Przepis na łososia z czosnkiem miodowym i czosnkiem Christiana Greena

Przepis na łososia z czosnkiem miodowym i czosnkiem Christiana Greena

Christian Green po raz pierwszy zwrócił naszą kulinarną uwagę w 2014 roku w piątym sezonie programu „MasterChef” stacji Fox. Niewiarygodne, 29-latek z Nowego Orleanu wywarł takie wrażenie na sędziach podczas serii, że po wyjściu Gordon Ramsay zaproponował, że zainwestuje w przyszłe plany Greena dotyczące food trucka.

Szybko do 2022 roku, a charyzmatyczny kucharz wraca do kuchni MasterChef, tym razem jako uczestnik konkursu „Powrót do wygranej”, w którym byli uczestnicy rywalizują ze sobą o kolejną szansę na zwycięstwo. M&F usiadł z Greenem, który pracuje również ze sportowcami, takimi jak Marcus Davenport z NFL i Zion Williamson z NBA, aby dowiedzieć się, jak dostosowuje posiłki dla różnych sportowców i jak monitoruje swoje makra. Dał nam nawet towar, aby zrobić jego danie z łososia z miodem Cajun i czosnkiem.

„Szczerze mówiąc, oddzwonienie ogromnie zwiększyło moją pewność siebie” – mówi Green, który po raz pierwszy zakochał się w gotowaniu, obserwując, jak jego zmarła babcia wznieca burzę. „Moja babcia pracowała w liceum, gdzie była jedną z głównych pań w stołówce” – wspomina Green. „Po prostu zobaczenie mojej babci, kucharki, a wiesz, że wchodzę z nią do kuchni, jest źródłem inspiracji. Wychodziłam też do ogrodu i zbierałam kapustę warzywną, bataty, okrę, a nawet gruszki, bo robiliśmy też przetwory; z gruszy”.

Green studiował na Dillard University w Nowym Orleanie, gdzie studiował socjologię i psychologię, a następnie przeszedł na kierunek biznesowy, ale jego prawdziwe powołanie nadeszło, gdy skorzystał z szansy dostania się do MasterChef. Stał się ulubieńcem serialu. Po drodze wspólny przyjaciel nawiązał połączenie między Greenem a Davenport, obrończym końcem dla świętych Nowego Orleanu. Jest także zaufanym szefem kuchni Williamsona z New Orleans Pelicans.

Zaopatrywanie sportowców to coś, z czego Green jest bardzo dumny, ale jak sobie radzi z planowaniem różnych posiłków dla różnych typów sportowców? „To jest inne dla każdej osoby i sportu” – mówi. „Powodem, dla którego jest tak inny, jest to, że masz jednego sportowca, który gra 17 meczów rocznie, może więcej, w zależności od tego, czy trafi do play-offów, a z drugiej strony masz sportowca, który gra 80 meczów rocznie. Ponadto sporty są również zupełnie inne, więc ich dieta również musi być inna. Jedną rzeczą, którą zawsze rozważam podczas gotowania, jest upewnienie się, że gotuję posiłki, które pozwolą sportowcom zachować zdrowie, jednocześnie utrzymując odpowiednią wagę. Moim najwyższym priorytetem jest upewnienie się, że wprowadzam odpowiednie odżywianie i żywność do ich organizmu. Niezbędne jest uzyskanie odpowiedniej ilości węglowodanów. Inną rzeczą, którą bardzo często włączam, jest wyciskanie soków, które, powiedziałbym, odgrywa ogromną rolę w moich planach. Na przykład Marcus Davenport nie jest zbytnio warzywnikiem, więc wyciskanie soków daje mi możliwość wdrożenia potrzebnych witamin i składników odżywczych w kreatywny i smaczny sposób”.

MasterChef na Fox

Green mówi, że znalezienie żywności, którą sportowcy kochają, ale która jest również zdrowa, jest świetnym sposobem na utrzymanie ich na dobrej drodze. „Syjon uwielbia owoce morza, co jest dobre dla jego diety” – mówi Green. „W szczególności uwielbia łososia. Dlatego staram się być bliżej owoców morza”. Szef kuchni mówi, że jest świadomy rodzajów węglowodanów, które daje sportowcom. „Staram się wprowadzać do diety dobre, czyste węglowodany, takie jak komosa ryżowa, słodkie pieczone ziemniaki, soczewica, a także gotuję z masłem wegańskim. Nie używam ciężkiej śmietany. Do monitorowania swoich makr Green używa aplikacji o nazwie Lose It! „Za każdym razem, gdy planuję posiłki, loguję wszystkie składniki posiłku do aplikacji” – dzieli się.

A jeśli chodzi o dodawanie smaku, Green zna się na rzeczy. „Mam własną linię przypraw, którą można znaleźć na mojej stronie internetowej Fashion Food Taste” – mówi. „Obecnie mam uniwersalną przyprawę Cajun o niskiej zawartości sodu, przyprawę z ziela lawendowego czosnku i pikantną przyprawę ze skórki cytryny”. Kiedy jego obecne zobowiązania z MasterChef dobiegną końca, ma nadzieję zaprezentować publiczności dalsze doświadczenia „Kolacji z Christianem” i we wszystkim, co gotuje, bardzo kieruje się myślą o stworzeniu spuścizny, z której jego syn może być dumny . „Szczerze mówiąc, wspaniale jest pracować ze sportowcami, aby pomóc im osiągnąć ich cele” – mówi Green. „To znaczy, w pewnym sensie widzę w nich siebie, ponieważ sam byłem sportowcem. Grałem w piłkę nożną i biegałem na bieżni i chociaż nie robiłem tego profesjonalnie na tym poziomie, czuję się dobrze, że mogę świadczyć usługi, aby utrzymać tych sportowców tam, gdzie muszą być, a także być częścią katalizatora co pozwala im stale osiągać swoje cele”.

Christian Green’s Cajun Miód Czosnek Łosoś

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.