Poznaj brytyjską usługę dostarczania jedzenia „Antithesis of Deliveroo”

Poznaj brytyjską usługę dostarczania jedzenia „Antithesis of Deliveroo”

Założona przez Petera Butlera i Jamesa Terry’ego podczas pierwszej brytyjskiej blokady, Dispatch to sprytna usługa dostarczania posiłków do domu, która obecnie obsługuje całą Wielką Brytanię. Murano i św. Jana. Tylko w tym roku zebrali dodatkowe 10 milionów funtów, aby dodać więcej partnerów restauracyjnych i dalej rozwijać usługę.

Opisujesz swoją platformę jako „antytezę Deliveroo”. Co to oznacza i dlaczego tak ostre zróżnicowanie?

James Terry: W Deliveroo chodzi o szybkość i wygodę, często kosztem jakości. W wysyłce liczy się jakość. Starannie dobieramy naszych partnerów restauracyjnych i szefów kuchni, w oparciu o jakość i autentyczność ich oferty. W trybie Dispatch nie ma dwóch takich samych restauracji lub szefów kuchni.

Jak wpadłeś na pomysł na biznes na początek i jak go odpalił?

Peter Butler: Nigdy tak naprawdę nie planowaliśmy rozpocząć wysyłki! Na początku pandemii w 2020 roku każda restauracja w Wielkiej Brytanii została zmuszona do zamknięcia. Mam doświadczenie w branży restauracyjnej i wiele osób, które znałem, szukało nowych sposobów dostarczania jedzenia do domów klientów. Zaczęliśmy pomagać mojemu dobremu przyjacielowi kucharzowi (Farokh Talati, który prowadzi niesamowity klub kolacyjny Parsi) tworzyć zestawy posiłków, zajmując się wszystkimi opakowaniami i logistyką, aby mógł skoncentrować się na jedzeniu. Jeden kucharz szybko stał się dwoma, trzema, czterema itd. jak wieści rozeszły się po całej branży. Stamtąd wyrośliśmy i nie oglądaliśmy się za siebie!

Dużo mówisz o tym, w jaki sposób Twoja usługa uzupełnia restauracje, a nie rywalizuje z nimi. Opowiedz mi o modelu biznesowym i o tym, jak wspierasz wiodące restauracje w kraju. JT: Ponieważ oferujemy dostawę na terenie całego kraju, dostarczamy do osób, które chciałyby odwiedzić restauracje, z którymi współpracujemy, ale nie mogą łatwo tam dotrzeć. Mogą to być osoby mieszkające na wsi (75% naszych produktów sprzedawanych poza Londynem) lub np. młode rodziny, które nie mogą łatwo wyjść z domu lub szukają czegoś, co ułatwiłoby posiłki. To (z definicji!) niewykorzystany rynek dla restauracji.

W ostatniej rundzie zbierania funduszy zebrałeś 10 milionów funtów – co ta inwestycja ci umożliwiła? PB: Po pierwsze, inwestycja pozwoliła nam zainwestować znacznie więcej w naszą logistykę. Niedługo otworzymy nową siedzibę, która planowana jest na 12 miesięcy i będzie dziesięciokrotnie większa od naszego obecnego magazynu. Oznacza to, że możemy współpracować z większą liczbą restauracji, oferować więcej menu i dostarczać w większej liczbie dni tygodnia (większość naszych produktów dostarczana jest teraz w piątki). Po drugie, dużo więcej inwestujemy w marketing. Zestawy posiłków restauracyjnych to nowa kategoria do spożywania posiłków w domu, którą rozpowszechniamy tak szybko, jak to możliwe.

Co to jest Spotlight? Kim są zaangażowani kucharze i jak ich znaleźć? JT: Spotlight to limitowana seria menu z nowymi szefami kuchni, którzy nie mają jeszcze stałej restauracji. Branża restauracyjna jest pełna niezwykle utalentowanych i kreatywnych szefów kuchni, ale nie każdy ma restaurację (jeszcze!). Chcieliśmy dać niektórym z tych osób platformę do serwowania jedzenia większej liczbie osób, zwłaszcza tym, którzy nie mieszkają w pobliżu klubu kolacyjnego lub wyskakującego okienka.

Po otwarciu restauracji i wznowieniu podróży — co to oznacza dla branży dostaw i zestawów posiłków? Czy w rezultacie zmienisz swoją ofertę lub model biznesowy w nadchodzących miesiącach? PB: Wysyłka zawsze miała na celu zwiększenie dostępu do znakomitych szefów kuchni i restauracji, zwłaszcza dla tych osób, które nie mieszkają w pobliżu restauracji lub nie mogą łatwo się przemieszczać. To nadal jest naszym celem i jest czymś, co się nie zmieniło.

Jakie jest największe wyzwanie, przed którym stoisz w nadchodzącym roku? PB: Szerzyć wieści! Zestawy posiłków restauracyjnych to wciąż bardzo nowa kategoria w zakresie jedzenia w domu. Większość ludzi albo nie słyszała o zestawach posiłków w restauracji, albo nadal ich nie wypróbowała. Skupiamy się na jak największym promowaniu naszej oferty i zachęceniu jak największej liczby nowych osób do wypróbowania produktu — ponieważ wiemy, że pokochają go!

Pracujesz z uznanymi nazwiskami, dobrze zapowiadającymi się osobami i okolicznymi skarbami, co sprawia, że ​​restauracja jest odpowiednia dla Dispatch? JT: Chodzi o jakość jedzenia! Uwielbiamy pracować z restauracjami, które mają obsesję na punkcie jakości tworzonego jedzenia (od doskonalenia przepisów, przez używanie najlepszych składników, po opracowywanie niesamowitych technik gotowania). Poszukujemy również autentyczności u naszych partnerów, co oznacza, że ​​tworzą pyszne jedzenie, które jest dla nich wyjątkowe.

Wszystkie Twoje opakowania nadają się w całości do kompostowania lub recyklingu. Dlaczego to było dla ciebie ważne? Skąd to pozyskujesz? PB: Zrównoważony rozwój to jeden z najważniejszych tematów dla nas i dla wszystkich przyszłych pokoleń. Jako firma spożywcza mamy obowiązek zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować wpływ, jaki wywieramy na środowisko. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale tam, gdzie to możliwe, starannie pozyskujemy materiały nadające się do recyklingu do naszych opakowań. Obecnie współpracujemy z ekspertami w dziedzinie opakowań, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Kto projektuje menu i pisze przepisy oraz jak często restauracje zmieniają swoją ofertę menu? JT: Każdy partner zmienia swoje menu co dwa do trzech miesięcy. Pozwala nam to zachować świeżość i ciekawość, ale także dostosowuje się do pór roku, co jest naprawdę ważne w przypadku doskonałego jedzenia. Wszystkie menu i przepisy pochodzą z restauracji, ale pomagamy im dowiedzieć się, co będzie dobrze podróżować i działać z powodzeniem w formie zestawu posiłków. To prawdziwy wspólny wysiłek!

Jak opisać, co robisz komuś na przyjęciu? Posiłki restauracyjne od szefów kuchni, takich jak Ottolenghi, Michel Roux Jr. i Angela Hartnett, dostarczane są na terenie całego kraju.

Co sprawia, że ​​posiłek w domu jest idealny? I jak uzyskać właściwą równowagę między tym, ile powinno zostać do przygotowania w domu przez klienta, a ile powinno być gotowe? PB: Idealny posiłek w domu to coś, co absolutnie uwielbiasz jeść, ale naprawdę trudno byłoby ci samemu ugotować w domu. Czy to dlatego, że stworzyliśmy go przy użyciu trudnych do pozyskania składników, czy też złożonych przepisów i technik gotowania (na przykład duszonej wołowiny przez 12 godzin lub złożonego i pikantnego curry). Wszystko jest w pełni przygotowane, a klient musi tylko odgrzać, udekorować i cieszyć się. To trochę jak bardzo dobry gotowy posiłek.

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.