuchni George Arab News. „Wielce wierzę w „Zbuduj to, a przyjdą”. Uważam, że Alkhobar to bardzo ważne miasto. Masz tam kilka ogromnych gałęzi przemysłu. Masz wspaniałe, duże rodziny.

George powiedział, że był pod wrażeniem „wyrafinowanego podniebienia” w Alkhobar, ponieważ sąsiaduje on z Bahrajnem z wieloma znakomitymi restauracjami i tylko samochodem od Rijadu. Dopóki te restauracje się nie otworzyły, smakosze musieli podróżować do innych miejsc, aby znaleźć swoje rozwiązanie. Teraz jest na ich podwórku.

„W Arabii możemy robić wielkie rzeczy. W Londynie musimy robić rzeczy w mniejszych miejscowościach; 600 metrów kwadratowych w Londynie jest uważane za dużą restaurację, prawda? Tutaj zbudowaliśmy trzy restauracje o powierzchni 1200 metrów kwadratowych każda. To wyznacza wzór dla regionu. Nie chodzi tylko o pieniądze. Jeśli składa oświadczenie, wnosimy coś, co dodaje kulturze, co jest bogactwem regionu ”- powiedział George.

Na długo przed rozpoczęciem prac nad projektem restauracji firma strategicznie stworzyła infrastrukturę, tworząc firmę, która najpierw będzie importować niektóre produkty, takie jak oliwa z oliwek pochodząca z jednej plantacji oliwy z oliwek w Grecji, która została umieszczona na liście nr. 1 oliwa z oliwek na świecie w ciągu ostatnich pięciu lat. Umożliwiło im to utrzymanie silnej pozycji, aby zapewnić ciągłość doświadczenia i kontrolę jakości, aby klienci mogli cieszyć się stałą doskonałością na talerzu za każdym razem, gdy odwiedzają.

Następnie zakładają akademię z siedzibą w Alkhobar, aby szkolić Saudyjczyków, zwłaszcza kobiet, które chcą pracować w branży restauracyjnej. Będą oferować wsparcie i zasoby, które umożliwią chętnym Saudyjczykom na tym obszarze zdobycie niezbędnych umiejętności.

„Wkrótce otwieramy w Rijadzie. Ale ojciec wspomniał, że gdybym chciał założyć firmę, to musiałbym zacząć w Prowincji Wschodniej, bo tu mieszkamy. Kochamy miasto i kochamy ludzi. Tak więc musimy dodać do naszego miasta, zanim dodamy do innych miast w Arabii Saudyjskiej ”- powiedział Abdul Aziz dla Arab News.

„Jako dyrektor zarządzający i dyrektor generalny nie doszłoby do tego bez wsparcia mojego ojca i brata Saada. Wierzą w mój cel – to rodzinna społeczność ”- powiedział.

Zgodnie z korzeniami Alkhobar, wszystkie eleganckie ubrania noszone przez kobiety w recepcji zostały zaprojektowane przez lokalnego projektanta mody Haifę Al-Sudairi.

„Kiedy zacząłem projektować, poprosiłem właścicieli o przysłanie swoich wizualizacji, kolorystyki – wszystko od AZ. Pamiętałem, że te restauracje znajdują się w Arabii Saudyjskiej i mamy kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać, więc starałem się czerpać inspirację z kraju, z którego pochodzi każda restauracja, jednocześnie pamiętając o mojej skromności i wrażliwości kulturowej kraju, w którym obecnie znajdują się te restauracje. Jestem tak zaszczycony, że zaprojektowałem odzież recepcyjną dla tych wspaniałych restauracji i jestem tak dumny, że mamy takie oferty w naszym drogim mieście Alkhobar ”- powiedział Al-Sudairi.

Zgodnie z tematem budowania rodziny i społeczności, organizatorzy organizują comiesięczny podwieczorek, podczas którego zaproszą na wywiad jedną znaną kobietę z regionu. Al-Sudairi będzie pierwszą kobietą w tej serii rozmów, kiedy wystartują po Eid.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.