Przepis na jubileuszowy pudding: jak zrobić platynowy jubileuszowy drobiazg

Przepis na jubileuszowy pudding: jak zrobić platynowy jubileuszowy drobiazg

Cytrynowa szwajcarska bułka i drobiazg amaretti w odpowiedzi na wyzwanie Fortnum & Mason, aby stworzyć oryginalny pudding

Oficjalnym puddingiem z okazji Jubileuszu Królowej jest cytrynowy Swiss roll i amaretti Jemma Melvin’s, który pokonał 5000 innych deserów.

Zapisz się do naszego biuletynu NationalWorld Today

Drobiazg, zainspirowany dziadkami 31-letniego copywritera – a także Jej Królewskiej Mości – zapisze się w brytyjskiej Królewskiej Historii Kulinarnej wraz z Coronation Chicken i gąbką Victoria.

Po sugestii przyjaciela zwycięzca konkursu określił to doświadczenie jako „surrealistyczne”.

Oto wszystko, co musisz o tym wiedzieć.

Jaki jest przepis?

Melvin’s Trifle of Lemon Curd Swiss Roll na dole, galaretka św. Klemensa, budyń cytrynowy, herbatniki amaretti, coulis mandarynki, świeża bita śmietana, skórka kandyzowana, kawałki czekolady i pokruszone herbatniki amaretti

Zwycięski przepis jest dostępny online Dobre jedzenie BBCFortnum & Mason oraz Wielki Jubileuszowy Lunch.

Obchody Jubileuszu Królowej (fot. PA)

Mówiąc o swoim drobiazgu inspiracji, Melvin wyjaśnił: „Ten szczególny drobiazg jest hołdem złożonym trzem kobietom: to moja babcia, moja babcia i sama królowa”.

Dodała: „Babcia wybrała mnie do pieczenia, wybrała wszystkie elementy, wszystko od podstaw.

„Popisowe danie mojej Nan zawsze było drobnostką; Nazywaliśmy ją drobiazgami królowej. A królowa miała na ślubie posset z cytryną.

Ile będzie kosztować wykonanie?

Organizacja charytatywna Big Jubilee Lunch Charity połączyła siły z królewskim sklepem spożywczym Fortnum i Masonem, aby rzucić wyzwanie brytyjskiej publiczności, aby stworzyli oryginalne i odświętne ciasto, tartę lub pudding, który spełnia kryteria bycia królową, ma niezapomnianą historię i dobrze smakuje. domowych piekarzy za „osiągalne”.

Melvin powiedziała, że ​​ma nadzieję, że „wszyscy w całym kraju” zrobią jej deser, a przepis uczyniła „naprawdę przystępną”.

Ale w miarę jak szaleje kryzys kosztów życia, a inflacja i inne czynniki ekonomiczne podnoszą ceny artykułów spożywczych codziennego użytku, jak opłacalny jest pudding w domu?

(Zdjęcie: Jedzenie BBC)
 • Cztery jajka – 56p
 • 100g cukru pudru – 16p
 • 100g mąki samorosnącej – 4p
 • 4x 298g mandarynek z puszki £2.80
 • 45g cukru pudru – 7p
 • 2 saszetki maranta – 40p
 • 1/2 cytryny – 15p
 • 300g twarogu cytrynowego – £ 1,40
 • 1 opakowanie galaretki cytrynowej – 70p
 • 500ml kremu – 50p
 • Ciastka 100g Amaretti – niedostępne w Tesco, ale £1,49 w Waitrose
 • 50g kawałków białej czekolady (na „klejnotowaną korę czekolady”) – 23p

Przepis BBC twierdzi, że obsługuje 20 osób, więc gdy podzielimy 8,50 funta przez 20, otrzymujemy około 43 pensów na osobę.

Ale koszt i dostępność produktów nie są jedynymi przeszkodami w przygotowaniu przepisu w domu.

Zgodnie z recepturą BBC i przygotowaniem każdego komponentu, zarysowanie zajmie do trzech godzin.

Potrzebne będą również dwie puszki do rolek Swiss o wymiarach około 24 cm x 34 cm i około 3,5 litra pojemności z drobnym naczyniem.

Jakie były inne desery finalistów?

Finaliści Kathryn, Jemma, Sam, Shabnam i Susan udali się do Londynu, aby zrobić swoje puddingi w „bardzo inteligentnej” herbaciarni Fortnum & Masons, którą Dame Mary Berry określiła.

Wśród jurorów znaleźli się Monica Galetti z MasterChef: The Professionals, dziennikarka Jane Dunn, były mistrz Bake Off Rahul Mandal, cukiernik Matt Adlard oraz historyk kulinarny i autor Regula Ysewijn.

Shabnam, która opisała swoje życie jako królowa jako wzór do naśladowania, upamiętniła „doskonałe ciasto” na długie panowanie monarchy.

Powiedziała, że ​​jej inspirowany Mumbajem przepis na ciasto z różą falooda jest wspólnotą narodów i jak Wielka Brytania przekształciła się w wielokulturowe społeczeństwo.

Susan, emerytowana menedżerka sprzedaży, powiedziała, że ​​jej budyń z czterech krajów, który zawiera szkockie jagody, rabarbar Yorkshire, walijskie ciasta oraz irlandzkie masło i śmietanę, był inspirowany przyjazdem do Wielkiej Brytanii.

Sam, prawniczka z Warwickshire, przedstawiła jubileuszowy tort Bundt na bazie klasycznego biszkoptu Wiktorii, ale w kształcie korony i zawierający dżem Dubonnet, który, jak czytała, był ulubionym trunkiem królowej.

Kathryn, kompozytorka i oboistka z Oxfordshire, powiedziała, że ​​jej pasja do owocowo-tymiankowej tarta frangipane jest idealna na historyczne obchody królowej, ponieważ jest to „lekki letni pudding”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.