Program lunchowy oferujący posiłki Hmong dla uczniów SPASH planuje się rozszerzyć

Odwiedzający wypełniają swoje tace jedzeniem Hmong we wtorek w Central Rivers Farmshed w Stevens Point.  Zorganizowano lunch, aby uczcić pierwszą rocznicę pilotażowego programu Sib Pab, który koncentruje się na zapewnianiu specjalnych obiadów szkolnych dla uczniów liceum Stevens Point Area z niedostatecznie reprezentowanych społeczności.

STEVENS POINT – Jedzenie przynosi ukojenie, może być oknem na różne kultury i przypominać nam o domu.

Obiady szkolne to jednak inna historia – zwłaszcza dla uczniów koloru.

„Przychodząc do szkoły, wygląda to inaczej” – mówi Choua Vang, 18-letnia studentka z liceum Stevens Point Area Senior High. „Czasami jesz pizzę lub śniadanie na lunch”.

Dla różnych uczniów, takich jak Vang, tegoroczny program pilotażowy w SPASH prowadzony przez lokalną organizację non-profit z rolnictwa pomógł im w wychowaniu i kulinarnych podstawach gospodarstwa domowego w publicznym liceum.

„To sprawia, że ​​czuję się jak w domu” – powiedział Vang. „Dostarczanie żywności Hmong w szkołach jest ważne, ponieważ jest to ważna część kultury Stevens Point”.

Lunch składający się z różnych dań kuchni Hmong można zobaczyć we wtorek w Central Rivers Farmshed w Stevens Point.  Zorganizowano lunch, aby uczcić pierwszą rocznicę pilotażowego programu Sib Pab, który koncentruje się na zapewnianiu specjalnych obiadów szkolnych dla uczniów liceum Stevens Point Area z niedostatecznie reprezentowanych społeczności.

Kilkudziesięciu uczniów i członków społeczności SPASH zgromadziło się we wtorek na Briggs Street w Central Rivers Farmshed, aby uczcić zakończenie roku szkolnego, w którym organizacja non-profit wprowadziła specyficzny kulturowo program posiłków, który początkowo był skierowany do znanej populacji Hmong.

Ann Vang, która prowadzi Sib Pab w Central Rivers Farmshed, powiedziała, że ​​program ewoluował przez cały rok szkolny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.