Prawie połowa jedzących mięso Brytyjczyków jest „mile zaskoczona” roślinnymi alternatywami

Prawie połowa jedzących mięso Brytyjczyków jest „mile zaskoczona” roślinnymi alternatywami

Prawie połowa jedzących mięso Brytyjczyków przyznaje, że jest „mile zaskoczona” smakiem żywności pochodzenia roślinnego. Badania 2000 dorosłych, którzy jedzą mięso, wykazały, że 46 procent wcześniej kręciło nosem na „inne” potrawy – tylko po to, by być zaskoczonym smakiem, gdy faktycznie je spróbowali.

Prawie połowa (48%) przyznała, że ​​generalnie nie uznałaby posiłku za „kompletny”, gdyby nie zawierał mięsa, podczas gdy 38% miało wątpliwości co do spożywania całkowicie roślinnych alternatyw. Jednak za najsmaczniejsze uznano tych, których mile zaskoczyły substytuty mięsa, kiełbaski bezmięsne, mięso mielone na bazie roślin i burgery wołowe.

Inni przyznali, że cieszą się bezmlecznymi lodami i czekoladą, nuggetsami w stylu kurczaka i bezmięsnymi bułeczkami z kiełbaskami. Naukowcy z The No Meat Company, która zleciła badanie, poddali próbie trzech żarliwych mięsożerców, aby sprawdzić, czy smakuje im smak roślinnych alternatyw, gdy próbują ich po raz pierwszy.

Film pokazuje szok uczestników, gdy zajadają się bezmięsnymi kiełbaskami, roladkami z kiełbaskami i wrapami w stylu kurczaka.Kiełbasy bezmięsne zostały uznane za najbardziej przyjemnie zaskakującą żywność alternatywną

Neville Tam, z marki, powiedział: „Czasami pojawiają się uprzedzenia dotyczące żywności pochodzenia roślinnego, ale nasze badanie pokazuje, że nawet najwięksi miłośnicy mięsa mogą być mile zaskoczeni smakiem i konsystencją alternatyw mięsnych”. Przy tak wielu dostępnych obecnie wspaniałych opcjach na rynku łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej wprowadzać roślinne alternatywy do codziennego sklepu spożywczego.

„Wybór posiłków bezmięsnych może być milszy dla planety, a w wielu przypadkach także lepszy dla Ciebie”.

Badanie wykazało również, że ponad jedna trzecia osób jedzących mięso (36 procent) automatycznie zakłada, że ​​nie lubi posiłku, jeśli nie zawiera mięsa, ryb lub produktów mlecznych. A siedmiu na dziesięciu jest „przekonanych”, że potrafi odróżnić kiełbasę roślinną lub wegetariańską od kiełbasy mięsnej.

Spośród tych, których nie przekonują alternatywy na rynku, 36 procent twierdzi, że najtrudniej jest uzyskać właściwy smak słony. Jednak 38 procent uważa, że ​​wszystkie produkty spożywcze są trudne do odtworzenia, niezależnie od tego, czy są słodkie, czy nie.

Jednak pomimo sceptycyzmu prawie dwie trzecie (63 procent) ankietowanych za pośrednictwem OnePoll przyznaje, że spożywanie żywności pochodzenia roślinnego jest ważne dla ochrony środowiska. Jeśli chodzi o spożywanie mniejszej ilości mięsa, głównym motywatorem był zdrowszy wybór (31 proc.), a następnie wpływ na środowisko (28 proc.) i dobrostan zwierząt (22 proc.).

Sprytne 22 procent uważa, że ​​jedzenie roślinne będzie bardziej opłacalne, podczas gdy 21 procent uważa, że ​​smak jest tak samo dobry jak mięso. A trzech na dziesięciu już uważa się za fleksitarian – ograniczają spożycie produktów zwierzęcych, ale nie wykluczają ich całkowicie.Najpopularniejsze wieczorne dania na bazie roślin to stir-fry, zupy i sałatki
Najpopularniejsze wieczorne dania na bazie roślin to stir-fry, zupy i sałatki

Kolejny co piąty (19 proc.) myśli o tej trasie na przyszłość, a przeciętny respondent już dwa razy w tygodniu je bezmięsny posiłek. Spośród nich najpopularniejsze wieczorne posiłki oparte na roślinach to sałatki (31 proc.), dania stir fry (26 proc.) i zupy (25 proc.).

Tymczasem 24 proc. zdecyduje się na pizzę z dodatkami wegańskimi lub wegetariańskimi, a 19 proc. zrobi wegetariańskie chili. Ale jedna trzecia ankietowanych przyznaje, że nie je jeszcze więcej produktów roślinnych lub wegetariańskich – z powodu zbytniego upodobania do mięsa.

Trzech na dziesięciu lubi produkty mleczne, a 24 procent nadal ma zastrzeżenia do konsystencji i smaku substytutów mięsa. Neville Tam dodał: „Badania wskazują, że wciąż jest sposób na zmianę postrzegania przez ludzi żywności bezmięsnej – ale kiedy ludzie dokonują prostych zmian w codziennych posiłkach, często są mile zaskoczeni.

„Zamiana mięsa na mięso roślinne, nawet raz lub dwa razy w tygodniu, może zrobić ogromną różnicę, małymi krokami w kierunku stylu życia, który jest lepszy dla planety i dla twojego zdrowia”.

ŻYWNOŚĆ BEZMIĘSNA DOROSŁYCH NAJBARDZIEJ ZASKAKUJE:

 1. Kiełbasa bezmięsna
 2. Mięso roślinne
 3. Burger wołowy
 4. Lody bezmleczne
 5. Czekolada bezmleczna
 6. Nuggetsy z kurczaka
 7. Burger w stylu kurczaka
 8. Bezmięsna bułka z kiełbasą
 9. Paski w stylu kurczaka
 10. Pizza na bazie roślin
 11. Klopsiki bezmięsne
 12. Kijów na bazie roślin
 13. Ser bezmleczny
 14. Mięso kebabowe na bazie roślin
 15. Pikantne wypieki na bazie roślin
 16. Boczek roślinny
 17. Filet z Kurczaka
 18. Jaja roślinne
 19. Roślinne słodkie wypieki
 20. Ciasto roślinne

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.