Powiązania partnerskie, które sprawiły, że koniec był mięsem

Powiązania partnerskie, które sprawiły, że koniec był mięsem

Wielokrotnie nagradzany producent kiełbasek, Rob Beard, nie ma wątpliwości, że rozpoczęcie nowej działalności jest jak podróż, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ale mówi, że to, co sprawiło, że odniósł taki sukces, to relacje, które zbudował.

Wraz z pasją i determinacją oraz ogromem ciężkiej pracy, wsparcie to pomogło mu przejść od ręcznego robienia kiełbasek na jego podwórku do zaopatrywania sklepów New World, PAK’nSAVE i Four Square w całym kraju. A spółdzielnie Foodstuffs stojące za tymi markami wspierały go w niektórych z jego najtrudniejszych czasów.

Odpowiednio dla kogoś, kto jest zwolennikiem używania lokalnych składników, wsparcie to zaczęło się od jego domowej łatki w Hawke’s Bay. Najpierw było przypadkowe spotkanie ze starszym rzeźnikiem, który nie tylko zachęcił Bearda do podążania za swoimi marzeniami i założył Beard Brothers (nazwanych na cześć jego trzech synów), ale także podzielił się zbiorem przepisów na całe życie, pisanymi odręcznie na starych skrawkach papieru.

Następnie jednym z jego pierwszych zwolenników był lokalny właściciel New World Havelock North Richard Lucas, który jest zaangażowany we wspieranie lokalnych dostawców, pomagając im w przejściu od sprzedaży lokalnej do zaopatrywania sklepów spożywczych w całym kraju.

„Nie mogę powiedzieć wystarczająco dobrze o tym, jak pomogliśmy nam jako dostawcy dostać się do sklepów spożywczych – New Worlds, PAK’NSAVE i Four Squares w Nowej Zelandii. Nigdy nie sądziłem, że firma się rozwinie do tego – mówi Beard.

Rob Beard i Richard Lucas wracają do przeszłości. Poszli razem do szkoły i ponownie się spotkali, kiedy Beard i jego żona Lara pojawili się w sklepie z kilkoma kiełbaskami do spróbowania.

Rob Beard porzucił swoją rolę w przemyśle winiarskim i zamienił swoje hobby, jakim jest wytwarzanie kiełbasy, w swój biznes.

DOSTARCZONE

Rob Beard porzucił swoją rolę w przemyśle winiarskim i zamienił swoje hobby, jakim jest wytwarzanie kiełbasy, w swój biznes.

Mając kredyt hipoteczny i młodą rodzinę, para zaryzykowała wszystko, aby rozpocząć działalność. Pewne poważne zmiany życiowe sprawiły, że Beard ponownie ocenił swoją pracę w branży winiarskiej i postanowił zamienić swoje hobby w biznes. W wolnym czasie lubił robić kiełbaski, zwłaszcza po udanej wyprawie na polowanie. Rozczarowany niektórymi kiełbasami dostępnymi na rynku, chciał podzielić się swoją pasją do robienia ich po staremu, przy użyciu czystych, nowozelandzkich składników, naturalnych osłonek i tradycyjnych metod.

„Myślałem, że na rynku jest szansa na to, co robimy. Kiełbasy Beard Brothers to wysokiej jakości mięso i wysokiej jakości gotowy produkt i pomyślałem, że możemy to zrobić właściwie”.

Lucas też tak myślał i nie zajęło mu dużo czasu, zanim zdał sobie sprawę, że asortyment Beard Brothers będzie wspaniałym dodatkiem do półek lokalnego sklepu Lucasa w Nowym Świecie.

„To, co naprawdę się wyróżniało, to smak” – mówi Lucas. „Wtedy Rob miał za tym dobry branding i marketing, a do tego swoją pasję”.

Po ponad 25 latach w branży supermarketów Lucas mówi, że ścisła współpraca z dostawcami i rozwijanie relacji z nowymi jest istotną częścią jego pracy.

„W dużym stopniu opiera się na relacjach z dostawcami”, mówi. „Dzięki temu możesz zagwarantować, że dostaniesz śmietankę z upraw. Nasze silne relacje oznaczają, że mamy lepszy asortyment dla naszych klientów, jednocześnie wspierając mniejszych lokalnych dostawców”.

Rob Beard (po lewej) z Beard Brothers i Richard Lucas (po prawej) właściciel Havelock North New World.

DOSTARCZONE

Rob Beard (po lewej) z Beard Brothers i Richard Lucas (po prawej) właściciel Havelock North New World.

Foodstuffs nie tylko wspiera dostawców w dotarciu do sklepów, ale także z pasją pomaga im się rozwijać i dbać o nich w trudnych czasach.

Beard odkrył to podczas szczytu blokady COVID-19. Podczas gdy on i jego zespół jako niezbędni pracownicy nadal pracowali i zwiększali produkcję, aby sprostać większemu popytowi, pandemia przyniosła problemy z przepływami pieniężnymi, które, co do których obawiał się, że mogą zagrozić przyszłości firmy.

Zdając sobie sprawę z wyzwań, przed jakimi stanęły firmy takie jak Beard Brothers w 2020 r., Foodstuffs North Island zmieniło warunki płatności u małych i średnich dostawców, aby zapewnić im bezpieczeństwo finansowe, gdy jest ono najbardziej potrzebne.

„Nie mogłem w to uwierzyć, kiedy otrzymałem telefon z kont Foodstuffs, który mi to wyjaśnił. Odetchnąłem z taką ulgą, że wypłakałem oczy jak dziecko. Nie mogłem w to uwierzyć. zrobić – mówi Broda. „To, co ci faceci robią dla nas, co pozostaje niezauważone, jest ogromne”.

Foodstuffs zobowiązało się do bycia tutaj, w Nowej Zelandii i wspierania rozwoju lokalnych społeczności. Z ponad 3500 dostawcami produktów w społeczności Foodstuffs, siła relacji między dostawcami, właścicielami sklepów i zespołem Foodstuffs jest istotną częścią tego wsparcia społeczności.

Dowiedz się więcej o tym, jak żywność jest dostępna w Nowej Zelandii

Zobacz pełną gamę kiełbasek Beard Brothers

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.