Przepis Phila Rosenthala i Raya Romano, który stał się „Somebody Feed Phil”

Przepis Phila Rosenthala i Raya Romano, który stał się „Somebody Feed Phil”

Phil Rosenthal ma jedną z najlepszych prac na świecie: jako twórca i gwiazda popularnego serialu Netflixa „Somebody Feed Phil”, Rosenthal podróżuje niemal wszędzie i je prawie wszystko. „Udajemy się do bajecznych miejsc na Ziemi i staram się, abyś tam przyjechał, pokazując najlepsze miejsca do jedzenia” – powiedział Rosenthal, główny korespondent medyczny CBS News, dr. Jona LaPooka.

„Nie ma nic bardziej rozwijającego umysł niż podróżowanie” – powiedział. „Dosłownie zmienia twój sposób myślenia. Zmienia twoją perspektywę”.


Somebody Feed Phil (sezon 4) | Oficjalny zwiastun | Netflix za pomocą
Netflix na YouTube

Kumpel Rosenthala, aktor Ray Romano, bardzo chwalił swojego przyjaciela: „Gdziekolwiek jestem na świecie, jeśli nadejdzie czas, aby zjeść z żoną, a nie wiemy, gdzie iść, piszę do Phila”.

Spotkali się w 1996 roku, kiedy Rosenthal stworzył, napisał i był producentem wykonawczym „Wszyscy kochają Raymonda”. Romano powiedział: „Zabrali mnie z Nowego Jorku i umówili się na dziesięć spotkań z potencjalnymi showrunnerami. I powiedzmy prawdziwą historię: byłeś drugi. Ale pierwszy facet odrzucił to! Więc poszedłem z Philem”.

„Tak, czy to nie miłe?” Rosenthal roześmiał się.

Program był emitowany przez dziewięć sezonów na antenie CBS, tak więc pomysł na obecny program podróżniczy Rosenthala zrodził się 25 lat temu, kiedy kręcili sitcom.

Rosenthal wspomina: „Mogę szczerze powiedzieć, że to jego wina. Zapytałem go:„ Co zamierzasz zrobić po przerwie ”, tej przerwie między pierwszym a drugim sezonem? A pamiętasz?”

„Wybrzeże Jersey, jak zawsze” – powiedział Romano.

„Racja, prawda! A ja powiedziałem: „Och, to miłe. Czy byłeś kiedyś w Europie?” A on powiedział: „Nie”. A ja powiedziałem: „Dlaczego nie?”

„Powiedziałem: »Nie interesują mnie inne miejsca«” – roześmiał się Romano.

Sztuka naśladowała życie. Rosenthal powiedział: „Zgasła żarówka. Musimy zrobić ten odcinek. Musimy zrobić ten odcinek, w którym wyślemy go z takim nastawieniem”.

phil-rosenthal-ray-romano-a.jpg
Phil Rosenthal, gwiazda „Somebody Feed Phil” i aktor Ray Romano.

Wiadomości CBS


Rosenthal napisał dwa odcinki, które badały brak chęci Romano do podróżowania poza jego ukochany brzeg Jersey i jego ostateczną przemianę.

Raymond najpierw zauważa piękny stojak na kwiaty, a potem, spacerując samotnie, wpada na dwójkę dzieci kopiących piłkę nożną. „Idzie w moją stronę i w pewnym sensie oddaję im to, a potem faktycznie angażują mnie do zabawy z nimi. Kopnij to z nimi” – powiedział Romano.

Dla Rosenthala: „To jedna z moich ulubionych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem w serialu”.

I wreszcie Raymond kupuje kawałek prawdziwej włoskiej pizzy.

Ray: „To jest jak najlepsza pizza, jaką kiedykolwiek jadłem, człowieku!”
Sprzedawca: „Lubisz więcej?”
Ray: „Do diabła tak, chcę więcej!”


Wszyscy kochają Raymonda – Włochy za pomocą
Gianna Gould na YouTube

„Bardzo to kocham” – powiedział Rosenthal. „To wszystko, co kocham w podróżach, jak dosłownie zmienia się twój umysł”.

LaPook zapytał: „Wiemy, co wydarzyło się w odcinku, ale co wydarzyło się w prawdziwym życiu?”

Romano powiedział: „Zostaliśmy we Włoszech i polecieliśmy na Sycylię, aby odwiedzić rodzinne miasto mojej żony. Spędziliśmy więc tydzień w tej małej wiosce na zboczu góry. Rzeczy, które zrobiliśmy w tym odcinku, żyłem w prawdziwym życiu. w tak dużym samochodzie. Karmili nas jedzeniem, które wyhodowali. Wiesz, to po prostu dostrzeganie dobroci w ludziach, którzy nie wyglądają jak ty, brzmią jak ty. Wiesz, jest taki wspólny mianownik, że zdajesz sobie sprawę, że ludzie są dobre na całym ”.

„Więc widzę, że mu się to przytrafia” – powiedział Rosenthal – „i myślę, co bym, gdybym mógł to zrobić dla innych ludzi?”

Rosenthal trzymał się tego pomysłu i rozpoczął swój program podróżniczy i kulinarny w 2018 roku. Mówi, że nigdy nie prosi o spróbowanie czegoś przed filmowaniem: „Nie, po prostu wskakuję jak idiota. A kiedy coś jest niesamowite, tak, dzielę się tym ze wszystkimi To także sekret, dlaczego nie ważę 400 funtów. To dlatego, że wszystko smakuję, nic nie kończę. Podziel się wszystkim. „

Szczególnie lubi szefa kuchni, którego poznał w Tajlandii. „To chatka z gwiazdką Michelin. Niewiarygodne! Omlet z kraba. Jest jak funt, półtora funta świeżo wyłuskanego kraba. ten omlet. i jest tak cholernie pyszny. Nigdy go nie widuje się w Ameryce, ponieważ byłoby to zaporowe, tutaj byłoby to od dwóch do trzystu dolarów. „

Rosenthal właśnie skończył książkę wydaną przez Simon & Schuster (część rodziny Paramount), aby udokumentować jego podróże i najlepsze przepisy, które odkrył.

Szymon i Schuster


Powiedział: „To ci rzemieślnicy, ci rzemieślnicy, którzy są tak troskliwi i dumni. To ich narodowe dziedzictwo, ich osobista historia rodzinna jest w każdym kęsie jedzenia, które dostajesz. I przysięgam ci, możesz tego spróbować”.

Jeśli chodzi o Romano, od czasu „Wszyscy kochają Raymonda” nadal występuje w komediach i dramatach, w tym w „Irlandczyku” Martina Scorsese.

Właśnie skończył reżyserować i zagrać w dramacie „Gdzieś w Queens”, którego był także współautorem scenariusza, po raz kolejny czerpiąc ze wspomnień swojej rodziny. „Czy oni krzyczą? Czy krzyczą?

… Co również doskonale opisuje więź Raya Romano z Philem Rosenthalem.

„Całkiem upokarzające, żebym poszedł z nim na kolację” – powiedział Romano. „A kiedy ludzie przychodzą porozmawiać po autograf, teraz jest to dla tego faceta”.

„Zwariowany!” Rosenthal roześmiał się.

PRZECZYTAJ FRAGMENT: „Ktoś nakarmi Phil the Book”


Po więcej informacji:


Historia wyprodukowana przez Jaya Kernisa. Redaktor: George Pozderec.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.